ÖN YARGI

Zeliha Alkan

TAŞ, GÜL VE DAVUTOĞLU

Bu haber 28 Eylül 2014 - 18:45 'de eklendi ve 797 kez görüntülendi.

Orhan Şen

Orhan Şen

Derin strateji dehası(!),Türk dış politikasın görmüş olduğu en büyük diplomat (!), profesör, Reis-i Cumhurumuzun atadığı başbakan Ahmet Davutoğlu ‘askere taş atana biz gül atmaya devam edeceğiz diye buyurmuş.

Sayın Davutoğlu’nun bu açıklamasını okuyunca önce inanamadım, bu haberde bir yanlışlık olmalı dedim.Ancak, araştırınca açıklamanın doğru olduğunu anladım. Devleti idare edecek yöneticiler de önce yüksek tarih şuuru, millet inancı, vatan sevgisi ve devlete adamlığı kapasitesi olmalıdır. Eğer bu vasıflara haiz olmayan yönetici yada yöneticiler hasbelkader devletin başına gelirse işte böyle abuk-subuk laflar ederler ve kendi siyasi çaplarını ortaya koyarlar.

Siyasal İslamcılar da devlet, millet, vatan bilinci maalesef yok denecek kadar azdır.Onlar için seccadenin serilebildiği her yer vatandır.Millet diye bir kavrama zaten inanmazlar.Milliyetçilikle ırkçılığı birbirine karıştırıp milliyetçiliği ırkçılık olarak kabul ettiklerinden onlar için milliyetçilik haramdır.Devletimiz İslami kurallara göre yönetilmediği için zaten onlara göre Dar-ül Harbdir. Dolayısıyla Siyasal İslamcılardan devlet,millet ve vatan konusunda milli bir duruş beklemek yanlış olur.

Ancak bu düşüncelere sahip birisi eğer devleti yönetecek makamlara kadar yükselebilmişse o zaman bağlılık yemini ettiği Anayasal nizamı ve devletin ülkesi ve milletinin bölünmez bütünlüğünü korumak zorundadır. Çünkü bunlar onun asli görevidir. Görev yaptığı süre içerisinde bu asli vazifelerini aksatırsa anayasamıza göre yüce divanda yargılanabilecek kadar büyük bir suç işlemiş olur.

Sayın Davutoğlu; PKKlıları kast ederek askere taş atana biz gül atmaya devam edeceğiz diyerek bu talihsiz açıklamayı yaptığı gün Doğu ve Güneydoğu muzda asker ve polislerimiz şehit edilmişlerdir.

Sayın Davutoğlu’nun bu talihsiz açıklamayı yaptığı dönemde PKK bölgede devletin okullarını yakmakta,devletin anayasal nizamına aykırı olarak Kürtçe eğitim verecek okullar açmaya kalkışmaktadır.

Sayın Davutoğlu’nun bu talihsiz açıklamayı yaptığı dönemde PKK bölgede bulunan Atatürk büstlerini parçalamakta ve hatta ateşe vermektedir.

Sayın Davutoğlu’nun bu talihsiz açıklamayı yaptığı dönemde PKK bölgede asayiş timleri kurarak kimlik kontrolü yapmakta, yol kesip adam kaçırmakta hatta öldürmektedir.

Sayın Davutoğlu’nun bu talihsiz açıklamayı yaptığı dönemde PKK bölgede askeri tesis içerisinde ki bayrağımız gönderden indirilebilmektedir.

Sayın Davutoğlu’nun bu talihsiz açıklamayı yaptığı dönemde PKK Şırnak’taki Termik Santrale roketli saldırı yapabilmektedir.

Sayın Davutoğlu’nun bu talihsiz açıklamayı yaptığı dönemde PKK bölgede şehitlikler (!) açabilmekte, bölücülerin heykellerini dikebilmektedir.

Sayın Davutoğlu’nun bu talihsiz açıklamayı yaptığı dönemde PKK bölgede halk mahkemeleri(!) kurarak adalet(!) dağıtmakta, halktan vergi(!), bölgede iş yapan iş adamlarından ise haraç toplamaktadır.

Sayın Davutoğlu’nun bu talihsiz açıklamayı yaptığı dönemde devletin bütçesinden maaş alan ve anayasaya bağlılık yemini yapmış olan bir milletvekili ile birlikte PKKlı teröristler devletin askerlerini taşa tutmakta,bir belediye başkanı devletin askerini tehdit edebilmektedir.

Sayın Davutoğlu’nun bu talihsiz açıklamayı yaptığı bu dönemde PKK bayrak ve posterleriyle şehir merkezlerinde yürüyüş yapabilmekte, devletin askeri ve polisi de bu kepazeliği izlemek zorunda kalmaktadırlar.

Sayın Davutoğlu; dış politikadaki fantezileriniz sayesinde ülkemizin ve bölgemizin düştüğü durum ortadadır. Lütfen hatalarınızdan ders alınız.Devlet yönetiminde fantezi olmaz.Devlet yönetimi ciddiyet ister. Ülkemizin neresinde olursa olsun devletin askerine yada emniyet görevlisine atılan her taş,sıkılan her kurşun bizatihi devlete atılmış taş ve devlete sıkılmış kurşun olarak kabul edilir. Bu kabul dünyanın her devletinde böyledir.İşte bundan dolayıdır ki Devlet kendisine taş atana gül atmaz.Devlet kendisini bölmek ve parçalamak isteyenlere haddini bildirir.Devlet kendi sınırları içinde ikinci bir devlete müsaade etmez. Eğer ederse o devlet devlet olmaktan çıkar.Kısa bir süre içinde o bölgelerdeki hakimiyetini kaybeder.

Devlet kendisini seven, vatandaşlık görevlerini layıkıyla yerine getiren herkese karşı Yunus gibi , kendisine ve vatandaşlarına yanlış yapanlara da Yavuz gibi olmak zorundadır.

Sayın Davutoğlu; lütfen aklınızı başınıza toplayınız. Siz Konya-Taşkent belediye bandosunun şefi değil beş bin yıllık bir devlet geleneği olan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Başbakanısınız.Göreve geldiğinizde meclis kürsüsünden yapmış olduğunuz anayasaya bağlılık yemininizi asla aklınızdan çıkartmayınız. Buna göre konuşup,buna göre davranmak zorundasınız.

Lütfen ya görevinizi layıkıyla yapınız ya da görevinizi bırakınız.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.