YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

Ülkücüleri ırgat gören “hasat”çılar, “haşat” olacak

Bu haber 16 Ekim 2013 - 18:40 'de eklendi ve 2.695 kez görüntülendi.

haberiniz.com.tr sitesinin sahibi Feridun Yıldız ve genel yayın yönetmeni Behçet Kemal Gürsoy’un  MHP Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin’e yaptıkları ziyarette bir röportaj gerçekleştirdiler. Yüklü mesajların verildiği bu röportajdan her ülkücünün alacağı dersler var:

– Başkanım, biz sizleri eskiden beri tanıyoruz ama sizi tam tanımayanlar için kendinizi ve ideallerinizi kısaca anlatır mısınız?

Şefkat Çetin – Ülkü Ocaklarında yetiştim.ÜLKÜCÜYÜM. Müslüman Türk’üm. Türk Milliyetçiyim…Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin; Ülkesi ve Milletiyle Bölünmez bütünlüğünü korumak için çalışan… Büyük Türk Milletini güçlü, bölgesinde lider, sözü dinlenir bir Devlet ve Millet haline getirmek isteyen… Bu Güç’ü oluşturduktan sonra, çevremdeki ve Dünyadaki Türk Milleti’ne mensup olduğunu ve Allah’a şükür Müslümanım diyenlere yardımcı olmak için, nihai hedefi ilây-ı Kelimetullah, Nizam-ı Âlem olan bir fikrin siyasi organizasyonu, Milliyetçi Hareket Partisi’nin mensubu oldum. Liderim; Devlet Bahçeli. Liderimle birlikte, ilkelerimize, Türk Milliyetçiliği çizgimize uygun, Partimin iktidarı için çalışıyorum. İktidarın yolunun seçim sandığından geçtiğine inanıyorum. İktidar olabilmek için Milletimizin sevgi ve güvenini kazanıp, seçimlerde sandıkta bizi tercih eden oya dönüştürmeliyiz. Bunun için emek veriyor, bir oy daha kazanabilmek için koşturuyoruz.

Bu arada Behçet Kemâl Bey devreye girdi ve sordu:

– Başkanım, sizler, bizler ve pek çok samimi Ülkücü bu kutlu dâvânın iktidara taşınması için cansiperane, hasbelhabiye çalışırken bir de ne yazık ki aramıza sızmış, bizlerin çalışmalarından siyasî ikbâl bekleyen, Ülkücülükten geçinenler var… Onlar için ne diyeceksiniz?

Şefkat Çetin – İnsanlarımızın sevgisini, saygıya… Saygısını güven duygusuna dönüştürerek doğru insanlarla, doğru işler yapmaya çalışıyoruz. Yanlış insanları uyarıyoruz. Uyarıya rağmen pervasızlıkta ısrarcı olanları da Kurumumuzun ilkeleri, teamülleri ve yetkililerin yetkileri çerçevesinde ikaz edilmesini de uyguluyoruz.

Nüfuz ticaretini meslek edinmiş… Ülkücüleri ırgat gören Hasatçılar, HAŞAT olacak.İdealist arkadaşları ırgat gören… Siyasi hasatı hesaplayanlar; hırsız ev sahibini bastırırcasına edep, adap, nezaket dışı, şerefsizce davranmaya devam ediyor ve ar damarı çatlamışçasına arsızlaşıyorsa. Hasat bekleyenler hep Haşat olmuştur.

Bu hareket dualıdır. Bu dava kutsaldır. Davanın kutsiyetini kavrayamayan soytarılar Yanlışta ısrarcı olurlarsa sıfatları alındığında akvaryumdan çıkmış balık gibi olurlar.

Milliyetçi Ülkücü Hareketin kurum ve kuruluşları dışında hiçbir kurum ve kuruluşun kullandığı veya bordrolusu olmadım. Olanları da sevmedim. Saygıda duymadım. Beni var eden Ocağıma, Siyasi organizasyonuma ihtiyaç hissedildiği sürece; bilgim, becerim ölçüsünde hizmet etmeye çalıştım ve çalışıyorum. Ülkücü duruşumu, Ülkücünün sorumluluğunu bilerek yaşamımı sürdürmeye çalışıyorum. Her Ülküdaşım gibi ben de; Devletimizin Ülkesi ve Milletiyle bölünmez bütünlüğü için; Ömrümün en güzel yıllarını bedel olarak ödedim.

BİZİM OLAN KURUMLARIMIZIN; DİŞİMİZ, TIRNAĞIMIZLA KAZANDIĞIMIZ SAYGINLIĞINI, GÜVENİLİRLİĞİNİ SARSMAMAK VE SARSTIRMAMAK HEPİMİZİN GÖREVİ. Görevimiz başarılı olmamızı gerektiriyor. Hizmetlerimizin bireysel çıkar hesapçıları tarafından çar-çur edilmemesi gerekiyor.

Sıfatlarımızı kullanırken; keyfilikten, ahbap- çavuş ilişkisinden kaçınmamız gerekiyor. Şerefimize leke sürmeden, Şerefli olmamız gerekiyor. Şerefsizlik yapıp, hırsızın ev sahibini bastırma adiliğinin tutmayacağının bilinmesi gerekiyor. Minareyi çalanın kılıfını hazırlaması zor… Yanlış bilinir, görülür…

Ülkücü Hareketin tarihinde Hiç kimsenin ama hiç kimsenin şerefsizliği o kişiye saygınlık madalyası olmamıştır. Şerefsizliği ile anılıp, lanetlenmiştir. Günü gelince de çiğnenmiştir. Akıllı olun… Ülkücülerin aklıyla alay etmeyin. Eline, diline, beline sahip olamayanın sahibi de başkası olur. Başkasına hizmet edenin, bize de zararı olur. Bunların bilinmesini istedim. Bildiklerinizi bildiğimizi gereğinin yapılacağını söylemek istedim.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.