YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

AKP’de Yeni Dönem

Bu haber 23 Ağustos 2014 - 13:46 'de eklendi ve 1.052 kez görüntülendi.

Nihayet Cumhurbaşkanlığına tırmanan kurucu ve kuruluşundan beri Genel Başkanı olduğu şahıs, partisi AKP’yi Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’na emanet ettiğini açıklamış bulunuyor. Tabii olarak Tayyib Bey Cumhurbaşkanı olduğunu unutarak muhalefet partilerine veryansın etmiş. Davutoğlu’nun açıklanacağı belli idi ve Abdullah Gül de partinin kurucusu olarak bu ismi meşhur resepsiyonunda söylemişti. Onun için “beklenmiyordu” diyemeyiz. Elbette bekleniyordu ve bu husus için Tayyib Bey’in muhalefeti işaret ederek övünmesine gerek yoktur, çünkü bu işi mecburiyetten yapmıştır.

Davutoğlu, AKP’li olduğu zaman daha milletvekili seçilmeden evvel, sadece cemaate değil bütün cemaatlere ve özellikle “Bediüzzaman”a büyük övgüler yapmıştı. Bakalım bu görüşlerini muhafaza edip “Said Nursi”yi “Kürtçüler”in elinden kurtarabilecek mi? Gerçi bağımsız ve bağlantısız bir AKP Genel Başkanı ve Başbakan olamayacak, çünkü açıkça ifade edildiği gibi ipler mutlaka Tayyip Bey’in elinde olacaktır. Anayasa Cumhurbaşkanlarının partisiz olduklarını şart koşuyor ama “Özal” örneğinde olduğu gibi Davutoğlu, ”Yıldırım Akbulut” imajını hiçbir zaman aşamayacaktır.

Daha Tayyib Bey onun adına açıklar açıklamaz, AKP ileri gelenleri önünde hizaya geçmişler bile. Hazret, Ankara Belediye Başkanı o mukallit ve yavan üslubu ile “Davutoğlu isminin mazlum milletlere ve dünyaya hayırlı olmasını temenni ediyorum.” buyurmuş. Kendisi de Başbakanlık bekleyen M. Ali Şahin ”İktidar partilerinin genel başkan değişikliklerinin hep sancılı” olduğunu, kendilerinin ise rahat bir şekilde genel başkan değişikliğini gerçekleştirdiklerini söylemiş.. Enerji Bakanı Taner Yıldız ise “Sayın Davutoğlu’nun genel başkan olarak önerilmesiyle partimiz daha da güçlendi. Güçlendiği için de daha çok doğruyu yapabilme kapasitesini inşallah yeni hükümetimizle birlikte ortaya koymuş olacak.” demiş. M. Ali Şahin, Davutoğlu’nun “Paralel” yapı ile mücadele edeceğini de sözlerine eklemiştir.

Manzarayı görüyorsunuz, ne diyor bunlar? Davutoğlu paralel yapı ile mücadele edecekmiş! Oh ne ala ne ala! Allah aşkına çocuk mu kandırıyorsunuz? Adamın ilk siyaset eğitimi “Nurculuk”, Fethullah Hoca da “Nurcu”, onlarla mı mücadele edecek? Şu yağcılığa bakın ki “biat” için sıraya giriyorlar. Bir de şu ”etek öpmeyi” derin siyasi hayatımıza kazandırsanız kötü mü olur?

Belli ki,  yeni Başbakan “Osmanlıcılık” yapacak! Kiminle, Suriye-Mısır-Irak-Libya-Arabistan vs. Ama bunların hepsi ile aramız bozuk,  bu hale getiren de Davutoğlu değil mi? ”Neo-Osmanlıcılık” diyorlar; bu iş IŞİD ile mi, yoksa NUSRA ile mi yapılacak? Hayret etmemek ve hatta gülmemek mümkün değil! Aslında hiçbir şey yapılmayacak, ”Eski tas eski hamam”, organize işlere devam.

Sağlıcakla kalın.

Ali BADEMCİ
Ali BADEMCİalibademci@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.