GÖKTÜRKLER ÜZERİNE

Celil Altınbilek

BİR ZAMANLAR KIBRIS…

Atilla ÇİLİNGİR

OLCAY KILAVUZ YARDIM KAMPANYASI VE KURBAN BAYRAMI İÇİN KERKÜK’TE

Bu haber 02 Ekim 2014 - 14:55 'de eklendi ve 803 kez görüntülendi.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay KILAVUZ Kurban bayramı ve “Türkmeneli’ne Türk’ün Elini Uzat” kampanyası nedeniyle bir açıklama yayınladı.

Olcay KILAVUZ’un açıklaması şu şekilde:

“25 Haziran 2014 tarihinde Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin talimatıyla başlatmış olduğumuz “Türkmeneli’ne Türk’ün Elini Uzat” adlı yardım kampanyasının, Irak Türkmenlerine karşı yapılan zulüm ve bölgede yaşanan sıkıntılar ortadan kalkmadığı sürece devam edeceğini daha önce de Yüce Milletimize ilan etmiştik. Bu kapsamda, ortaya çıkan yeni gelişmeler ve yardım kampanyasının işleyişi hakkında kamuoyunu bilgilendirmek ihtiyacı hâsıl olmuştur.

İfade etmek isteriz ki, yardım kampanyamızın başladığı andan itibaren Yüce Milletimizin gösterdiği yüksek teveccüh ve fedakârlık, bu milletin hizmetkârı olan Ülkücüleri oldukça duygulandırmış ve Turan’a giden yolda milletimize olan inancımızı kat be kat artırmıştır. Bu vesileyle başta yardım kampanyamızın fikir babası olan Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli olmak üzere Türkmen kardeşlerimizin feryadına kulan veren, evlatlarının rızkını zulüm altındaki Türkmenlerle paylaşan kadirşinas Türk Milleti’nin her bir ferdine bir kez daha teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.

Bilindiği üzere yardım kampanyamızın başlangıcında, Türkmen kardeşlerimizle yapılan görüşmeler neticesinde bir takım gıda maddeleri ve giysi ihtiyaçların bulunduğunu tespit edilmiş ve bu kapsamda bir liste kamuoyuyla paylaşılarak yardım toplanmaya başlanmıştır. Memleketin dört bir yanından gelen yardımlar on bir gün gibi kısa bir süre içerisinde toplam yirmi tır kapasitesine ulaşmış ve 7 Temmuz 2014 tarihinde Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’un nezaretinde, Türkmen kardeşlerimize ulaştırılmak üzere yola çıkmıştır. Her ne kadar yardımların sınırdan geçirilmesinde, Irak sınırları içerisinde güvenliğin sağlanmasında ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılmasında bize yardımcı olacağı belirtilen, yardım kuruluşlarının desteğini görememiş; özellikle de Irak sınırları içerisinde kaderimize terk edilmiş olsak da Genel Başkanımızın azmi, kararlılığı ve inanmışlığı sayesinde yardımlar üç gün içerisinde Kerkük’e ulaştırılmış ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılmıştır. Böylece Ülkü Ocakları, bu süreci merakla takip ederek; yardım kampanyamızın başarısız olacağı beklentisi içinde adeta ellerini ovuşturan ihanet içerisindeki bir takım çevreleri yanıltmış ve akamete uğratmıştır. Bizleri gururlandıran diğer bir hadise ise Türk Milletini bize emaneti olan ve “namusumuz” olarak addettiğimiz yardımların sağ salim ve eksiksiz olarak Türkmen kardeşlerimize ulaştırılması olmuştur.

Bununla birlikte Irak’taki kaos ortamı ve Habur Sınır Kapısı’nda yaşanan sıkıntıların nakliye işlerini son derece güçleştirmesi ve yardımların tehlikeye düşeceği endişesi ile ayni yardım toplanmasına son verilmiş; ancak nakdi olarak yardım toplamaya devam edilmiştir. Daha önce de ifade ettiğimiz gibi Türkmeneli’nde yaşanan zulüm ve bunun neticesinde ortaya çıkan sefalet devam ettiği sürece, bölgedeki gelişmeleri yakından takip eden Ülkü Ocakları’nın yardımları da devam edecektir.

Toplanan nakdi yardımların Türkmen kardeşlerimizin yaralarını saracak yeterliliğe ulaşmasının ardından, yaklaşan Kurban Bayramını da göz önünde tutarak, bu yardımların da bölgeye ulaştırılması yönünde çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız. Bu kapsamda, toplanan nakdi yardımlarla gıda kolileri hazırlatılarak ve kurban kesimi yapılarak Türkmen Kardeşlerimize ulaştırılmasına karar verilmiştir. Yardımların dağıtımı ve organizasyonunu gerçekleştirmek üzere Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz dün gece Esenboğa Havalimanı’ndan Erbil’e oradan da Kerkük’e gitmiştir. Mübarek Kurban Bayramı’nı Kerkük’te Türkmen kardeşlerimizle birlikte geçirecek olan Genel Başkanımız, nakdi yardımların bir kısmı ile hazırlatılan 7500 adet gıda kolisini Türkmen Kardeşlerimize bizzat teslim edecektir. Yola çıkmadan önce, Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli’yi ziyaret ederek kendilerinin de vekâletini alan Genel Başkanımız, Liderimiz adına da Kerkük’te Kurban kesimi gerçekleştirecektir.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak, Yüce Türk Milleti’nin bize emanet ettiği yardımları “namusumuz” olarak gördüğümüzü, bu yardımların bir kuruşunun dahi heba olmasına izin veremeyeceğimizi ve üstlendiğimiz sorumluluğun gereklerini yerine getirmek üzere canla başla çalıştığımızı bir kez daha vurgulamak isteriz. Bunun yanında, “Türkmeneli’ne Türk’ün Elini Uzat” adlı yardım kampanyamız kapsamında nakdî yardımlarının devam ettiğini, kampanyamıza katılmak isteyenlerin internet sitemizde yer alan hesap numaralarına yardımlarını gönderebileceğini ve Türkmen kardeşlerimizin ihtiyaçları doğrultusunda yardımların aktarılmaya devam edeceğini belirtir, Yüce Milletimize saygı ve şükranlarımızı sunarız.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.