ATTİLA

Asena Kınacı Moral

ZİYA GÖKALP

Kenan Eroğlu

ALPASLAN TÜRKEŞ’İN 17’NCİ ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ

Bu haber 04 Nisan 2014 - 0:06 'de eklendi ve 779 kez görüntülendi.

mhp20140403AW052580_01-300x212

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar İl Başkanı Aziz Aslan, partilerinin kurucusu merhum Alpaslan Türkeş’in 17’nci ölüm yıl dönümüyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Türkeş, hayattayken Türk milleti üzerinde oynanan oyunları 45 yıl önce tespit etmiş ve bütün tespitleri doğru çıkmıştır” dedi.
Aslan, Alpaslan Türkeş’in ölümünden 17 yıl geçmesine rağmen MHP olarak Türkeş’in ülkülerinden hiçbir zaman vazgeçmediklerini söyledi. Aziz Aslan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Ülkemizin, vatanı, milleti, devleti, kültürü ve değerleri ile oynandığı, vatanın bölünme sürecine sokulduğu, milletin 36 etnik parçasının ağızlara sakız edildiği, otokratik beyliğe dönüştürülmeye çalışıldığı bir dönemdeyiz. Türk kültürünün horlandığı, mahkûmların hâkim olduğu, vatana, millete, devlete sadakatle hâkim olanların mahkûm olduğu ve milletin epeyce bir kısmının bu acı reçeteyi bal diye yuttuğu şu dönemlerde merhum Başbuğun görüşleri, fikir ve düşüncelerinin ne kadar değerli olduğunu hep beraber görmekteyiz. Merhum Alparslan Türkeş, hayatta iken aziz Türk milleti üzerinde oynanan oyunları 45 yıl önce tespit etmiş ve bütün tespitleri doğru çıkmıştır. Türkiye, Ortadoğu ve dünya siyaseti hakkında ne söylediyse tarih onu hep haklı çıkarmıştır. Merhum Başbuğumuz, ömrünün tamamını vatan ve millet meselelerine adamış ve harcamış, kendisi için hiçbir ikbal beklememiş, milletinin geleceği için olmadık ve umulmadık sıkıntılara katlanmış, fikir ve idealleri ile bütün dünya Türkleri’nin başbuğu olmuş tam anlamıyla bir devlet adamıydı. Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in hayatta iken belki de yeterince anlaşılamayan fikirleri ve haklılığı şimdi necip milletimiz tarafından daha iyi anlaşılmaktadır. Onun fikir ve idealleri dünya durdukça yaşayacaktır. Onu rahmet ve saygıyla anıyoruz.”

Alparslan Türkeş’in Vefaat Yıldönümü Nedeniyle Acar Bir Mesaj Yayınladı

Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, Milliyetçi Hareket Partisi Kurucusu ve Genel Başkanı Rahmetli Alparslan Türkeş’in vefatının 17. Yıl dönümünde anma mesajı yayınladı.

Başkan Acar mesajında; ‘’Ülkemize sayısız katkı ve faydalar sağlayan kararlı, istikrarlı, doğru ve inançlı bir politika sergileyen,  Türkiye Cumhuriyetinin Ender şahsiyetlerinden olan, vefatı ile hepimizin yüreğinde derin yaralar bırakan ve kendisini Lider olarak örnek aldığımız Alparslan TÜRKEŞ’i Vefatının 17. yıl dönümünde Rahmetle, minnetle anıyor ve yâd ediyorum’’  dedi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat