ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü Ocaklarıdövizakpchpmhp
DOLAR
8,4092
EURO
9,9984
ALTIN
489,72
BIST
1.404
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Sıcak
36°C
İstanbul
36°C
Sıcak
Çarşamba Sıcak
35°C
Perşembe Sıcak
36°C
Cuma Sıcak
38°C
Cumartesi Gök Gürültülü
32°C
Fuat Yılmazer     Türklerde toprak namustur inancı hâkim bir inançtır. Son yıllarda ona uymayan davranışlar sergilense de bu inanç Türk insanının genlerinde olan ve hiç unutulmayacak bir imandır. Toprak vatandır, vatan İstiklal ve istikbalinizin özgürce haykırıldığı yerdir. Toprak vatandır, vatan namustur. Namus inancı, Türkün özünde sökülüp atılamayacak kadar yerleşiktir. Türkün...
Asena Kınacı Moral Caddede, sokakta, kahvehanede, iş yerinde, her yerde bildiğini de bilmediğini de, üzerine vazife olanı da olmayanı da sürekli, boş ve gereksiz konuşanlar için Türkçemizde bir cümle icat etmişiz. Herkes ve her şey hakkında bilerek- bilmeyerek, anlamlı-anlamsız konuşanlar için söylenen “Ağzı olan konuşuyor.” cümlesi  “halk felsefesi(!)”ne ait güzel...
Kenan EROĞLU             Diyarbakır’daki Müze evden               Şişlideki Müze eve selâm!               Büyük düşünürümüz Ziya Gökalp konusuna devam ediyoruz.               Daha önceki paylaşımlarda da belirttiğim gibi; Ziya Gökalp Milli Mücadeleden sonra Diyarbakır’a dönmüş ve “Küçük Mecmua”yı çıkarmaya karar vermişti. Fakat çaresizlik içerisinde kitaplarını satmak mecburiyeti ile karşı karşıya kalmış ve işin en ilginç tarafı...
MHP Lideri Devlet Bahçeli Türkgün gazetesine verdiği röportajda ezber bozdu. Suriyeli göçmenler konusunda yapılması gerekenleri sıraladı. Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, ”Ülkemizde 500.000’e yakın Afgan mülteci olduğu tahmin ediliyor. Elbette önümüzdeki riskli ve tehlikeli süreçte göç dalgasının sınırlarımıza iyice dayanacağı, ülkemizi zorlayacağı görülüyor. Düzensiz göç, adı konmamış bir istiladır,...

TÜRKÇÜLÜĞÜMÜZ

TÜRKÇÜLÜĞÜMÜZ

 

Osman B.Karabacak

 

Türk milliyetçiliğinin Türkçülük davası öteden beri gayrı-millî unsurlarca ırkçılık olarak nitelendirilmiş, her vesile ile Türk düşmanlarınca saldırılacak bir hedef olmuştur.

 

Oysa ki İslâm deryasında fikirlerini yunmuş, tarihinin şeref vesikalarını şuurla taşımış Türk Milliyetçileri için ırkçılık ne uzak bir kavramdır. Türk’ün cihan hakimi olduğu devirlerden, kudretinin en zayıf olduğu devirlere kadar Türk tarihinde ne bir ırkî ne de dinî  taassubu görülmemiştir. Aksine Türk insanı aslî unsur olduğu devletlerde olduğu kadar azınlık olarak yaşadığı ülkelerde de diğer din ve milletlerden insanlarla sulh içinde yaşamıştır.

 

Türk’ün hakim olduğu coğrafyalarda azınlıklar mutlak bir emniyet ortamında yaşamış, ne canlarına ne de mallarına halel gelmemiştir. Yüzlerce yıllık Balkan, Afrika ve Ortadoğu hakimiyetimiz sırasında  azınlıklar belki de Türkler’den daha rahat yaşamışlardır. Aksine bizim çekildiğimiz yurtlarda, Türk’ün adaleti de çekilince geriye kalan halklar birbirlerine girmiş, kan ve gözyaşı günümüze kadar dinmemiştir.

 

Bugün bedbaht Filistin halkı Türk’e ettiği ihanetine ne kadar ağlasa yeridir. Balkanlar’da günümüze kadar akan kanlar artık orada Türk hakimiyeti olmadığı içindir. Dün Türk yedi düvel ile yaka paça olmuşken destek olmayan “kardeş” halklar batı emperyalizmi ve kızıl komünizmin zulmü altında inlemişlerdir.

 

Türk sahibi olduğu asil duygular ve İslâm’ın verdiği şuurla hiçbir zaman intikam hissine kapılmamış ve verdiği cezalarda dahi adil olmasını bilmiştir.

 

Türk milliyetçilerinin Türkçülük davasına histeri ile saldıran nesepleri gayri sahih sefil ruhlar ise Türk menşeli her mefhumu düşman bilmişlerdir. Yeri gelmiş şehitlerimizin aziz kanlarından rengini almış al bayrağımıza dil uzatmışlar kimi zaman şeref yoksunu olduklarını ispatlarcasına tabelalardaki “T.C.” ibaresini silmişlerdir. Ancak bu devşirme beyinler bu kutlu yurdun İslâm ile yoğrulmuş Türklük mayasının batılı ağa-babalarının küçük oyunlarıyla bozulmayacağını anladıkları zaman onlar için çok geç olacaktır.

 

Türk-İslâm medeniyetinin mimarı bu asil millet şerefli tarihini unutmayacak, alışılageldiği gibi Türklük düşmanlarına dersini verecek, Türklük şuurunu kaybetmeyecektir. Türk’e dost olanlar yarın da emniyet içinde yaşayacak, Türk düşmanları ise ihanet zincirini kendi boyunlarında hissedeceklerdir.

 

Türklük yok edildiği sanıldığı zamanda Ergenekon’dan çıkmış, Avrupa’yı titretmiş, sarı düşman Çin’i duvarların arkasına kaçırmış, Anadolu’da yeni yurt kurmuş, kızıl emperyalizmi dize getirmiştir.

 

Devletimizi dinsiz, dinimizi devletsiz bırakmama davasındaki Türklerin , Kızıl Elma’mız kutlu Turan ellerinde yeniden dirilişe inancı tamdır ve muhtaç olduğu tek şey damarlarındaki asil kana sadakatidir.

 

Türk milliyetçilerinin bilge liderinin sevk ve idaresinde Türk tarihine yeni şeref levhaları asma günleri ufukta belirmiştir. Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın…

 

Yaşasın Türklük

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.