ATTİLA

Asena Kınacı Moral

ZİYA GÖKALP

Kenan Eroğlu

Dünya’daki #coronovirus paniği: Bir çok ülkede OHAL ilan edildi

Bu haber 12 Mart 2020 - 0:28 'de eklendi ve 429 kez görüntülendi.

Kuveyt, havaalanını kapatıp, işyerlerini 17 gün tatil etti. Yalnızca evlere servis yapan restoranlar ve marketler açık olacak.

Slovakya koronavirüs sebebiyle OHAL ilan etti

Kuzey Irak’ta korona virüsüne yönelik önlemler kapsamında şehirler arası seyahatler yasaklandı.

İtalya Başbakanı Conte ülke çapındaki tüm mağazaların kapatılması talimatı verdi. İtalya Başbakanı, Kovid-19 nedeniyle ülke genelinde bugünden itibaren kamu hizmetleri haricindeki tüm ticari faaliyetlerin durdurulacağını açıkladı. Avrupa’da virüsten en çok etkilenen ve 631 kişinin yaşamını yitirdiği İtalya’daki cezaevlerinde Kovid-19 tedbirlerine protesto olarak başlayıp isyana dönüşen olaylarda ölen mahkumların sayısı da 12’ye çıktı.

ABD’nin başkenti Washington’da yeni tip koronavirüs dolayısıyla “acil durum” ilan edildi. Washington DC Belediye Başkanı Muriel Bowser, yaptığı basın toplantısında, bölgede artan Kovid-19 vakaları nedeniyle acil durum ilan ettiklerini duyurdu. Başkent Washington’da şu ana kadar 4 vaka tespit edilirken, bölgenin çevresinde yer alan Maryland ve Virginia eyaletlerinde 9’ar vaka bulunduğu bildirildi.

Avrupa’da virüsten en çok etkilenen ülkelerden İspanya’da Kovid-19’dan ölenlerin sayısı 37’ye, vaka sayısı ise 1736’ya yükseldi. Sağlık Bakanlığı, ölüm vakalarındaki yaş ortalamasının 85 olduğunu açıkladı.

Portekiz’deki vaka sayısı 41’e çıkarken, şüpheli 83 kişinin de test sonuçlarının beklendiği öğrenildi.

Polonya Sağlık Bakanlığı, ülkede virüs tespit edilenlerin sayısının 25’e yükseldiğini açıkladı. Başbakan Mateusz Morawiecki, virüsün daha fazla yayılmasını önlemek amacıyla pazartesi gününden itibaren tüm okul, üniversite, sinema ve müzelerin 2 hafta süresince kapatılacağını duyurdu.

Avusturya Sağlık Bakanlığı, ülkedeki vaka sayısının 206’ya çıktığını açıklarken, Çekya Halk Sağlığı Kurumu ülke genelinde virüs bulaşan kişilerin sayısının 64’e yükseldiği ve son vakanın 2 yaşındaki bir çocuk olduğunu duyurdu.

Koronavirüs tespit edilenlerin sayısının 314’e yükseldiği Belçika’da ise ilk kez Kovid-19 nedeniyle bir kişi öldü.

Yeni tip koronavirüs vakalarının sayısı Slovenya’da 47’ye, Macaristan’da 13’e, Arnavutluk’ta 12’ye çıktı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat