MHP’LI VURAL: ŞOFÖR ESNAFINI BELGE MANYAĞI YAPTILAR

Bu haber 20 Ocak 2014 - 15:54 'de eklendi ve 772 kez görüntülendi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, “Bu ekonomi politikasıyla millet tırlattı. Şimdi anlaşılıyor ki kamyoncularımız ve tır şoförlerimiz tırlatmış vaziyette” dedi.

mk-ov-nakliyeciler1234

Vural, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel ve partisinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mevlüt Karakaya ile Ankara Nakliyeciler Sitesindeki Türkiye Nakliyeciler Federasyonunu ziyaret etti.

Nakliye sektörünüN hem yereldeki hem de geneldeki sorunlarını TBMM’ye taşımakta kararlı olduklarını belirten Vural, şöyle konuştu:

“Şoför esnafını belge manyağı yaptılar. Her taraf belge. 37 tane ayrı belge isteniyor. Her geçen gün kan ağlayan nakliyecinin tırları var ama Başbakan MİT’in tırlarıyla meşgul. Bu da enteresan bir paradoks gibi geliyor. Esnaf kan ağlıyor, nakliyeciler hükümetin yanlış politikalarıyla işlerini yapamaz duruma geliyor. Garajlarda kamyonlar çürüyor. Ama varsa yoksa MİT tırları. Bakıyoruz ki MİT’in tır filosu var galiba.”

Vural, 2012 yılında 166 bin nakliyeci esnafına yaklaşık 208 milyon lira ceza kesildiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Hükümet mazottan vergi alıyor, belgeden alıyor, kestiği cezadan alıyor, gelirden de alıyor. Al babam al. Dert kamyon değil, maalesef gemicik olmuş. Bu ekonomi politikasıyla millet tırlattı zaten. Şimdi anlaşılıyor ki kamyoncularımız ve tır şoförlerimiz tırlatmış vaziyette. MHP olarak biz bu sektörün sağlıklı bir şekilde çalışmasından yanayız.”

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının bir sürü belge icat ettiğini ve bunun karşılığında para aldığını ifade eden Vural, Bakanlığın bu belgeler karşılığında alınan paraların nereye harcandığını sordu.

-“Kimsenin suç işleme imtiyazı yok”

AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik’in, Adana’da tırların durdurulup aranmasının haddini bilmezlik olduğunu yönündeki açıklamalarının sorulması üzerine Vural, şu yanıtı verdi:

“Hukuk dışı bir şey taşınıyor ihbarı geldiği zaman bununla ilgili tedbiri almak ve aramak devletin görevidir. Ne taşıyorsunuz bu tırlarda kardeşim, altın mı, ayakkabı kutusu mu? Nereye götürüyorsunuz? Hukuk çerçevesindeyse, hukuka uygunsa gerekli arama yapılır, bitirilir gider. Ama kimsenin suç işleme imtiyazı yoktur. Yasa dışı, paralel çetelerle mi yönetiliyor bu devlet? Devletse devlet hukuk çerçevesinde adımlarını atar. Hukuka uygunsa devam eder. Böyle bir rezalet olur mu?”

Vural, Türkiye Nakliyeciler Federasyonu Genel Başkanı Deniz Yük ile birlikte Nakliyeciler Sitesinde gezerek kamyoncuların sorunlarını dinledi. Bir kamyonun kasasına konulan kürsüden nakliyecilere seslenen Vural, burada ise “ÖTV ve KDV ile kamyoncuların dünyanın en pahalı motorinini kullanıyor. Motorinin vergisiz fiyatı 1,65 lira ama vergilerle 5 lirayı buluyor. Maşallah her bir tır, her bir kamyon vergi tahsildarlık bürosu gibi çalışıyor. Gemicik sahibi olanlara vergi yok, kamyon sahibi olanlara vergi var. Kamyon sahiplerinin günahı ne?” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al