YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

MHP’den Meclis Başkanlığı’na Zaferin 100. Yıl’nda Özel Gündem teklifi

Bu haber 17 Mart 2015 - 20:00 'de eklendi ve 423 kez görüntülendi.

MHP Grup Başkanvekilleri Oktay Vural ve Yusuf Halaçoğlu, Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı dolayısıyla Meclis’in özel gündemle toplanması için Meclis Başkanlağına baş vurdu. 

 

Meclis Başkanı Çemil Çiçek’e iletilen dilekçede “Türk vatanı ve milletinin ebedi varlığını ve egemenliğini temsil eden yüce TBMM’nin Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı olan 18 Mart 2015 tarihindeki bileşiminin şehit ve gazilerimize minnet duygularımızı iletmek üzere saygı duruşu ve İstiklal marşı ile açılmasını ve bu bileşimde özel gündem oluşturulması hususunda gerekli girişimlerde bulunmanız hususunu Milliyetçi Hareket Partisi Grubu adına arz ederiz” denildi.

 

MHP Grup Başkanvekilleri Oktay Vural ve Yusuf Halaçoğlu, imzasıyla Meclis Başkanlığına sunulan dilekçede şu ifadelere yer verildi:

 

“Yüksek malumlarınız olduğu üzre 18 Mart 2015 Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümüdür.  Türk milleti bundan yüzyıl önce Çanakkale Muharebelerinde bütün varını yoğunu ortaya koyarak büyük bir destan yazmıştır. Çanakkale Zaferiyle, Türk milletinin tükenmediği, hiçbir şekilde pes etmeyeceği, “Hasta Adam” olmadığı tüm dünyaya duyurulmuş, Çonkbayırı’nda, Anafartalar’da Seyit Çavuş’la, 57. Alay’la, Nusret Mayın Gemisiyle  “Çanakkale Geçilmez” denilmiştir.

 

Çanakkale Zaferi bütün imkânsızlıklara rağmen, Türk milletinin şartlar ne kadar zor olursa olsun, daha çok şeyler başarabilecek güç ve inanca sahip olduğunu göstermiştir. Türk milletini tarihten silmek isteyenler,  vatanını, milletini bölmek isteyenler bundan yüzyıl önce Çanakkale’de cevaplarını almış, geldikleri gibi gitmişlerdir.

 

Bu nedenledir ki, Çanakkale Zaferi, bir milletin yeniden şahlanışı,  yedi düvel karşındaki muazzam zaferi, yeni bir umudu olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti de,  Çanakkale’de şahlanan o ruhtan,  o tertemiz,  o sarsılmaz imandan, o umuttan doğmuştur.

Çanakkale savaşı Gazi Meclisimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yürütmüş olduğu “Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir” dediği Milli Mücadele’nin önsözüdür.

 

Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümü milletimiz ve devletimiz tarafından özel etkinliklerle kutlanmaktadır. Çanakkale ruhuyla kazanılan Milli Mücadeleyi yönetmiş TBMM’nin de bu büyük zaferi anmak amacıyla özel bir gündem oluşturması büyük önem taşımaktadır.  Türk vatanı ve milletinin ebedi varlığını ve egemenliğini temsil eden yüce TBMM’nin Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı olan 18 Mart 2015 tarihindeki bileşiminin şehit ve gazilerimize minnet duygularımızı iletmek üzere saygı duruşu ve İstiklal marşı ile açılmasını ve bu bileşimde özel gündem oluşturulması hususunda gerekli girişimlerde bulunmanız hususunu Milliyetçi Hareket Partisi Grubu adına arz ederiz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.