ÖN YARGI

Zeliha Alkan

Akil adamlar Niğde’ye girmesin, girmişlerse tövbe edip terk etsin

Bu haber 22 Nisan 2013 - 2:43 'de eklendi ve 1.953 kez görüntülendi.

Niğde Belediyesi Heykeller önünde yapılan basın açıklamasına, Türk Ocakları, Kamu-Sen, TÜRKAV ve MHP’ye üye 100’ü aşkın vatandaş katıldı. MHP Niğde İl Başkanı Hakan Er, Akil adamların şehre girmemelerini, girmişse tövbe ederek şehri terk etmelerini istedi.

Hakan Er açıklamasında; “Her şey o kadar basitleşiyor ki, her şey o kadar çabuk kirleniyor ki, artık bu durum karşısında tepkisiz bir toplum oluşturma hayalinde olanlar, büyük bir rehavet içinde, pervasızca planlarını uyguluyor. AKP iktidarının, yıkım ve tasfiye operasyonları o kadar ayyuka çıktı ki, şaşkınlığımız ve hayretimiz bu kişilerin gerçekten ibaresini kaldırmaya çalıştıkları Türkiye Cumhuriyeti’nin mensubu olup olmadıklarıdır” dedi.

Hakan Er, Türk tarihinde onlarca devlet kuran milletimizin, tarihinin hiçbir evresinde Türk kimliğinin bu kadar saldırıya uğramadığını, Türklüğüne bu kadar savaş açılmadığını söyledi. “Ne Mutlu Türküm” demenin ırkçılık olarak suçlandığını anlatan Er, şöyle konuştu: “Türk millet kimliğinin faşizan bir unsur haline getirildiği, dahası anti-emperyalist olmak, milliyetçi olmak, vatansever olmak, Türkiye Cumhuriyetini savunmak, bir takım egemen güçler tarafından gericilik, çağdışı, ırkçı bir kavram haline getirilmeye çalışılmaktadır. Evet, gün geçmiyor ki güzel memleketimizin bir köşesinde, sırf vatansever olduğu için, sırf ay yıldızlı bayrağına sahip çıktığı için vatandaşlarımız baskı ve tehdit görmesin. Bizlere kendi hayal dünyalarını, kullandıkları iktidar gücü ile dayatan, bizleri yalnız bırakmaya çalışan bu güçler, bizler için kabus olan bu sürece alıştıra alıştıra ilerliyorlar”

Er, açıklamasının devamında; “Açılım, barış, kardeşlik gibi içi boş, adı güzel kavramlarla sinsi ve hain planlarını uygulayan işbirlikçiler, milletin temeline dinamit koyarak yol almaya devam ederken, unuttukları dahası görmek istemedikleri bir gerçeği hatırlatmak lazım! Bu topraklarda hiçbir zaman zulüm, sömürü, hainlik hüküm sürmedi! Bu millet, şair Mehmet Akif Ersoy’un dediği gibi ‘Ben ezelden beri hür yaşadım, hür Yaşarım! Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım” mısralarıyla özgürlüğünü paylaşmamıştır.”

Mayıs 1919’u hatırlamak gerektiğini anlatan Er, sözlerini şöyle sürdürdü: “İzmir’in işgalini, arkasından İstanbul’un işgalini ve Boğaz’ın serin sularını dolduran yüzlerce İngiliz işgal gemilerini hatırlayalım. Ve o gün bu milletin bağrından kopmuş olan bir yiğit, bize 93 yıl önce şu sözü söylemişti “Geldikleri Gibi Gidecekler. Peki o gün hainler ne yapıyordu? İngiliz işgalini haklı gösterircesine bugün kü akil adamlar komisyonu gibi ikna ve telkin komisyonları kuruyordu! Sayın Başbakan, bu milletten korkmuş olacak ki Akil adamlarını sözde sanatçı ve aydınlardan oluşturuyor. Olsun biz yine de buradan haykırıyoruz! İster sözde aydını, yazarı, liberali, işbirlikçi solcusu, sarı sendikacısı, sözde esnaf ağası gelsin, ister Başbakan Erdoğan’ın oğulları, bakanları gelsin. Kim gelirse gelsin ama bu millete Türklüğünü unutacaksın, PKK’lı köpeklere kardeş diyeceksin demesin. İşte o zaman bizde 93 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk gibi haykırırız; Geldikleri Gibi Gidecekler.”

Türklük, milli değerler ve ayyıldızlı bayrakdan vazgeçmeyeceklerini anlatan

Er, sözlerine şöyle devam etti: “İster bizi dinlemeye gelsinler, ister bize akıl vermeye ama hadlerini bilsinler! Bu millet bu palavraları yutmaz! Eninde sonunda haince planlara alet olan bu zavallı aydıncıklar terör örgütüne yardım ve yataklıktan yargılanacaktır. Biz Türk’üz, misafirperveriz ama asla hanemize tecavüz edenlere, aile şerefimize evimizde hakaret edenlere saygı göstermeyiz. Bu sözde akiller şehrimize geldiği andan itibaren olacakların hiç birisinden sorumluluğumuz yoktur! Kimse bu milletin sabrını zorlamasın! Kimse bizi ateşle imtihan etmesin!”

Bardağın taştığını anlatan Er, şunları söyledi: “Gerekirse yeniden Kuva-yı Milliye veririz ama toprağımızdan, üniter devlet yapımızdan, milliyetçiliğimizden, ay yıldızımızdan taviz vermeyiz. 1919’da Boğaz’da serin ve sert esen emperyalist işgalin hayalini kuranlar, çok değil 3 yıl sonra İzmir’de denize dökülen emperyalistlerin sonunu hatırlayın! 40 ayda kurduğunuz hayaller suya düşmüştü ama şimdi daha güçlüyüz, daha teşkilatlıyız onun için bu akil adam denilen zatlara 40 ay değil, 4 ay bile vermiyoruz! Eğer bölünmeye, emperyalizme hizmet ettiklerini kabul edip, bu milletten özür dilerlerse, saflarını Türkiye’den yana koyarlarsa o zaman hoş geldiniz, sefa geldiniz deriz. Son sözümüz henüz söylenmedi! Milliyetçi Türk genci, tıpkı 1919’daki kalpaklı, milliyetçi liderin emri ile hareket etmişse, bugünde aynısını yapmaya hazırdır. Onun için Niğde’nin ve Niğdelilerin huzurunu kaçıracak olan bu zavallı aydın bozuntularına şehre girmemelerini, eğer öyle bir gaflette bulunmuşlarsa şehri hemen terk etmelerini, gittikleri yoldan tövbe etmelerini istiyoruz.”

Açıklamasının sonunda MHP İl Başkanı Er, kolluk güçlerine çağrıda bulunarak şunları söyledi:“Allah bu zavallı aydın bozuntularını, bizim nezdimizde bölücüleri korumak zorunda olan polis ve jandarma mensuplarına sabır versin.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.