ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü Ocaklarıdövizakpchpmhp
DOLAR
8,5543
EURO
10,1205
ALTIN
494,84
BIST
1.349
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
32°C
İstanbul
32°C
Az Bulutlu
Çarşamba Az Bulutlu
33°C
Perşembe Az Bulutlu
34°C
Cuma Az Bulutlu
34°C
Cumartesi Az Bulutlu
34°C
Fuat Yılmazer 15 Temmuz 1974 Kıbrıs’ta ihtilal oldu. EOKA cı Nikos Sampson Rum Milli Muhafızları ile beraber Makarios’a karşı darbe yaptı. Amacı Adayı Yunanistan’a ilhak etmekti. Bu durum Garanti Antlaşmasında imzaları bulunan Türkiye, İngiltere ve Yunanistan’ın anlaşmasına uymuyordu. Zaten 1963-1967 de Rumlar Kıbrıs Türküne jenosit uygulamıştı. Dünya da Rumların yaptığı...
MHP lideri Devlet Bahçeli Kıbrıs Barış harekatı ve geçtiğimiz günlerde yaptığı ziyaret mensebeiyle bir açıklama yayınlad: Milli ve tarihi haklarımız üzerinde kuşku uyandırmaya çalışan iç ve dış odakların uzun süreden beri estirdikleri husumet ve hıyanet rüzgârı hız kesmeden devam etmektedir. Türk milleti bu muhasım ve mütecaviz kuşatmaya misliyle mukabele ve...
Kemal Çopuroğlu Titreşir gökte üşüyen yıldızlar birer birer,  Zemheri üzerime buzdan bir yorgan serer.  Geceleri bir çocuk girer düşüme,  Fısıldar kulağıma  Kardan adam:   -Bana sarıl, üşüme…  Bindirir rüzgâr bizi zamânın tahta atına,  Uçurur, atar bizi bir yol çatına,  Mâzidir bu yol çatının adı,  Onunla dertleşmektir çocuğun murâdı…  Ve şimdi  Bir...
VATANSEVER(!) Asena Kınacı MORAL İstanbul’da bir kütüphanede bulunan eşi-benzeri olmayan arşiv niteliğinde ve kullanımı tüm vatandaşlarımıza açık eski tarihli gazetelerin kupürleri kütüphanenin ziyaretçileri tarafından jiletle, makasla kesilerek çalınmış, tahrif edilmiş, zarar verilmiş. Haberi okuyunca çok üzüldüm. Kütüphanedeki bu gazeteleri inceleyen kişilerin araştırma yapıp, tez, proje hazırladıklarını, süreli yayınların arşivleri ile...

MHP, Türk birliğinin ve milli bütünlüğümüzün sembolüdür

MHP, Türk birliğinin ve milli bütünlüğümüzün sembolüdür
16.06.2013
0
A+
A-

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, ” 22 Haziran’daki Erzurum Birlik Mitingi, iktidarın beceriksizliklerinden usanmış olan milletimize yeni bir umut ışığı, yeni bir güven ve dayanışma toplantısıolacaktır. Erzurum’da bütün Türk milleti, MHP’nin yola çıkardığı birlik ve bütünlüğümüzü koruma kervanına iştirake davet edilecektir” dedi 

Yalçın, “Türk milletinin; kendisini rahatlatacak, yüreklere su serpecek bir sese, güven ve huzur verecek biryönetim anlayışına şiddetle ihtiyacı vardır. AKP, mill” birlik ve beraberliğimizi sağlayacak şuurdan yoksun biriktidardır. Buna karşılık MHP; mill” çıkarlar ve ülküler etrafında kenetlenmiş, kendini Türk milletinin bekasına adamış kadrolara sahip bir siyasi partidir. MHP, Türk birliğinin ve mill” bütünlüğümüzün sembolüdür”açıklaması yaptı.

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Miletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın’ın, Mill” birliğin önemi ve partisince 22 Haziran’da Erzurum’da yapılacak Birlik Mitingi’yle ilgili açıklama yaptı.

Yalçın, “Tarih sahnesinde çıktıkları günden bugüne kadar toplum ve devlet yapılarını güçlü kılmak için Türklerin üzerinde titrediği hususların başında mill” birlik ve bütünlük gelmiştir. Türklüğün bekasının ve kurduğu devletlerin hükümran olmasının, mill” birliğin sağlanmasına bağlı olduğu bilinci, Türk devlet geleneğinin özünü oluşturmaktadır.

 

Türk milletini meydana getiren topluluklar, iç ve dış etkenlerden ötürü zaman zaman kendi aralarında taht ve egemenlik mücadelelerine girişmişlerdir. İç mücadeleler ve kardeş kavgasının yol açtığı kaos, birliğin ve bütünlüğün değerini Türklerin şuuruna nakşetmiştir. Bunun dışında komşu ülkelerden gelen dış tehdit de beraberlik ve dayanışmanın önemini Türklerin hafızasına yerleştiren faktörler arasındadır. İçerideki çıkar kavgaları yüzünden toplumun ve devletin zayıflaması, milletin dış etkilere açık h‰le gelmesine yol açmıştır. Türkleri boyunduruğuna almak isteyen milletler, iç çekişme ve mücadelelerin kaosa dönüştüğü, birliğin zayıfladığı anları kollamışlardır. Güçlünün zayıfı alt ettiğine ve toplumsal bütünlüğünü sağlayamayan milletlerin başka milletlerin egemenliği altına girdiğine dair genel tarih kuralı değişmemiştir” dedi.

“MİLLİ MÜCADELE’NİN BAŞARILMASININ EN BELİRGİN SEBEBİ, MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİĞİN SAĞLANMASIDIR”

“Tarihimizde mill” birlik ve beraberliğin önemini ortaya koyan hadiselerin başında ise Anadolu topraklarının kalıcı bir Türk vatanı olduğunu tescil eden Mill” Mücadele gelmektedir. Osmanlı Devleti’nin son döneminde devletin yıkılışa gittiğini gören iç ve dış düşmanlar, tarihin her döneminde olduğu gibi hedeflerine ulaşmak için harekete geçmişlerdir” diyen Yalçın, ” Vatanımızı bölüp milletimizi parçalamaya dönük projelerin karşısına dikilen mill” iradeyi ortadan kaldırmak, birlik ve bütünlüğümüzü yıkmak için yoğun çaba göstermişlerdir.

 

Türklüğün düşmanı olan devletlerin nihai gayesi, sadece son büyük kalemiz olan Osmanlı Devleti’ni taksim etmek değil, Türkleri Avrupa ve Ön Asya’dan atmaktır. Birinci Dünya Savaşı’nın sonunda varlığı büyük tehlikeye giren Türk milleti ise yine silkinmesini, toparlanmasını bilmiş; emperyalizme karşı yaman bir mücadeleye girişmiştir. Mill” Mücadele’nin başarılmasının en belirgin sebebi, mill” birlik ve beraberliğin sağlanmasıdır. Anadolu’da filizlenen mill” hareket; iç ayaklanmalara, dönemin İstanbul hükümetinin emrindeki askeri ve sivil kuvvetlerin estirdiği nifak rüzg‰rlarına, yabancı servislerin çabalarına rağmen mill” birlik ve bütünlüğü temin ederek zafere ulaşmayı başarmıştır” açıklaması yaptı.

AKP’NİN DURUMU

Yalçın şunları söyledi: “Türk Devleti’nin bütünlüğüne ve milletimizin birliğine yönelik tehditler, Cumhuriyet döneminde de sürmüştür. Osmanlı döneminden kalma toplumsal hastalıkları ve zayıflıkları kaşıyan mihraklar, bazı toplulukları isyana sevk etmişlerdir. Ancak Türk Devleti bunları da aşmayı bilmiştir. Türkiye’de 1984 yılından sonra hız kazanan bölücü terör faaliyetleri de birlik ve bütünlüğümüzü hedef alan bir isyan hareketidir.

 

Her ne kadar PKK sözde barış süreci adı altında eylemlerine ara vermişse de bölücü örgütün sınırlarımızın yakınında konuşlandırılan silahlı güçleri, potansiyel tehdit olarak durmaktadır. Cumhuriyet tarihinin en büyük terör saldırısı olan Reyhanlı patlamaları ve son günlerde kamuoyu gündeminin ilk sırasında bulunan Gezi Parkı olayları, Türk toplum yapısının h‰l‰ hassas dengelere sahip bulunduğunu, mill” birlik ve beraberliğimizin her şeyin üstünde tutulmasının hayati kıymet taşıdığını ortaya koymuştur.

 

AKP Hükümeti, mill” birlik ve beraberlik sloganlarıyla iktidara gelmiş, fakat tersine icraatıyla Türk milletini yeni iç ve dış badirelere sürüklemiştir. AKP’nin sözde demokrat siyaseti, bizi bir arada tutmak şöyle dursun, bölücülerin Türk Devleti’ne daha çok kafa tutmasına ve güçlenmesine zemin hazırlamıştır.

22 HAZİRAN’DA ERZURUM’DA…

O bakımdan, partimizce 22 Haziran Cumartesi günü Mill” Değerleri Koru ve Yaşat teması altında Erzurum’da yapılacak olan Birlik Mitingi, özel bir anlam ve mesaj taşımaktadır. Bugün Türkiye, tarihinin en karanlık dönemlerinden birini yaşamaktadır. Emperyalist güçlerin güdümünde yeni sivil Mondroslar imzalamak için bölücülerle masaya oturan AKP iktidarı, her gün yeni sosyal problemleri ve siyasi krizleri davet etmektedir.

 

AKP hükümeti Türkiye’yi yönetmekten, milletimizi bunalımdan çıkarmaktan acizdir. İktidar, Gezi Parkı olaylarının çığırından çıkmasına ve bölücü örgütlerin sokakları yangın yerine çevirmesine neden olmuştur. Sağduyu ve itidalle yükselen tansiyonu düşürmesi gereken Başbakan Erdoğan’ın sivri dili ve sert üslubu ise toplumu kutuplaşmaya, kamplaşmaya sürüklemiştir. Böyle sıkıntılı bir dönemde, Türk milletinin birlik ve beraberliği, Kurtuluş Savaşı öncesinin kaos ortamından daha büyük önem arz etmektedir. Türk milletinin; kendisini rahatlatacak, yüreklere su serpecek bir sese, güven ve huzur verecek bir yönetim anlayışına şiddetle ihtiyacı vardır.

 

AKP, mill” birlik ve beraberliğimizi sağlayacak şuurdan yoksun bir iktidardır. Buna karşılık MHP; mill” çıkarlar ve ülküler etrafında kenetlenmiş, kendini Türk milletinin bekasına adamış kadrolara sahip bir siyasi partidir. MHP, Türk birliğinin ve mill” bütünlüğümüzün sembolüdür.

 

Erzurum Birlik Mitingi, iktidarın beceriksizliklerinden usanmış olan milletimize yeni bir umut ışığı, yeni bir güven ve dayanışma toplantısı olacaktır. Erzurum’da bütün Türk milleti, MHP’nin yola çıkardığı birlik ve bütünlüğümüzü koruma kervanına iştirake davet edilecektir.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.