YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

Seni Sevmek Demek.!

Bu haber 10 Kasım 2013 - 0:23 'de eklendi ve 1.747 kez görüntülendi.

Mustafa Kemal ATATÜRK’ü; vefatının 75.Yıldönümünde, Rahmetle,Saygıyla,Hürmetle, anıyorum.

1391912_10151944363959098_1460971528_n

AZİZ ATAM, Seni Sevmek Demek.!, kendi yapabileceklerimizi düşünmek demek…
Türk Milleti’ne emanet ettiğin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, her alanda dünya devletleri arasında en üst seviyeye getirme Ülküsü demek..
Senin yaradılışında fevkalede bir şey varsa, o da TÜRK olarak dünyaya gelmendir. Türk’lük Şuurunu bizlere benimsettin. Ve…
Seni Sevdik Atam..Çünkü;
Kurtuluş Savaşında,Türk Ordusu ve Milleti’nin galibiyeti ile bizlere “TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ” mirasını bıraktığın için..
“NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE” sözlerini ruhumuza işlediğin için..
Korkma.! Diyerek başlayan “İSTİKLAL MARŞI”nda, Cesur,azimli,Yürekli olmamızı işaret ettiğin için…
Dünyanın en güzel fikrini, “HÜRRİYET” ve “İSTİKLAL”’i en büyük icra ile,kudret ve zaferle birleştiren bir insan olduğun için…
Köklü fikir ve kavramlarda bulunduğun için…
Milli Hakimiyet,Vatanın bütünlüğü,bölünmezliği ve bağımsızlığımız için..
Tarihimiz,dilimiz,sanatımız,zevkimiz,milli haysiyetimiz için…
Seni Sevdik ATAM.! Çünkü;
Sen bu manzumenin içindesin.!
Necip Türk Milleti’nin kanına bu manzumeyi işlediğin için…
“Yurtta Sulh,Cihanda Sulh”sözlerin için…
Yurt içinde,yurt dışında Türk’e,Türklüğe,Türk Birliğine karşı her türlü mihraklarla müzakere değil,mücadele inancında olduğun için….
Ordumuzun,Türk birliğinin,Türk kudret ve kabiliyetinin, Türk vatanseverliğinin çelikleşmiş bir ifadesi olan Gazi Mustafa Kemal’e inandığımız için..
Gökten bir buluta sarıpta indirilen ,Ecdatımız kanından rengini alan ALBAYRAĞIMIZ için…
“Atatürk bu yurda ellerini verdi, Büyüyen çocuklarda Atatürk’ün elleri..” diyen. Behçet Necatigil’in sözlerindeki bu çocuklarda senin ellerini gördüğümüz için…
27 Ekim 1922’de Öğretmenlere “Bugünün çocuklarını yetiştiriniz.
Onları Vatana,Millete yararlı insanlar yapınız. Bunu sizden istiyor ve rica ediyorum” sözlerinde, Öğretmenlere verdiğin değer için…
“Beni Türk doktorlarına emanet ediniz”dediğin için…
Demokrasi,hukuk devleti anlayışını mülkün temeli görüp,adil olup Adalete inanarak gereğini yapmak için..Bağımsız yargıyı öngördüğün için… Asrın en büyük Devlet adamı olduğun, hiçbir ülkeden icazet almadan “Dünyaya Hükmettiğin” için…. Seni Sevdik ATAM.!
Seni görmek demek,mutlaka yüzünü görmek değil. Senin fikirlerini ve duygularını anlıyor ve hissediyoruz..bu kafi.! ATAM..
Senin kuvvetin, Türk Milleti’ne olan sevgin.! ,Bizim kuvvetimiz, Sana olan sevgimizdir.! Türk Milliyetçisi olduğun için..İlkelerin ve yaptığın İnkilapların için.. Seni Sevdik ATAM.!
ATAM,Seni görmek demek..bunları görmek demek..
Seni sevmek demek.. Laik,Demokratik,Çağdaş bir hukuk devleti olan TÜRKİYE CUMHURİYETİ’ni ilelebet payidar kalması demek..
Fikri hür,vicdanı hür nesiller, çizdiğin yolda,gösterdiğin ülküde vicdanının sesini dinleyecektir. AND İÇTİK ATAM.!
Türk Milliyetçileri, Al bayrağımızın gölgesinde ,vatan toprağı altında sonsuza kadar uyuman için her zaman teminat olacaktır.. Çünkü; Naciz Vücudun Vatan toprağıdır…Cumhuriyetinle payidar kalacaktır.
Rahat Uyu ATAM.
Türk Milleti Ecdanını Unutmaz..Unutamaz.! Çünkü, Asildir..Azizdir.
“Ne Mutlu Türk’üm Diyene”
Esenkalın,


Fatma TAŞCAN- Milli İrade Gazetesi- Eskişehir/ 10 KASIM 2013-Pazar

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.