EKMEĞE DAİR

Efendi Barutçu

BAHÇELI: TÜRKIYE’DE AÇLIK VAR, YOKSULLUK VAR, IŞSIZLIK VAR, HIRSIZLIK VAR

Bu haber 16 Şubat 2014 - 18:06 'de eklendi ve 785 kez görüntülendi.

BAHÇELİ’DEN, HSYK DÜZENLEMESİNE ELEŞTİRİ: "ADALET BAKANLIĞI'NA ESİR BİR HAKİMLER VE SAVCILAR ORDUSU KURULMASI İÇİN ADIM ATILDI"

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meclis’ten çıkan Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu düzenlemesini eleştirerek, Adalet Bakanlığı’na esir bir hakimler ve savcılar ordusu kurulmaya çalışıldığını söyledi.

Bahçeli, Muğla ziyaretinin ikinci gününde, Menteşe İlçesi Seçim İrtibat Bürosu’nun açılışını yaptı. Bahçeli öncesinde Menteşe’nin Akyol semtinde kurulan halk pazarında pazarcı esnafı ve vatandaşlarla bir araya geldi. Pazar alışverişine gelen vatandaşlar, MHP lideri Bahçeli ile sık sık fotoğraf çektirdi.

MHP lideri Bahçeli pazar ziyaretinin ardından partisinin Menteşe Seçim İrtibat Bürosu’nun açılışını yaptı.

Açılışta konuşan MHP Lideri Bahçeli, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu yasasını eleştirerek, “Adalet Bakanını değiştirdi. HSYK yasasının değişmesine ve yasanın çıkmasına fırsat vermeden hakim ve savcılar kıyımı başladı. Kendisine yönelecek her türlü olumsuzluğun önünü kesecek bir set çekme gayreti içine girdi. Bununla yetinmeyerek, acaba bir yerden bir durum ile karşılaşır mıyım diyerek HSYK’yı baştan sona tanzim edip, Adalet Bakanlığına esir eden bir hakimler ve savcılar ordusu kurmaya çalışacak bir adım attı. İki gün önce Meclis’ten çıkan Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu bu. Şimdi bu gidişat iyi değildir azim vatandaşlarım. Ama bir memlekette tehlikeyi kestiremez, onun nereye gideceğini bugünden bilemezseniz, yapmış olduğunuz tüm yanlışlıkların vebali de üzerinizde kalır. İşte böyle bir dönemde kuvvetler ayrılığı dediğiniz anayasada yasama, yürütme, bağımsız ve tarafsız yargı ve basının bir kişinin yetkisinde toplanır gibi bir kanaat olgunlaşır ise bir de Başbakan buna kendisi inanıyor ise bu güç onu rahatsız eder, bu güç onu yoldan çıkartır. Bu gittikçe hırsa bürünürse, o zaman Başbakanlık ona yetmez, Cumhurbaşkanlığı ona yetmez, daha da ilerisi, ‘E artık milletin yüzde 51’i bende, geri kalan tüm kurumları da yanıma aldım, ben tek adamım, tek adam olarak da diktatörlüğümü ilan ediyorum gibi bir gaflete sürükler insanı. Türkiye nereye gidiyor. Açlık var, yoksulluk var, işsizlik var, hırsızlık var. Bugün böyle bir Türkiye var. Polislerden, savcılardan hemen hemen yeri değişmeyen kalmadı. Böyle bir anlayışa hiçbir savcı, hiçbir hakim rıza göstermemelidir. Bunun yanında 4 tane Bakan, İran’dan gelmiş 29 yaşındaki bir çocuğun avucuna düşmüş. Rüşvet ile besliyor Türkiye Cumhuriyeti’nin 4 bakanını, bu ne rezil haldir. Yanlış bataklık gibidir. Çırpındıkça batarsınız. Doğruluk deniz suyu gibidir. Çırpındıkça yukarı çıkarsınız” dedi.

Bahçeli, “Şimdi Anadolu’da bütün kazanlar gibi AKP kapkara olmuş. Başbakan’ın bundan kurtulması lazım. Milliyetçi Hareket Partisi olarak bunu her yerde söylüyoruz. AKP’den kurtuluş 30 Mart’ta başlamalı ve 2015 yılında tamamlanmalıdır. 30 Mart’ta Recep Tayyip Erdoğan’ın oyu yüzde 51’lerden aşağı doğru düşmeli” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments