GÖKTÜRKLER ÜZERİNE

Celil Altınbilek

BİR ZAMANLAR KIBRIS…

Atilla ÇİLİNGİR

“Bin odalı sarayla itibar kazanma peşindesiniz”

Bu haber 15 Aralık 2014 - 2:07 'de eklendi ve 464 kez görüntülendi.

MHP Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı üzerinde yaptığı konuşmada, bütçede neye, ne kadar para ayrılmasının gizli ajandaları açığa çıkardığını, Türkiye’nin gelir eşitsizliğinde ilk 10 ülke içinde yer aldığını belirterek, “Bin odalı sarayla itibar kazanma telaşındayız” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’ın “Türk erkeklerinin Suriyeli kadınları ikinci, üçüncü eş olarak alması Türk misafirperverliğine uygun değil” dediğini belirten Demirel, “Türk kadınları bu durumda değil mi Sayın Bakan? Öyle bir cümle kuruyorsunuz ki hayalleri aşıyor. Nikahsız evlilikler var. Türk kadınlarının ikinci, üçüncü eş olarak alınmasından bilgi sahibi değilsiniz, yoksa bu cümleyi kurmazdınız. Kadına şiddet konusunda soru önergeleri verdik, Bakanlıktan gelen yanıtta ‘konuyla ilgilenmiyoruz’ deniyor. 135 minibüsle aile içi şiddet veya kadına yönelik şiddeti nasıl önleyeceksiniz? Şiddete uğradıktan sonra sağ kalanları olay yerinden hızla uzaklaştıracaksınız herhalde” diye konuştu.

Demirel, 12 Haziran 2014 günü Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmeliği “dram ve ayıp” olarak tanımlayarak, mutlaka düzeltilmesi gerektiğini söyledi. Yönetmelikte, “Sosyal haklardan faydalanabilmesi için devlet korumasındaki bir çocuğun 18 yaşından önce, reşit olmadan önce en az iki yıl devlet korumasında hizmet almış olması gerektiğinin” yer aldığını belirten Demirel, “Bir kız çocuğu düşünün; 16-17 yaşında tecavüze uğradı, doğumunu yaptı, doğumdan sonra bebeği devlet aldı ama bu kız çocuğu kalan hayatını dışarıda geçirmek zorunda. Yani siz, 16-17 yaşında tecavüze uğramış bir kız çocuğunu ’18 yaşından önce en az iki yıl devlet korumasında geçirmedi’ diye kapıya koyuyorsunuz. Yani bu çocuk şunu mu desin; ’13-15 yaşında keşke tecavüze uğrasaydım’ dedi.

Devletin koruyamadığı çocukların Türkiye’nin toplumsal vicdanın fotoğrafını oluşturduğunu belirten Demirel, “Bu fotoğraf çok çirkin. 18 yaşından önce koruma kararı kaldırılan kaç çocuk var, niye kaldırıldı? Olmayan annesine teslim edilen kız çocukları var. Tacize uğramış ama üvey babasına teslim edilen kız çocukları var. Bunları bile bile geceleri nasıl uyuyorsunuz? Bakanlığın bir başka ayıbı daha var. Eylül ayında sosyal medya adresinden Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bir afiş paylaştı: ‘Tüketen tüketir.’ Tek başına yaşayanların çok fazla tüketim yaptığı, bu tüketimle tükenecekleri… Poşetlerde kesik başlarıyla resimlenmiş afiş paylaştı bu Bakanlık. Aile ve Sosyal Politika Bakanlığı, vahşet bakanlığı olsa daha iyiymiş. IŞİD gibisiniz ya, ayıptır. Bu ülkenin yalnız yaşayan insanları sizin bu afişinizi hiçbir zaman unutmayacak, o kesik başlı poşetleri hiçbir zaman unutmayacak 17-25 Aralık yolsuzluklarını unutmadığı gibi. Kesik başlarıyla yalnız yaşayan insanların kafalarını poşete koyup ‘Tüketen tükenir’ demek cüretini göstermek hadsizliktir” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.