ATTİLA

Asena Kınacı Moral

ZİYA GÖKALP

Kenan Eroğlu

Türkiye şehitlerine yürüdü

Bu haber 05 Ocak 2014 - 15:03 'de eklendi ve 875 kez görüntülendi.

SARIKAMIŞ Harekatı’nın 99. yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Türkiye Şehitleriyle Yürüyor Anma Yürüyüşü” dün yapıldı.

HaberRes_32511

Binlerce vatandaş, Sarıkamış Harekatı sırasında donarak şehit düşen 90 bin Mehmetçiği anmak için yürüdü. Kars Müftüsü Mehmet Genç ve beraberindekiler, Kur’an-ı Kerim tilaveti yaptı, vatandaşlarla dua etti. 8,5 kilometrelik yürüyüş Yukarı Sarıkamış Şehitliği’nde sona erdi. Yürüyüşte duygulu anlar yaşandı.

Sarıkamış Harekatı’nın 99. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Türkiye Şehitleriyle Yürüyor Anma Yürüyüşü” dün yapıldı.Yürüyüşte duygulu anlar yaşandı.

Sabahın erken saatlerinde binlerce vatandaş, Sarıkamış Harekatı sırasında donarak şehit düşen 90 bin Mehmetçiği anmak için yürüyüşün başlangıç noktası olan Kızılçubuk mevkiinde toplandı. Kars Müftüsü Mehmet Genç ve beraberindekiler, Kur’an-ı Kerim tilaveti yaptı, vatandaşlarla dua etti. Buradaki programa Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Kars Valisi Eyüp Tepe ile çok sayıda askeri yetkili katıldı. Bakan Kılıç, yaptığı konuşmada, burada toplanan herkesin ecdadının ve şühedanın izinde yürüyeceğini belirterek, “Sizler buraya gelmiş olmakla bir kere daha ne kadar büyük bir ecdadın torunları olduğunuzu ispatladınız. Allah hepinizden razı olsun. Bu vatan için, bu millet için inancımız, kutsallarımız ve bayrağımız için şehit olmuş bütün kardeşlerimizi hayırla şükranla ve rahmetle yad ediyoruz. Bugün burada hepimiz onların en büyük fedakarlıklarını, yani canlarınıvermiş olmalarının hürmeti üzerine buradayız” dedi. Kılıç ve beraberindekiler daha sonra 8,5 kilometrelik yürüyüşe başladı. Yürüyüş Yukarı Sarıkamış Şehitliği’nde sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat