ATTİLA

Asena Kınacı Moral

ZİYA GÖKALP

Kenan Eroğlu

MHP’LI AKÇAY: AKP’LI BELEDIYELERE NEDEN HACIZ KOYMUYORSUNUZ?

Bu haber 01 Ocak 2014 - 17:19 'de eklendi ve 756 kez görüntülendi.

Sandıkta kazanamayacağını anlayan AKP’nin muhalefet belediyelerinin hizmetlerini engellemek için her yola başvurduğunu söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, ” Maliye Bakanlığı 8 milyon liralık vergi borcu için MHP’li Isparta Belediyesinin tüm gayrimenkullerine haciz koyarken yüzlerce milyon lira vergi borcu bulunan AKP’li belediyelere dokunmamaktadır” dedi.

erkanakcay0

Maliye Bakanlığının Isparta Belediyesine haciz kararını eleştiren MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, ” Milliyetçi Hareket Partisi 2009 seçimlerinde Manisa Belediye Başkanlığını AKP’den kazanmıştır. AKP’den Manisa Belediyesini devraldığımızda belediyenin bütçesi 65 milyon borcu ise 96 milyon liraydı.

Manisa Belediyesini kazanmamızı hazmedemeyenler TEDAŞ’a belediyesinin elektriğini kestirmişlerdir. Manisa Belediyesi 15 aylık süre içinde borçlarının tamamını ödemiş ve hizmet etmeye başlamıştır. Isparta Belediyesini MHP’den alamayacağını anlayan AKP yine ayak oyunlarına başlamış, AKP’li belediyelerin milyonlarca vergi borcu varken bu belediyelerle ilgili herhangi bir işlem yapmamış, 8 milyon liralık vergi borcu için MHP’li Isparta Belediyesinin gayri menkullerine haciz koymuştur.” dedi.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE NEDEN HACİZ KOYMUYORSUNUZ?

30 Haziran 2013 itibariyle en fazla vergi borcu bulunan belediye AKP’li Kocaeli Büyükşehir Belediyesidir. Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin 259.540.966 lira vergi ve ceza borcu bulunmaktadır. Kocaeli Büyükşehir Belediyesini AKP’li Ankara Büyükşehir Belediyesi takip etmektedir. Ankara Büyükşehir Belediyesinin 186.286.190 lira vergi ve ceza borcu bulunmaktadır. AKP’li Sakarya Büyükşehir Belediyesinin 112.678.551 lira, AKP’li Gebze Belediyesinin 100.058.332 lira vergi borcu bulunmaktadır.

Aynı şekilde diğer AKP’li belediyelerin on milyonlarca lira vergi borcu bulunmaktadır. Milliyetçi Hareket Partisi, Isparta Belediyesini 125 milyon lira borçla devralmıştır. Isparta Belediyesinin ödediği borçlar geçen yılların borçlarıdır. AKP’li belediyelerin bu vergi borçları ortadayken 8 milyon liralık vergi borcu için MHP’li Isparta Belediyesinin gayri menkullerine haciz koyulmasını kimse izah edemez.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat