Yüreği yeten varsa yapsın.

Bu haber 10 Ekim 2013 - 21:46 'de eklendi ve 1.755 kez görüntülendi.

MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ VURAL GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Balyoz Planı Davası’ndan hüküm giyen partisinin İstanbul Milletvekili Engin Alan’ın hukuki durumuna ilişkin, “Alan’ın hukuki durumu ve TBMM’deki varlığı ile ilgili yürürlüğe girmiş bir karar vardır. Bu karar hukuk çerçevesinde nasıl uygulanacak, bunlarla ilgili istişarelerimiz devam ediyor” dedi.

F-1898937670_Oktay_Vural_643773665[1]

Vural, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. “Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Engin Alan ile ilgili gereği yapılacak” dediğini belirten gazeteciye Vural, “Darbeci Erdoğan ve darbeci AKP’nin yaklaşımı mı bu? Yüreği yeten varsa yapsın. Buradan açıkça söylüyorum. Bozdağ’a mı düşmüş gereği yapılacaktır demek. Sen ne karışıyorsun? Sayın Başbakan’a da sordular. Nedir bu Engin Alan’a karşı kin ve nefretiniz?” karşılığını verdi.

Engin Alan ile ilgili konunun, doğrudan doğruya yürütmenin kin ve nefretine dayalı olarak yürütüldüğünü öne süren Vural, “Yürütmenin bu tavrını kınıyorum. Bozdağ’ın ifadeleri adeta yasamaya hakim, emredici, buyurgan ifadeler olup TBMM’nin hükmü şahsiyetini yok sayan, TBMM’nin varlığını dikkate almayan bir tarzdır” dedi.

Engin Alan’a verilen cezayı içlerine sindirmelerinin söz konusu olmadığını ifade eden Vural, prosedürle ilgili değerlendirmelerinin sürdüğünü yineledi.

Vural, “Engin Alan’ı tutuklayanlar, tutukluluğunu devam ettirmek isteyenler, bugün gereğinin de yapılmasını istemektedir. Bu da AKP’nin yargı sürecine müdahale ettiğini açıkça ortaya koyuyor” ifadesini kullandı.

MHP’nin, Türk milletinin milli egemenliğine yapılmak istenen tüm darbeleri reddeden bir zihniyete sahip olduğunu ifade eden Vural, milli egemenliğe müdahale edilemeyeceğini vurguladı.

“MHP Engin Alan’ı ihraç etmeli, yoksa parti kapatma davasıyla karşı karşıya kalabilir” şeklindeki görüşlerin hatırlatılması üzerine Vural, “Kim yapıyar bunu, Bekir Bozdağ mı, Recep Tayyip Erdoğan mı, Sadullah Ergin mi? Herhalde onlar yapıyordur. MHP’yi hiçbir şeyle korkutamazlar. Ateş olsanız cürümünüz kadar yer yakarsınız. MHP’ye hiçbir tehdit sökmez. MHP, darbeci AKP ile darbeci Erdoğan’ı deşifre etmeye kararlıdır” dedi.

Gazetecilere “geçiniz bunları” diyen Vural, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Engin Alan’ın hukuki durumu ve TBMM’deki varlığı ile ilgili yürürlüğe girmiş bir karar vardır. Bu karar hukuk çerçevesinde nasıl uygulanacak, bunlarla ilgili istişarelerimiz devam ediyor. Milletvekilliği hukuken sona ermiş bir değerli milletvekili varsa, milletvekilliği zaten sona ermiş demektir. Milletvekilliği sona eren biriyle ilgili partinin karar alması sözkonusu olabilir mi? Mantık dışı.”

Bir gazetecinin, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Ayaydın’ın, “Türban irtica kokan bir dayatmadır” şeklinde ifadelerinin bulunduğunu belirtmesi üzerine Vural, şunları kaydetti:

“Başartüsünü dayatma olarak algılamak, başörtüsünü anlamamaktadır. Başörtüsü insanların kendi tercihidir. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı unutmasın ki başörtüsü hiçbir zaman dayatma değildir. Hanımefendiler başörtüsü takıyorsa bu bir dayatma değil kendi tercihidir. İnsanlarımızı başı açık, başı örtülü şeklinde farklı kutuplara doğru götürmek doğru değil.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al