Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası

ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü OcaklarıdövizakpchpmhpAhmet b.karabacakhasan külünk
DOLAR
18,5807
EURO
18,4345
ALTIN
1.029,02
BIST
3.521,24
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
21°C
İstanbul
21°C
Az Bulutlu
Cuma Az Bulutlu
21°C
Cumartesi Az Bulutlu
21°C
Pazar Az Bulutlu
21°C
Pazartesi Az Bulutlu
21°C

MHP’Lİ DURMAZ: İHSANOĞLUNU’NUN TEMELİNDE TÜRK VE İSLAM’A AİT TÜM DEĞERLER VARDIR

MHP’Lİ DURMAZ: İHSANOĞLUNU’NUN TEMELİNDE TÜRK VE İSLAM’A AİT TÜM DEĞERLER VARDIR
06.08.2014
0
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz,”Sayın İhsanoğlunun geçmişinde; haram lokma yoktur, ayakkabı kutuları yoktur, soygun yoktur, yolsuzluk yoktur, bölücülerle pazarlık yoktur. Milliyetçiliği ayaklar altına almak, yol için cami yıkmak, keyif için gönül kırmak, evlat için hazine arazisi yağmalamak, iktidar koltuğu için iradesini ipotek ettirmek yoktur. Sayın İhsanoğlunu’nun temelinde Türk ve İslam’a ait tüm değerler vardır. Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu Yozgat için ve ülkemiz için çok büyük bir değer olup, adının açıklandığı ilk andan itibaren tüm Türkiye’de ve toplumun büyük bir kesiminde çok büyük bir Hüsnü kabulle karşılanmıştır.”dedi.

Durmaz’ın açıklaması şu şekilde:

sadirdurmaz2

Kıymetli Dava Arkadaşlarım,

Saygıdeğer Misafirler,

Değerli Basın Mensupları

Sözlerime başlarken sizleri en derin sevgi, hürmet ve muhabbetlerimle selamlıyorum. Hepiniz hoş geldiniz.

Bugün burada, Yozgat’ımızın sorunları ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri konusundaki düşüncelerimizi paylaşacağım.

 

Değerli Basın Mensupları,

Yozgat ilimiz 2002’den itibaren,  Milletvekili Genel Seçimleri, Mahalli İdareler Seçimleri ve yapılan Referandumlarda büyük oranlarda AKP’ye destek vermiş, siyasi iktidardan hak ettiği yatırımları alabilmek için büyük bir sabırla beklemiş ve hala beklemektedir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Yozgatlıdır, eski Başbakan Yardımcısı şimdiki Adalet Bakanı Yozgatlıdır, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yozgatlıdır. Yozgat’ta 4 milletvekilinden 3’ü AKP’ye mensuptur.

Bütün bunlara rağmen Yozgat maalesef her alanda geri gitmektedir. Yozgat halkı hak ettiği yatırımları alamamaktadır.

Yozgatlı hemşehirlilerimiz sıkıntılı, Yozgatlı insanımız her geçen gün artan geçim sıkıntısıyla perişan haldedir.

 

12 Yıllık AKP iktidarında;

Aday Erdoğan’ın 2002 yılında Yozgat meydanında ifade ettiği “Bozok yaylasının yiğit evlatları artık iş bulmak için başka illere gitmeyecek” sözünün üzerinden 12 yıl geçmiştir. Bu süre zarfında nüfusumuz yaklaşık 250 bin azalmıştır.

 Yozgat’ta milletvekili sayısı 6 dan 4’e düşmüş, Yozgat hem dinamik ve üretken nüfusunu hemde temsil gücünü kaybetmiştir.

Sayın Erdoğan Yozgat’ta göçü durduracak kan kaybını önleyecek hiç bir tedbir geliştirememiştir.

Yozgat alınan kamu yatırımları sıralamasında son on il içerisinde yer alıyorken Yozgat’a özgü bir teşvik uygulaması yada pozitif ayrımcılık yapılmamış, kendinden daha küçük illerden bile daha az kaynak aktarılmıştır.

– Yozgat’ı bir dünya kenti ve bir marka şehir yapma sözü verenlerin sayesinde; Yozgat,yaşanabilir iller sıralamasında sondan 9. Sırada ve Türkiye’de en kısa ömürlü inşaların yaşadığı şehir konumundan kurtulamamıştır.

 Aynı ölçekteki iller ikincisini kurarken organize sanayi bölgesi adeta terkedilmiş vaziyette ve her yıl ortalama 500 iş yerinin kapısına kilit vurulmaktadır.

 12 yılda bir şehir hastanesi hizmete sunulamamış, her gün Yozgat’tan ortalama 12 ambulans Niğde’ye, Sivas’a, Samsun’a, Çorum’a, Kayseri’ye ve Ankara’ya hasta nakletmekte ve bu hastaların bazıları da yollarda hayatını kaybetmeye devam etmektedir.

– Reel olarak 12 yıl önceki ürün bedeline ulaşamamış haciz ve hapis kıskacında kıvranan, dünyanın en pahalı mazotunu, tohumunu, gübresini kullanmak zorunda kaldıkları için üretimden vazgeçen çiftçimiz, çocuklarını evlendirememekte, çiftini çubuğunu satarak üretimden vazgeçmektedir.

 Vergisini ödeyemeyen, primini yatıramayan dükkanını çoğu zaman siftahsız kapatan esnafımız perişan haldedir.

 

Kıymetli Basın Mensupları

Bu zamana kadar muhatap kalınan sorun ve çıkmazlarla, Yozgat’ı göçe, yoksulluğa ve işsizliğe mahkum edenlere dur demek için, önemli bir demokratik imkân Yozgatlı hemşerilerimizin önüne gelmektedir. Yozgat’ın önüne çıkan bu tarihi fırsatı heba etmemek gerekmektedir.

10 Ağustos 2014 tarihinde Türk milleti 12’inci Cumhurbaşkanını seçecektir. Türk Milleti’nin Cumhurbaşkanı adayı, Yozgat’ın değerli evladı, büyük devlet adamı Sayın Prof.Dr. Ekmeleddin İhsanoğludur.

2007 yılında yapılan genel seçimlerde Kayserili olan Sayın Abdullah Gül’e ‘hemşerimiz’ diye her türlü desteği verenlerin, Yozgat’ın yetiştirdiği çok değerli bir devlet adamının adaylığı söz konusu olunca, bırakın desteği, köstek olmaya çalışması, akıl tutulmasından başka bir şey değildir.

Sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü 2007 seçimlerinde “Yozgat’ın 6. Milletvekili olacak, bir kez olsun Kayserili gibi düşünelim” diyerek ilçe mitinglerinde konuşturanlar, Yozgat’ın tarihinde ilk defa yaşayacağı bu onur ve şereften Yozgatlıyı mahrum etmek için yoğun bir gayretin içerisine girmişlerdir.

 

Kıymetli Basın Mensupları                                                                                        

 Türkiye Cumhuriyetine Cumhurbaşkanı olacak şahıs; Türkiye’nin bütünlüğü ve Türk devletinin millî ve üniter yapısını temsil ve taşıma konusunda milletimizde tereddüt bırakmayacak bir fikri maziye sahip olmalıdır.

Cumhuriyetimizin kurucu felsefesini özümsemiş, geçmişinde Cumhuriyetin temel değerlerine samimiyet ve sadakati hakkında kuşku bırakmayacak bir milli duruşa, Türk milletinin birlik ve beraberliğini, millet olma hasletlerini ve yüksek kültürünü benimseme konusunda mutlak güvenilecek bir şahsiyet olmalıdır.

İlkeli, berrak ve açık bir düşünce yapısına, dürüst, şaibesiz ve manevî değerlere saygılı hüviyeti ile tebarüz etmiş, demokrasinin ilkeleri konusunda tam duyarlık ve kararlılığa sahip birisi olmalıdır.

Büyük Türk Milleti;Cumhuru temsil edecek, Cumhuriyet’in anlam ve birikimlerine sadakatle bağlı kalacak, milli kimliğe saygı duyup benimseyecek, hakkında hiçbir şaibe olmayan tertemiz bir isme Cumhurbaşkanı olma şerefini verecektir.

 

Değerli Basın Mensupları,

Kıymetli Dava Arkadaşlarım

Aday Erdoğan her şeyi bitirmiş; millet evlatlarının doğum yerini irdelemeye, bunun üzerinden fesat yaymaya başlamıştır.

Eskişehir’de; Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Prof.Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun bu toprakların evladı olmadığını yüzü kızarmadan iddia etmiş ve aynen şöyle demiştir:

“Kahire’de doğmuş, 30 yaşında Türkiye’ye gelmiş. Kimi aldatıyorsunuz? Bu toprakların evladı biziz, burada doğduk, burada büyüdük, burada çalışıyoruz.”

Aday Erdoğan devleti bölmüş, milleti bölmüş, askeri bölmüş, polisi bölmüş; doymamış bir de doğum yerlerine göre insanlarımızı bölmüştür.

Aday Erdoğan; kendi torunu Ömer Tayyip’in 2007 yılında Washington’da doğduğunu unutmuş ve büyük bir densizliğe imza atmıştır. Sayın İhsanoğlu’nun Kahire’de doğmasını eksikmiş, kusurmuş, utanılacak bir şeymiş gibi gösterme teşebbüsünde bulunan bu adaya Türk milleti itiraz etmeli, Yozgatlı hemşerilerimiz demokratik tepkisini muhakkak göstermelidir.

Ekmeleddin Bey öz be öz Yozgatlı, Bozok yaylasının yiğit evladı Türkoğlu Türk’tür.

Türk milleti; TC’ye saygı ve sadakat besleyen, kimliğine hürmet gösteren, 77 milyonu kucaklayan değerli bir ismi; bilgili, birikimli ve ekmek bilen bir evladını Cumhurbaşkanı yapacaktır..

Siyasi görüşü, fikri aidiyeti, mezhebi ve yöresi ne olursa olsun, tüm Yozgatlı hemşerilerimiz Sayın Ekmeleddin İhsanoğlunun yanında durmalıdır.

Sayın Ekmeleddin İhsanoğlunun Yozgatlı olması bizler için bir gurur vesilesi olmalıdır.

Çünkü Sayın İhsanoğlu inançlı, manevi değerlere sahip, milli ve birikimli bir Cumhuriyet aydını, millet değeridir. Ekmeleddin İnsanoğlunun adaylığından korku duyanlar ve telaşa kapılanlar milletimizi ayrıştıranlardır.

Sayın İhsanoğlunun geçmişinde; haram lokma yoktur, ayakkabı kutuları yoktur, soygun yoktur, yolsuzluk yoktur, bölücülerle pazarlık yoktur. Milliyetçiliği ayaklar altına almak, yol için cami yıkmak, keyif için gönül kırmak, evlat için hazine arazisi yağmalamak, iktidar koltuğu için iradesini ipotek ettirmek yoktur.

Sayın İhsanoğlunu’nun temelinde Türk ve İslam’a ait tüm değerler vardır.

Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu Yozgat için ve ülkemiz için çok büyük bir değer olup, adının açıklandığı ilk andan itibaren tüm Türkiye’de ve toplumun büyük bir kesiminde çok büyük bir Hüsnü kabulle karşılanmıştır.

10 Ağustos’ta huzur için, umut için, birlik için, kardeşlik için, itibar ve güvenlik için Ekmeleddin Bey diyelim.

İçeride dirlik, dışarıda itibar için Ekmeleddin Bey’i tercih edelim.

Ekmeği bütün Ekmeleddin Bey’i Cumhurbaşkanı olarak seçelim.

Ekmekle oynayanlara değil, ekmeği nimet görenlere destek verelim.

Ekmeğini kazanma derdinde olan hemşerilerim, söz sırası sizdedir.

Vatan, millet, bayrak diyen Türkiye sevdalısı ekmek bilen hemşerilerim, karar sizindir.

Ülkesini ekmek kapısı gören, milletini ekmek gibi aziz bilen sözü namus, yüzü nur dolu hemşerilerim; mühür elinizdedir.

Ekmek parası için gurbetin yollarına düşen, ekmeğini taştan çıkarmak maksadıyla çalışmayı ibadet gören hemşerilerim; yetki sizdedir.

Ekmeleddin Bey varken, Cumhurbaşkanlığı makamını 17-25 Recep Paşaya vermeyiniz.

Biliniz ki 10 Ağustos’ta; ya ekmek kazanacak, ya da ekmeksizler ekmek çalmaya devam edecektir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin doğrulması ve içerde huzur dışarda itibar için Ekmeleddin Bey Cumhurbaşkanı olmalıdır.

Yozgat ilk defa karşılaştığı bu tarihi fırsatı heba etmeyecektir.

Sadece Yozgat’ta yaşayanlar değil, Türkiye’nin her tarafında yaşayan hemşerilerimiz ve yüce Türk Milleti büyük bir heyecanla sayın Prof.Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Cumhurbaşkanlığını beklemektedir.

Escort Kayseri Escort Ardahan Escort Balıkesir Escort Nevşehir Escort Muş Escort Tunceli Escort Niğde Escort Şırnak Escort Giresun Escort Çanakkale Escort Manisa Escort Afyonkarahisar Escort Tekirdağ Escort Kars Escort Ankara Escort Polatlı Escort Mamak Escort Çankaya Escort Haymana Escort Sincan Escort Keçiören Escort Pursaklar Escort Etimesgut Escort Aydın Escort Kırklareli Escort Trabzon Escort Ordu Escort Konya Escort Siirt Escort Kahramanmaraş Escort Artvin Escort Kilis Escort Yalova Escort Batman Escort Van Escort Eskişehir Escort Antalya Escort Muratpaşa Escort Kemer Escort Kaş Escort Alanya Escort Konyaaltı Escort Manavgat Escort Kumluca Escort Tokat Escort Bayburt Escort İstanbul Escort Sancaktepe Escort Bağcılar Escort Kayaşehir Escort Mecidiyeköy Escort Fulya Escort Beşiktaş Escort Zeytinburnu Escort Kartal Escort Tuzla Escort Küçükçekmece Escort Üsküdar Escort Merter Escort Güngören Escort Sarıyer Escort Bayrampaşa Escort Çatalca Escort Esenler Escort Bakırköy Escort Kadıköy Escort Maltepe Escort Şerifali Escort Çekmeköy Escort Kağıthane Escort Beylikdüzü Escort Başakşehir Escort Kurtköy Escort Beykoz Escort Ataşehir Escort Sultanbeyli Escort Esenyurt Escort Fatih Escort Eyüpsultan Escort Avcılar Escort Büyükçekmece Escort Beyoğlu Escort Nişantaşı Escort Pendik Escort Bahçelievler Escort Ümraniye Escort Şişli Escort Kocaeli Escort İzmit Escort Gebze Escort Karaman Escort Ağrı Escort Rize Escort Adana Escort Seyhan Escort Çukurova Escort Amasya Escort Erzincan Escort Kastamonu Escort Malatya Escort Yozgat Escort Mersin Escort Anamur Escort Yenişehir Escort Akdeniz Escort Erdemli Escort Mezitli Escort Silifke Escort Edirne Escort Çorum Escort Gaziantep Escort Şehitkamil Escort Şahinbey Escort Nizip Escort Isparta Escort Karabük Escort Düzce Escort Gümüşhane Escort Kırıkkale Escort Bartın Escort Burdur Escort Uşak Escort Adıyaman Escort Muğla Escort Dalaman Escort Marmaris Escort Milas Escort Datça Escort Fethiye Escort Bodrum Escort Samsun Escort İlkadım Escort Atakum Escort Aksaray Escort Bilecik Escort Şanlıurfa Escort Zonguldak Escort Osmaniye Escort Sakarya Escort Bingöl Escort Kütahya Escort Elazığ Escort Bursa Escort İzmir Escort Konak Escort Çeşme Escort Gaziemir Escort Buca Escort Bayraklı Escort Karşıyaka Escort Urla Escort Balçova Escort Bornova Escort Bergama Escort Çiğli Escort Bolu Escort Bitlis Escort Diyarbakır Escort Sivas Escort Iğdır Escort Denizli Escort Sinop Escort Erzurum Escort Kırşehir Escort Çankırı Escort Mardin Escort Hatay Escort Hakkari
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.