ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü Ocaklarıdövizakpchpmhp
DOLAR
8,4787
EURO
10,0636
ALTIN
493,82
BIST
1.414
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Sıcak
36°C
İstanbul
36°C
Sıcak
Cuma Sıcak
38°C
Cumartesi Gök Gürültülü
30°C
Pazar Gök Gürültülü
32°C
Pazartesi Parçalı Bulutlu
33°C
Volkan Yaşar BERBER (*) Tarihte papazların iç ve dış işlerimize karışmaları Haçlı Seferlerine kadar dayanır. Rusyanın İstanbul sefiri General Nikola İgnatyef, II. Mahmut devrinde Yunan isyanında Rusçarı I. Aleksandra yardım ettiği için astırılan Patrik Grigoryos’un  bir mektubundan bahsediyor. ”Türkleri maddeden ezmek ve yıkmak mümkün değildir. Çünkü Türkler, çok sabırlı ve...
Safter Tanık  “Osmanlı; 17. Yüzyılda, düşünce-bilim alanında durgunluğa girdi, sistem-kurumlarını geliştiremedi, çağın değişim-gelişimine ayak uyduramadı.”.  “Osmanlı’da, Aristokrat sınıfı yoktur. Kapıkulu vardır. Bu; hem hanedanın, hem de Osmanlı Devleti’nin uzun ömürlü olmasını sağladı. Ancak; XVII. yüzyıldan itibaren, sağlıklı bir yaşamı olmadı.”.   Aristokratik Monarşiden Mutlak Monarşiye  Osmanlı; Fatih Kanunnamesine kadar, Büyük Selçuklu...
Fuat Yılmazer     Türklerde toprak namustur inancı hâkim bir inançtır. Son yıllarda ona uymayan davranışlar sergilense de bu inanç Türk insanının genlerinde olan ve hiç unutulmayacak bir imandır. Toprak vatandır, vatan İstiklal ve istikbalinizin özgürce haykırıldığı yerdir. Toprak vatandır, vatan namustur. Namus inancı, Türkün özünde sökülüp atılamayacak kadar yerleşiktir. Türkün...
Asena Kınacı Moral Caddede, sokakta, kahvehanede, iş yerinde, her yerde bildiğini de bilmediğini de, üzerine vazife olanı da olmayanı da sürekli, boş ve gereksiz konuşanlar için Türkçemizde bir cümle icat etmişiz. Herkes ve her şey hakkında bilerek- bilmeyerek, anlamlı-anlamsız konuşanlar için söylenen “Ağzı olan konuşuyor.” cümlesi  “halk felsefesi(!)”ne ait güzel...

Apo’yu yanınıza alın, aile fotoğrafı verin

Apo’yu yanınıza alın, aile fotoğrafı verin
23.12.2014
0
A+
A-

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, “Ben diyorum ki ‘Sayın Cumhurbaşkanı, sizin Papa ile de Apo ile de görüş ayrılığınız yok. Bir tarafınıza Papa’yı, öbür tarafınıza da Apo’yu alın bir aile fotoğrafı verin” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Durmaz

Yolsuzluğa karıştığı iddia edilen 4 eski bakanla ilgili meclis araştırma komisyonu kararının ertelenmesine de değinen Durmaz, “Konuyla ilgili AKP içinde sıkıntılar olduğu anlaşılıyor. Bir kısmı eski bakanların Yüce Divan’a gönderilmesi gerektiğini, bir kısmı da sevk edilmemesi yönünde görüşlere sahip olduğu anlaşılıyor. Öyle anlaşılıyor ki ikisinin anlaşamaması sebebiyle oylama ileri ki bir tarihe ertelenmiştir” diye konuştu.

 

MHP tarafından ilan edilen ’17 – 25 Aralık Rüşvet ve Yolsuzlukla Mücadele Haftası’kapsamında, Malatya Kongre ve Kültür Merkezi’nde panel düzenlendi. Panelde konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadele edeceğini belirtenlerin bunları gerçekleştiremediğini kaydetti.

 

17 – 25 Aralık operasyonlarıyla net bir yolsuzluğun ortaya çıktığını anlatan Durmaz, şöyle devam etti:

“Sözde halka hizmet Hakk’a hizmettir düsturu ile iktidara geldiler. 3 Y ile mücadele edeceklerini söylediler. Yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadele edeceklerini söylediler. Yoksulluktaki artış ortada. Yolsuzluk konusunda ise doğrusunu söylemek gerekirse şeytanın bile aklına gelmeyecek yöntemlerle ne tür yolsuzluklara bulaştıklarını hepimiz biliyor ve yakından şahit oluyoruz.

Esasında 17 Aralık sabahı başlatılan operasyon malumun ilanıydı. Bugüne kadar hepimiz defalarca yolsuzluk konusunda haberler işitmiştik ama emin olun ki hiçbirisi 17-25 Aralık’taki kadar somut, net, bilgi, belge ve kayıtlara dayanmıyordu. Bu kadar açık bilgi ve belge varken AKP hükümeti hukukun önünde hesap vermek yerine misillemelere girişmiştir. Sadece görevleri verilen görevleri yapmak olan polis ile savcıları yerinden yurdundan etmiştir. Rüşvetçilere, vurgunculara müsamakar olan AKP hükümeti, iş yolsuzluğu ortaya çıkaran kamu görevlilerine gelince son derece acımasız davranmıştır.

Dikkatleri asıl olayların üzerinden uzaklaştırmak için montaj, dublaj, paralel devlet gibi söylemlere sığınmışlardır. Geçtiğimiz günlerde Adli Tıp Kurumu bu yolsuzluk tapelerinin montaj olmadığına karar vermiştir. Keza İngiltere’deki de montaj olmadığına karar vermiştir. Dünün mücahitlerinin bugün hırsız müteahhit olduğunu bu millet unutmayacaktır. Haramzade müteahhitlerin rüşvet havuzlarında kendisine sövmesini bu millet unutmayacaktır. Kaçak sarayda kullanılan bir tuvalet taşının 10 bin lira olduğunu unutmayacaktır.”

 

Yolsuzluğa karıştığı iddia edilen 4 eski bakanla ilgili meclis araştırma komisyonu kararının ertelenmesine de değinen Durmaz, “Bugün 4 bakanla ilgili verilmesi beklenen kararın 5 Ocak gününe ertelendiğini öğrendik. Konuyla ilgili AK Parti içinde sıkıntılar olduğu anlaşılıyor. Bir kısmı eski bakanların Yüce Divan’a gönderilmesi gerektiğini, bir kısmı da sevk edilmemesi yönünde görüşlere sahip olduğu anlaşılıyor. Öyle anlaşılıyor ki ikisinin anlaşamaması sebebiyle oylama ileri ki bir tarihe ertelenmiştir. Ama ne yaparlarsa yapsınlar haysiyeti, şerefi olan bir adamın mutlaka ama mutlaka yargı önüne çıkarak, yargı önünde ve millet vicdanında, mahşeri vicdanda aklanmasını beklemek de bizim en tabi hakkımızdır” diye konuştu.

 

Durmaz, şunları söyledi: “Papa geldiğinde ne dedi? ‘Bizim aramızda hiçbir görüş ayrılığı yok’dedi. Sonra Bartelemeos ile görüştü. ‘Ekümenik’ten Hıristiyan birliğinden bahsetti. Böyle bir misyonla ziyareti gerçekleştirdiğini söyledi. Bizim Cumhurbaşkanımız ise Ortadoğu’da 22 ülkenin bölünmesine cevaz veren Büyük Ortadoğu Projesi’nin eşbaşkanlığı ile övünüyor. Buradan söylenecek tek bir şey var. Ben de diyorum ki ” Sayın Cumhurbaşkanı, sizin Papa ile de Apo ile de görüş ayrılığınız yok. Bir tarafınıza Papa’yı, öbür tarafınıza da Apo’yu alın bir aile fotoğrafı verin ” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.