ADALET VE HAKİKAT

Efendi Barutçu

BİZİM ÇOCUKLAR

Asena Kınacı Moral

MHP’LI VURAL: BAKARA SURESI ILE DALGA GEÇIYORLAR

Bu haber 19 Mart 2014 - 16:23 'de eklendi ve 676 kez görüntülendi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, eski bakan Egemen Bağış’a ait olduğu öne sürülen ses kaydındaki ifadelere tepki gösterdi. Vural, “Kur’an-ı Kerim ayeti ile dalga geçiyor. O sözleri benim tekrarlamam kabul edilebilecek bir şey değildir. Ayet sallıyor. Hakara makara diye dalga geçiyorlar. Kendilerine ayet uyduruyorlar. Kur’an-ı Kerim’de Bakara Suresi ile dalga geçiyorlar.” diye konuştu.

oktayvural1

MHP grubu olarak olağanüstü toplantıya katılacaklarını belirten Vural, “Bugün TBMM’de milletvekillerinin bu dosyayı incelemesini engellemek anayasayı ilga etmektir. TBMM bugün milletin egemenliğini kısıtlayacak bir girişim içinde olmamalıdır. Meclis Başkanı bu girişim içinde asla olmamalıdır. MHP olarak biz burada olacağız bu süreci takip edeceğiz. Yargı devam etsin arzumuz budur. Herkes Başbakan tarafından tehdit edilmiş. ‘Ortada bir suç yok’ diyor savcı olmuş hakim olmuş İşin başı sensin tabi değil mi? Sen savcı mısın hakim misin? Suçsuz olduğuna nasıl karar verdin? Hissettin mi?” ifadelerini kullandı.

Egemen Bağış’a ait olduğu iddia edilen ses kayıtları hakkında da konuşan Vural, “‘Her cuma bir ayet sallıyorum’ diyerek, Allah’ın ayetleri ile alay edenlere eski bakanlara ne diyorsunuz? Biraz vicdan anlayışınız kalmışsa bir yöneticinin Kur’an’la alay etmesi nedir? İnanç hortumculuğuna izin vermeyeceğiz. Bu saatten sonra hak konuşmalı. Milletin karşısına çıktığı zaman dinden imandan bahsedenler baş başa kaldıkları zaman ‘Google’dan ayet sallıyoruz’ diyebiliyorlar. Kur’an’la dalga geçen kimsin, necisin, ne hakla bunu yapıyorsun. Böylesine şirk içinde olan zihniyetin bu milletin manevi değerlenin içini nasıl boşalttığı ortaya çıkmıştır. Seçim meydanlarında sen imam hatipli olsan iftira hatipliği yapmazdın. Bunları söyleyenler Başbakan tarafından kınanmamıştır bile. Erdoğan İslamofibi’nin bayraktarlığını yapıyor.” şeklinde konuştu.

Konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Vural, “Hakim savcı ayarlayıp bu işin içinden kurtulamayacaksınız. Bu fezlekenin ve eklerinin kaçırtmak amacıyla yapıyorlar. Amaç ve hedef bu iddiaların üstünü örtmek için yapıyorlar. Bu dört bakanla ilgili kayıp dosyaların peşindeyiz.” dedi.

Eski bakan Bağış’a ait olduğu öne sürülen ses kayıtları hakkında sorular sorulması üzerine Vural, “Egemen Bağış’a ait olduğu iddia edilen kayıtta Kur’an-ı Kerim ayeti ile dalga geçiyor. O sözleri benim tekrarlamam kabul edilebilecek bir şey değildir. Ayet sallıyor. Hakara makara diye dalga geçiyorlar. Kendilerine ayet uyduruyorlar. Kur’an-ı Kerim’de Bakara Suresi ile dalga geçiyorlar.” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat