GÖKTÜRKLER ÜZERİNE

Celil Altınbilek

BİR ZAMANLAR KIBRIS…

Atilla ÇİLİNGİR

MHP’Lİ ADAN: CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK HIRSIZLIK OLAYI ÖRTBAS EDİLMEK İSTENİYOR

Bu haber 24 Eylül 2014 - 21:32 'de eklendi ve 701 kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, 17-25 aralıktan sonra Türkiye’nin değiştiğini belirtti.

Celal Adan, İstanbul Bilumum Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği’nin (İMESOB) 27. Ahilik Haftası kapsamında düzenlediği törende konuştu. Türkiye’de cumhuriyet tarihinin en büyük adaletsizliği yaşandığını dile getiren Adan, “Eğer bir ülkede adalet yoksa orada vatan, orada bayrak orada namus orada kardeş orada aile olmaz.” diye konuştu.

Sözü yolsuzluk ve rüşvet operasyonuna getiren Adan, “17-25 Aralık’ta şahit olduklarımız, Habur’da şahit olduklarımız, bugün şahit olduklarımız, bizi ziyadesiyle adalet konusunda duyarlı hale getiriyor. Okullarımız yakılıyor Güneydoğu’da, Atatürk’ün büstleri ayaklar altına alınıyor. Adeta teröristler silahı bırakmış değil, devlet silah bırakmış bazı vilayetlerde. Polisi dövüyor askere saldırıyor.” diye konutu.

Aralık sürecinde yaşananları cumhuriyet tarihinin gelmiş geçmiş en büyük hırsızlık olayları olarak nitelendiren Adan, “Milyon dolarların ortaya çıktığı 17-25 Aralık’a kadar, Türkiye’de hiçbir mesele yok, hiçbir problem yok, paralel devlet yok, paralel olayı yok. 17-25 Aralık’ta 4 bakan istifa etmiş, dünyada ve cumhuriyet tarihinde görülmemiş, cumhuriyet tarihinin en büyük hırsızlık olayı örtbas edilmek isteniliyor; gözümüzün içine baka baka. 17-25 Aralık’tan sonra Türkiye değişti.” ifadelerini kullandı.

‘HIRSIZI YAKALAYAN POLİS SANIK OLDU’

Adan konuşmasını söyle sürdürdü: “17-25 Aralık’tan sonra Türkiye değişti. 17-25 Aralık’a kadar Türkiye ayrı, 17-25 Aralık’tan sonra Türkiye ayrı. Hırsızı yakalayan polis sanık sandalyesine oturdu. Hırsızı yakalayan savcı sanık sandalyesine oturdu. Diğerleri adeta Türk milletinin gözünün içine baka baka hayatlarını devam ettiriyorlar. Sokaktan geçen birisi eğer silahını çeker ateş ederse biz de polise bildirirsek, polis gelir ateş eden silahlıyı alıp götürmezse devlet kimdir? Devlet elinde silahı olandır; o devlettir artık yani. Bu iktidar bugün Türkiye’de 17-25 Aralık’tan itibaren bir tek şeyle uğraşıyor: Bu hırsızlık olayını nasıl örtbas ederim. Nasıl bunu siler atarım.”

‘ADALET OLMAZSA VATAN OLMAZ’

Türkiye’de son dönemde büyük bir adaletsizliğin yaşandığını ileri süren Adan, “Bir vatandaş olarak beni ilgilendiren şey Türkiye’de adalet olmazsa vatan olmaz. Adalet olmazsa bayrak olmaz. Adalet olmazsa eş olmaz, kardeş olmaz, yavru olmaz. İnsanlık tarihinin en önemli hadisesi adalettir. Ahilik adaletli bir Türkiye’nin tanzimidir. Şimdi bir tarafta okul yakan, Atatürk’ün büstünü yakan mahkemenin önüne gelmedi. Paçavralarla nümayişlerin yapıldığı, Türk devletinin birliğine beraberliğine bu devletten ayrı kalarak küfredildiği bu memleketin 30 bin insanın şehadetine öncülük yapmış bir alçağın bir vatan haininin her gün televizyonlarda boy gösterildiği, sayın diye hitap edildiği muhatap alındığı bir Türkiye manzarası.” diye konuştu.

Adan konuşması devamında, “Öbür tarafta da 4 bakan istifa etmiş. Mecliste bir görseniz Allah hiç kimseyi onların durumunu düşürmesin. Cenab-ı Allah hiç kimseye öyle bir hayat nasip etmesin. Biz o zaman çıkıp dedik ki kardeşim direnmeyin ayıptır günahtır millete teslim ettiğiniz adalete niye gidip teslim olmuyorsunuz? Kaldırın dokunulmazlıklarınızı. Çalmamışsanız onurlu bir şekilde milletin önüne çıkın. Mahkemelerde yargılanın kaçtılar, göçtüler ve gelen fezlekeleri değiştirdiler. Dosyaları da meclisin araştırma komisyonuna teslim etmediler. Şimdi bakkal ufak bir suç işlerken boynu bükük Çağlayan adliyesine giderken bakan suç işleyince neden Çağlayan adliyesine gitmesin?” dedi.

‘HIRSIZLIK OLAYINI DEŞİFRE EDECEĞİZ’

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adan yaşan yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarının takipçisi olacaklarını kaydederek, “Bir gün evvel kahraman olan savcıyı dünyanın en şerefsiz savcısı haline getirdiler. Bir gün evvel ödül alan polis bir gün sonra eli kelepçeli karakollara atıldı, hapishanelere atıldı. Böyle bir Türkiye manzarasında birlik ve beraberlik çıkarma imkanımız var mı? Biz sesimizin yettiği kadar kendimiz ulaşabildiğimiz yerlere kadar cumhuriyet tarihinin en büyük hırsızlık olayını deşifre edeceğiz.” şeklinde konuştu.

‘SUÇLANANLAR ONURLU İSE BAĞIMSIZ YARGININ ÖNÜNE ÇIKSIN’

17-25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarında suçlananların adaletten kaçmamalarını isteyen Adan, “17-25 Aralık’ta suçlanan cumhurbaşkanı, suçlanan bakanlar, onurlu iseler bağımsız yargının önüne gitmelidirler; aklanıp, eğer suçlu değillerse çıkıp bu milletin camisinde, lokantasında sokağında alınları ak yürekli bir şekilde dolaşmalılar. Cezaları varsa cezalarını da çekmeliler.” değerlendirmesinde bulundu.

Toplantı sonunda davetlilere etli pilav ikram edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.