GÖKTÜRKLER ÜZERİNE

Celil Altınbilek

“BİR CUMHURBAŞKANI KAÇ KİŞİNİN İÇERİ ALINACAĞINI NEREDEN BİLİYOR”

Bu haber 14 Aralık 2014 - 18:43 'de eklendi ve 592 kez görüntülendi.

” KENDİNİ TEMİZE ÇIKARMA ÇABASI”
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Mehmet Günal, bazı medya kuruluşlarına yönelik başlatılan operasyonları değerlendirdi. Günal, operasyonun 17-25 Aralık öncesi yolsuzlukların üzerini örtmek için yapıldığı söyledi.

Mehmet Günal, operasyonları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendi yolsuzluklarının üzerini kapatmak için uydurduğu şeylerin devamı olarak değerlendirdi. Operasyonun, hayali olarak oluşturulan paralel devlet iddialarının bir uzantısı olduğunu belirten Günal, “Aslında bir tarafta paralel devlet güneydoğuda kurulmuş onlarla mücadele etmeyip, 17-25 Aralık haftası gelirken bunların üzerini kapatmak üzere inadına yapmış oldukları hukuk dışı uygulamalardır. Önce suçlu yaratıyorsun, ondan suç uyduruyorsunuz, ondan sonrada operasyon yapıyorsunuz. Bunların hepsi 17-25 Aralık’ın üzerini kapatıp kendisini temize çıkarma çabalarının bir ürünü. Özü itibariyle bunu düşünüyoruz. Her türlü hukuksuzluğa karşı biz baştan itibaren söylediğimiz gibi karşı çıkıyoruz. Herkesin suçu varsa bu ayrı ama bir takım şeylerle uydurma şekilde hayali paralel devlet uydurmalarla bu iş olmaz. Maalesef kendisinin bir intikam süreci var onu devamı olarak bütün yargı ve emniyeti de belli bir şeye sokmaya çalışıyor onun uzantısıdır.” dedi.

Günal, asıl paralel yapının Güneydoğu’da kurulduğunu, bununla mücadele etme yerine müzakere yapıldığını ifade etti. “Kendisince bir paralel devlet şeyi uydurup burada belli insanları bunun içine sokmaya çalışmak kendi tabiriyle bir kumpastır.” diyen Günal, şunları söyledi: “Tamamen kendisinin intikam operasyonudur. Cumhurbaşkanı olarak ‘şunu göreceksiniz, bunu göreceksiniz’ demek zaten operasyonun içerisinde kendisinin olduğunu gösterir. Yargıya henüz intikal etmemiş, henüz operasyon yapılmamış bir şeyde açıklama yapması da zaten bunun kendisi tarafından tezgahlandığının bir göstergesidir.”

MHP Milletvekili Mehmet Günal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Paralel yapıyla mücadelede daha neler duyacaksınız” sözüne Meclis kürsüsünden tepki gösterdi. Günal, “Bir cumhurbaşkanı bir dosyanın içeriğiyle ilgili nasıl böyle konuşur? İçinizde bir sürü hukukçu var. Nereden biliyor kaç kişinin içeri alınacağını? Diyor ki ‘Daha neler olacak?’ Sabahleyin oldu, bir kısmı?” diye konuştu.

MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal, TBMM Genel Kurulu’nda bütçe görüşmeleri sırasında partisi adına söz alarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Daha neler duyacaksınız’ sözüne tepki gösterdi. Günal, bugün basına yapılan operasyonları 17-25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarının üstünün örtülmesi ve gündem değiştirmeye yönelik atılmış bir adım olduğunu düşündüklerini kaydeden Günal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Daha neler göreceksiniz” sözlerine tepki göstererek, “Bir cumhurbaşkanı, bir dosyanın içeriğiyle ilgili nasıl böyle konuşur? İçinizde bir sürü hukukçu var. Nereden biliyor kaç kişinin içeri alınacağını? Biliyor, başsavcı olduğu için biliyor. Diyor ki ‘Daha neler olacak.’ Sabahleyin oldu, bir kısmı. Acaba daha kaç kanun çıkartacak?” diye konuştu.

“FUATAVNİ GİBİ BİRKAÇ TWİT ATSA DEVAMI VAR MI ÖĞRENSEK”

Çaldıkları hukuk minaresine kanun kılıfı diktiklerini söyleyen Günal, “Ben açıkçası merak ediyorum, daha neler yapacaksınız? Daha kaç kanun çıkartacaksınız? 17-25 Aralık’ın yıl dönümü geliyor diye daha kaç kişiyi içeri tıkacaksınız?” dedi. Yapılanların çok acı olduğunu kaydeden MHP’li Günal, “Ben açıkçası bu saatten sonra ‘paralel yapı maalesef cumhurbaşkanlığı makamında kurulmuş durumda.’ Paralel hükümet, orada var. Paralel yapıyı fazla aramaya gerek yok. Paralel örgüt Güneydoğu’da ‘paralel devleti’ kurmuş durumda. Paralel idareler, sayın bakanlar ve Başbakan kusura bakmasın, yukarıda kurulmuş durumda. Ne kadar memuru sürgün yapacak, ne kadar tutuklama yapacak ‘başsavcı’ bunu bilemiyorum. O da FuatAvni gibi birkaç twit atarsa ‘yarın ne olacak, öbür gün ne olacak, devamı var mı’ diye, merakla bakacağız.” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.