ATTİLA

Asena Kınacı Moral

ZİYA GÖKALP

Kenan Eroğlu

Türkiye’de terör bitmiş midir de Terörle Mücadele Kanunu’nu kaldırıyorsunuz

Bu haber 30 Ocak 2014 - 15:55 'de eklendi ve 971 kez görüntülendi.

şefik-çirkin

MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, Suriye’deki Türkmenler’in tehdit altında olduğunu belirterek, TSK’nın IŞİD’e dün yaptığu müdahaleyi sürdürmesi gerektiğini söyledi.

MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin,Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Genelkurmay’ın angajman kuralları çerçevesinde Irak ve Şam İslam Devleti (IŞİD) unsurlarına müdahalesinin yerinde ve doğru olduğunu ifade etti.

IŞİD’in 25 Ocak’tan itibaren Türkmen köylerine saldırmaya başladığını anlatan Çirkin, Türkiye’nin dikkatli ve kararlı olması gerektiğini kaydetti.

Türkiye’nin önlemini almaması ve ciddi bir tutum sergilememesi halinde Suriye’deki Türkmen varlığının son bulabileceğini iddia eden Çirkin, “Türkiye aklını başına almalı, kararlı politikayla başta IŞİD’in Türkmen’e vereceği zararın misliyle karşılığını alacağı bir iradeyi ortaya koymalıdır. Burnumuzun dibinde bir terör örgütüyle karşı karşıyayız. MİT’in elemanları artık bakkaldan süt alıp evine götüremeyecek duruma gelmiştir, eğer yaptığı iş gizliyse. Türkmenler büyük tehdit altındadır. Genelkurmay’ın müdahalesi yerinde olmuştur fakat devamı gereklidir” diye konuştu.

Çirkin, gazetecilerin, ÖYM’lerin kaldırılmasına ilişkin bir sorusu üzerine, “Türkiye’de terör bitmiş midir de Terörle Mücadele Kanunu’nu kaldırıyorsunuz, kanunda değişiklik yapıyorsunuz. Başbakan ‘şehit haberi gelmiyor’ diyordu. İstanbul’da MHP şehit vermiştir” dedi.

MHP’nin, Engin Alan içeride olduğu halde yeniden yargılama konusunda ilkeli davrandığını ifade eden Çirkin, “Yeniden yargılama hassas bir konudur. Bize İmralı’daki bebek katilinin yeniden yargılanmayacağını kim garanti edebilir. Hükümet hangi konuda samimi, doğru, dürüst davranmıştır da bu konuda kendisinden samimiyet bekleyeceğiz” şeklinde konuştu.

Çirkin, fezlekelere ilişkin bir soruya da, “Cumhuriyet tarihinde adaletten sorumlu bakan, bakanlığının daha bir ayı dolmadan fezlekelik duruma gelmiştir. Bu fezlekelerin bir an evvel Meclis’e gelmesi ve gereğinin yapılması namus ehli her hükümetin, her başbakanın ve her adalet bakanının görevidir” yanıtını verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat