YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

AKP’NİN ARTİSTLERİ

Bu haber 09 Mart 2015 - 7:00 'de eklendi ve 742 kez görüntülendi.

Ali BADEMCİ

 

 

Yıllarca artist görmemiş, geldiği temelde artistlere hiç de hoş bakmayan,  onları  “Sanatçı”  gözü ile görmeyen, değişen “Milli Görüşçüler” iktidarlarının başından beri artistler, şarkıcılar ve türkücüleri ön sıraya davet etmişlerdir. Tayyib Bey’in Başbakan’ lığından itibaren özellikle yandaş medyada bu görev yeteri kadar işlenmiştir. Elbette devlet ile sanatçılar arasında iletişim, hatta bir muhabbet ortamı olmalı; vardı da zaten! Fakat bu münasebetler şimdiki gibi ve katiyen siyasi değildi; yani bunlar hiçbir şekilde bir siyasi partinin veya iktidarın şimdiki çatlak sesi olmazdı. Böyle bir etkinliği şu meşhur “Akiller” olayında sergilediler; bilemiyoruz ama Kadir İnanır bunlar arasında  “Rakı” kadehini ne yapmıştır? Mesela, o kadeh    “Taşkafalı” âlim bozuntusunun şerefine kaldırılmış mıdır, bilemiyoruz! İşte “Takiyye” denen şey bundan başka bir şey olabilir mi? Hakikatten “Takiyye” döneminde o adamlara yaklaşanlar içinde pek “Hanımefendi-Beyefendi”  olanlar çoğunlukta olduğu gibi, içli dışlı olup kendini ve karşısındakini popülizm adına rezil edenler de var!

Bunlardan biri de artık yaşlandığı için beden gösterisi yapamayan birisi de “Kürtçülük” ile son atağını yapıp kendini ispat etmeye çalışıyor. Ne kızı ise, bir “Türk kızı” nitelemesi ile ünlenen, evlilik ve ilişki olarak bir düzine insanı elinin hamuru ile iterken,  MHP ‘li bir kişiye bel altından vurmaya çalışarak ”Sana ne lan” diyor. Siz üsluba bakın,  nezakete bakın da hizaya gelin! Bizim kafaya şaşıyorum, bir düzine erkek onu terbiye edememiş de MHP’li mi edecek? Senin listende hiç MHP’li yok muydu? Hangi partiye hangi gücünle, hangi maharetinle destek vereceksin! Mektepliler çıkınca sahipçiniz de kalmadığı gibi elli yaşından sonra gösterecek yüzünüze bakanı da bulamazsınız!

Bütün MHP’lileri muhatap alıp “lan” derken senin her tarafın “lan” değil mi? Elbette  “Kürd” olabilirsin bunun sana faydası olmadığı gibi kimseye zararı da yoktur! Ben yerinde olsam bir dakika durmaz “Barzani”ye giderim; parası çok, petrol zengini adamlar; bizim zavallı Kürtler’in neyi var da onlara yaranmaya çalışıyorsun!

Vallahi bakıyorum da böyle cıvık işleri ne Kürtler, ne Kürt sanatçılar, ne de Kürt aydınlar onaylamıyor; Kürt olmayan Kadir İnanır’a PKK’nın bile verdiği değer şu “ellibeşlik kart kızdan” çok çok fazladır. Tabii bunlar hep cehalet hezeyanıdır; aklı başında  “Hanımefendi”,  alaylı da olsa sanatçı olan kimse bunları yapmaz!

Bakıyorum da ülkücüler de pek kızmışlar; demek kızı, o ne derse desin bu camiadan geçmişte hayranları varmış ki şimdi tepki gösteriyorlar! İlâhi İsmet Ataman, bu “Hatunkişi” Reyhaniye’ye gelin geldiği zaman sen de oradaydın, tanımıyor musun ki adını ağzına alıyorsun! Bunların ne işi olur MHP ile, Kürt’lükleri bile hikâyeyi maslahattır! Bu gibileri kimse kabul etmez; tıpkı Reyhanlı’nın Tecirlileri gibi! Ülkücüler bu kadının, film ve dizilerini,  görüntülerini bile boykot etmelidir! Onlar hiçbir zaman sizin seviyenize tırmanamaz! “Lan”ın kızı “lan”!

Sağlıcakla kalın.

Ali BADEMCİ
Ali BADEMCİalibademci@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.