“EMEKLİLER SEFALETE MAHKUM”

MHP Aydın İl Başkanı Fevzi Köse, “Emeklilerimiz yine itilmiş, yine dışlanmış, sefalete mahkum edilmişlerdir.” dedi. Bir basın açıklaması yapan Köse, milyonlarca emekli, dul ve yetimle vazife malulünün sefalete sürüklemeye devam ettiğini söyledi.

10234

İl Başkanı Köse, “Emekliler için 26 ayrı kalem hesaplanan enflasyon oranları, kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır.
Bu ülkede yaşayan herkes, açıklanan enflasyon oranlarının piyasadaki gerçek enflasyon oranlarıyla uzaktan yakından ilgisinin olmadığını bilmektedir.
Bugün bir pazara çıkıldığı zaman bu enflasyon oranlarının yüzde 25’leri bulduğunu görmek aşikârdır ancak bütün bunlara rağmen emekliler için enflasyon oranı, yüzde 2,32 olarak belirlenmiştir.
Bu durum, emeklilere adaletsizce bir yaklaşımdır. Emekli maaşları zaten çok düşük olduğundan, bir de bunun yanısıra düşük oranda zamların verilmesi, emeklinin geçim çilesi bir kat daha arttmıştır.” şeklinde konuştu.

Vatandaşların, çalışıp emekli olduktan sonra daha çok geçim sıkıntısına düştüğünü kaydeden Köse, “Yıllarca emek verip mesleklerini icra ederek evine ekmek götürmek derdiyle, çocuk okutmakla, ev geçindirmekle, zorlaşan hayat koşullarıyla boğuşarak hayatını idame ettiren vatandaşımız, ilerleyen yaşıyla birlikte emekli olup tam rahat edeceğim dediği, hayalini kurduğu emeklilik hayatında daha da fazla geçim sıkıntısına düşürülmektedir.
Ağırlaşan ekonomik koşulların altında iyice ezilen emeklilerimiz, geçim derdine yine çare bulamamıştır.
Emeklisinin, asgari ücretle geçinen vatandaşının halini görmezden gelen AKP iktidarı, yandaş emekli dernekleriyle al gülüm ver gülüm zihniyetiyle sözde anlaşarak, gerçek enflasyon rakamlarını yansıtmayan oranlarla belirlediği zamları, yandaş medyada bir de ‘Emekliye zam müjdesi’ diye başlıklarla servis ettirip emekliyle adeta alay etmektedir.
Emekli vatandaşlarımız verilen bu kadar düşük zamları kesinlikle hak etmemekte, açlık sınırında hayat mücadelesi vermeye devam etmektedir.” dedi.

YORUM ALANI

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.