24 Nisan 1915 Tehciri-Ermeni Soykırımı Yalanları

Bu haber 29 Nisan 2014 - 1:47 'de eklendi ve 796 kez görüntülendi.

byrkl2

Bayraklı Ülkü Ocakları ’24 Nisan 1915 Tehciri-Ermeni Soykırımı Yalanları’ ile ilgili Basın Açıklaması

Bayraklı Ülkü Ocakları Başkanı Tuncay Arslan : ‘’Şehitlerimizden kim özür dileyecek ?

1.Dünya Savaşı sürecinde Osmanlı Devleti tarafından ‘’çeteci ermenilerin’’ tespit edilerek yine Osmanlı Devleti sınırları içerisinde kalan Suriye bölgesine sürgün edilmesi konusu ülke gündemine tekrar geldi.
Ermenilerin tehcir edilmesinin yıl dönümünün yaklaştığı süreçte başta Ermenistan’da olmak üzere Avrupa’nın birçok kentinde Türk Bayrağı yakan gruplar Türkler aleyhine slogan atarak gösteriler yaptılar. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın ‘’özür dilediği’’ mektubundaki açıklamalar ülke genelinde Türk Milliyetçileri tarafından büyük bir tepkiyle karşılandı.
Sözde Ermeni  Soykırımı safsataları konusunda ve Başbakan Tayyip Erdoğan’ın talihsiz açıklamalarına karşı Bayraklı Ülkü Ocakları Başkanı Tuncay Arslan, Bayraklı  bir basın açıklaması düzenledi.
‘’23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının kutlandığı bir tarihte yapılan açıklamanın’’ ne kadar talihsiz olduğuna vurgu yapan Bayraklı Ülkü Ocakları Başkanı Tuncay Arslan ‘’ Başbakanın yapmış olduğu açıklama Erivan’da,Brüksel’de,Washington’da büyük sevinç uyandırmış ve İzmir’de,Erzurum’da,Bayburt’ta,Kars’ta ise büyük bir şaşkınlık ve üzüntü oluşturmuştur. Bu açıklamalar birilerine cesaret vermiş olacak ki Erivan’da bu Türk Bayrakları yakılmıştır. ‘’  dedi.

‘’Başbakan Erdoğan’ın Ulusal Egemenliğimizin yıl dönümü olann bir günde yaptığı talihsiz açıklamalar, ülkemizni bu anlamlı gününe gölge düşürmüştür. Ermeni çetelerinin akla durgunluk veren katliamlar yaptığı,evleri,tarlaları ateşe verdiği günlerin acısı hala tazeliğini korumaktadır. Bizim millet olarak soykırım yalanıyla,ülkemizi uluslararası platformlarda karalayarak mahkum ettirmeye çalışan;bu yetmezmiş gibi Asala adlı Ermeni terör örgütüyle diplomatlarımızı şehit eden bir zihniyet vereceğimiz hiçbir hesap yoktur.’’ Dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al