ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü Ocaklarıdövizakpchpmhp
DOLAR
8,4716
EURO
10,0724
ALTIN
497,95
BIST
1.392
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Sıcak
36°C
İstanbul
36°C
Sıcak
Cumartesi Sıcak
35°C
Pazar Açık
34°C
Pazartesi Sıcak
36°C
Salı Sıcak
37°C
Gazi KARABULUT İbn-i Haldun’un  coğrafyanın insan, kültür ve ekonomi üzerindeki etkilerini ihtiva eden Mukaddime’sinden hareketle (1377) özetie dönüşmüş olan “Coğrafya kaderdir,”  sözü Türkistan topraklarıyla ne kadar da örtüşmektedir. Mukaddime, coğrafyanın belirleyici bir etken olduğunu ve insanlığın yaşadığı coğrafyaya göre bir medeniyet inşa ettiğini detaylandırır.  Asırlarca Türk medeniyetine ev sahipliği yapan...
Fuat Yılmazer     Kıymeti tam bilinmemiş ilim adamlarımızdan Prof. Dr. Doğan Aydal’ın maden ve petrollerle ilgili olan eserlerini kitaplığımdan çıkardım. Önceden okuduğum ve altını çizdiğim bölümlere tekrar bakmaya başladım.     Yıllar önce idi. Doğan Aydal hocanın kitaplarını okumaya başlamıştım. Okuma sırasında kendisiyle görüşmem gerektiği kanısına varmım, e posta adresinden mesaj...
Atilla Çilingir        1974 Kıbrıs zaferimizin 47’nci yıldönümü geçtiğimiz 20 Temmuz’da KKTC’de törenlerle kutlanırken, Lefkoşa’daki tören alanından liderlerin vermiş olduğu mesajlar çok çarpıcıydı.        Özellikle son dönemde Türk tarafının adada anlaşmaya odaklı girişimlerinin Rumlar tarafından her defasında ret edilmesinin yol açtığı çözümsüzlük, Türkiye’nin çözüm adına Kıbrıs’ta bir 60 yıl daha Rum tarafını...
Halim Kaya Kelime anlamıyla mutluluk manasına gelen “Kut”; Türkler de devleti yönetme görevinin Gök Tanrı tarafından bir aileye verilmesidir. Türkler Kut alan kişi etrafında toplanarak birliği oluşturur, milletin bağımsızlığına giden yolu açtıkları gibi kurulan devletin cihanşümul olmasını da bu sayede sağlarlar. Türkler “Kut” aldığına inanmadığı insan etrafında toplanıp savaşmazlar. Bu...

Bahçeli: Başbakan Şeref Yarışında Şerefsizlikle Kaybediyor

Bahçeli: Başbakan Şeref Yarışında Şerefsizlikle Kaybediyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Kahramanmaraş mitinginde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı sert sözlerle eleştirdi.

bahceli3

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Kahramanmaraş mitinginde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı sert sözlerle eleştirdi. Başbakan’ın yandaşlarını önemli vatandaş, karşısında olanları ise hain ve alçaklar grubu olarak gördüğünü ifade eden Bahçeli, “Recep Tayyip Erdoğan’ın dost kavramı kalmamış; kendisine hizmet eden adam, kendisini reddeden hain. Devletin imkanlarını kullanmak için, parti devleti oluşturmaya, arkasından da diktatör olmaya hevesleniyor. Bu Sayın Başbakan’ın bir şeref takıntısı var. Şeref yarışında da hep şerefsizlikle kaybediyor” dedi.
Geceyi kentte geçiren Devlet Bahçeli, öğle saatlerinde konakladığı otelden çıktı ve Müftülük Meydanı’nda düzenlenen mitinge katıldı. Alanı dolduran yaklaşık 25 bin kişiye seslenen Bahçeli, 3 gün sonra yapılacak seçimler önce gördüğü kalabalığı ‘muhteşem’ olarak yorumladı.
Seçimlerin Türkiye için önem arz ettiğini ve tarihi bir dönüm noktası oluşturacağını ifade eden Bahçeli, “Bu seçimler üniter yapı, milli devlet ve toprak bütünlüğümüz açısından çok büyük iç ve dış tehditlerin olduğu, sosyal ve ekonomik sorunların çözümsüzlüğe terk edilip insanlarımızın yoksulluk altında kaldığı bir süreçte gerçekleşecek olan seçimdir” dedi. Gençlere sandığa gitmeleri çağrısı yaptı.
Haber: Bahçeli: Başbakan Şeref Yarışında Şerefsizlikle Kaybediyor
ARKALARINDA AMERİKA, ÖNLERİNDE Ab YAZIYOR
Türkiye’nin ekonomik ve siyasi kriz yaşadığı bir dönemde milli görüş çizgisinden gelen ve sonra ayrışan Ak Parti’nin tek başına iktidara geldiğini ve bu durumun önemli bir siyasi güç olduğunu anlatan mhp lideri bahçeli şöyle konuştu:
“Ak Parti kendisine destek veren milletimizi anlayamamış, onları kucaklayamamış, onların sorunlarını çözememiş, sadece ve sadece kendisinin iktidara gelişinde itici güç olan diğer unsurların tahrikiyle değişim ve dönüşüm politikası uygulayarak yola çıktıklarını söylemiştir. Merakla bekledik neyin değişim dönüşümünü yapacak diye. İlk gördüğümüz şudur, milli görüş çizgisinden çıkmak, milli görüş gömleğini çıkarmak. Sonra çıplak gezecek halleri yok bir gömlek giymeleri lazım. Giydikleri gömleğin arkasında Amerika, önünde Avrupa Birliği yazıyor. İşte o günden sonra Ak Parti kendisine destek vermiş olan insanlarımızı tamamen terk etmiş ‘güç bende’ zannetmiş ve insanlarımızın yoksulluğundan yararlanarak bazı kısa vaatlerle, nohuttu, fasulyeydi, kömürdü, yoksulluğu istismar etmiş, yoksulluğun kurtuluşunu kendisine oy bağımlılığı haline getirerek iktidar olmaya devam etmiştir. 11 yıldır Ak Parti’ye bağlanan umut yeşermemiş, beklentiler karşılık bulmamış, gelir seviyesi artmamıştır.”
DEMOKRATİK AÇILIM DENEN ZIRVA
Konuşmasında okullarda okunan And’ın ve resmi kurumlarda yazılı ‘Ne Mutlu Türküm’ sözünün kaldırılmasını eleştiren Bahçeli, “Türkiye’nin birçok demokratik, insan hakları ve özgürlük sorunları varken önceliği neye göre hareket ederek demokratik açılım denen zırvayı uyguluyorsun. Türkiye’yi etnik temelli bölmek sana ne fayda getirecek? Mezhep temelli ayrışma sana ne fayda getirecek?” diye konuştu.
BAŞBAKAN YOLDAN ÇIKTI
Son günlerde televizyonlardaki üslubunu kaba ve çirkin olarak değerlendiren Başbakan Erdoğan’ın diktatörlüğü amaçladığını ifade eden Bahçeli şunları söyledi:
“Başbakan herkese hakaret ediyor, herkesi suçluyor, herkesi alçak ilan ediyor, herkesi hain ilan ediyor, herkesi haşhaşi olarak görüyor, herkesi paralel devletin unsurları olarak görüyor. Kendisine yandaşsa önemli bir vatandaş ama kendisine ‘dur hele ne yapıyorsun, nereye gidiyorsun?’ diyorsa paralel devletin adamı, hainler grubu, alçaklar grubunun içindedir. Recep Tayyip Erdoğan’ın dost kavramı kalmamış; kendisine hizmet eden adam, kendisini reddeden hain. Böyle bir anlayış olur mu? Bu çılgınlık halidir, güç delisi olma halidir, yoldan çıkma halidir, şaşırma halidir, şımarma halidir. Bu artık ‘ben ben’ diyerek başlamış, şimdi ‘tek tek’ diyerek adamlığa soyunmuş, devletin imkanlarını kullanmak için parti devleti oluşturmaya, arkasından da diktatör olmaya hevesleniyor. Bu yol çıkış yolu değil. Dünyada bu uygulamalar kimseye fayda getirmemiştir.
YALAN, TALAN, ÇALAN LOBİSİ VAR
Türkiye nüfusunun yüzde 59’unun yoksulluk çizgisinde olduğunu 44 milyonun yoksullukla mücadele ettiğini ama Başbakan’ın bunlara cevap vermediğini ifade eden Bahçeli, “Bugünkü Ak Parti bunlara cevap verebiliyor mu? Televizyonda Recep Tayyip Erdoğan dizisini seyrede seyrede usandık bıktık yahu. Her gün yalan dinlemeye mecbur muyuz?” dedi.
İktidarın faiz ve başka lobilerin varlığından bahsederek eleştirdiğini dile getiren Bahçeli, “11 yıllık iktidarın döneminde hangi lobilerin oluştuğunun farkında mısın Başbakan? Sende bir yalan lobisi var; sabahtan akşama kadar yalan üretiyor. Sende bir talan lobisi var, önüne ne geliyorsa talan ediyor kasırga gibi. Nereye dalarlarsa çırılçıplak ediyor, ya yüksek binalar oluyor yerine veya rant peşinde koşarak zenginleşiyor. Haram üzerine beslenenler şimdi Türkiye’nin zenginleri oldular. Bir de kazandıkça gözü hırsla dolmuş çalan lobisi olmuş gözü doymuyor, ne görse çalmaya çalışıyor. Onun için Ak Parti; yalan, talan ve çalan üzerine bina ediliyor. Buna Türkiye’nin tahammülü kalmadı” diye konuştu.
MİLLETİN AYRANI KABARIRSA SENDEN ESER KALMAZ
Başbakan Erdoğan’a yönelik eleştirilerini sürdüren Bahçeli şöyle devam etti:
“Başbakan; ‘bize iktidarı verdiğinizde size şeref sözü veriyorum’ diyor. Bu Başbakanın şeref takıntısı var. Şeref yarışında şerefsizlikle kaybediyor. Başbakan; adalet, eşitlik, hak rızası ve kul hakkını gözeteceğine söz veriyor. 1 milyar dolarla 76 milyonun içinde öksüz yetimin hakkını nasıl yersin, onlar Allah’ın Kulu değil mi? Onda kul hakkı yok mudur? Böyle bir durum karşısında Recep Tayyip Erdoğan artık sen bittin, artık senin siyasi ömrün Sona Doğru gelmektedir. Öyle dayatma, kimseyi kırma, herkese iftira etme, Türkiye’yi felakete götürebilecek yanlışlıklara girme. ‘Ben yaparım, keserim, yıkarım, yasaklarım’ diyerek böbürlenip durma. Bu millet kibirli insanı sevmez. Milletimizi korkutamasın, bu millet soğukkanlıdır. Bu millet sabırlıdır. Bu milletin damarına fazla basma. Bu milletin ayranı bir kabarırsa senden ve Ak Parti’den eser kalmaz.”
Seçimlerde sandık başına gidecek kadın ve erkeklerin asena ve bozkurt bakışı ile MHP’ye oy vermesini isteyen Bahçeli, konuşmasını tamamladıktan sonra karayoluyla Gaziantep’e gitti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.