Bahçeli;Dar bölge iktidarı da etkiler

Bu haber 20 Nisan 2014 - 15:48 'de eklendi ve 698 kez görüntülendi.

bahcelidar-bolge-iktidari-da-etkiler25477ec2906f61bf0aaa

MHP’nin İl Başkanları toplantısında konuşan Bahçeli “Milletvekili sayımız birkaç düşebilir. Sistem bizi olduğu kadar iktidarı da etkiler” dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın gündeme taşıdığı dar bölge seçim sistemine açık kapı bıraktı. Bahçeli, “Milletvekili sayımız birkaç düşebilir. Sistem bizi olduğu kadar iktidarı da etkiler” dedi. MHP’nin il başkanları toplantısı Genel Merkez’de yapıldı. Basına kapalı toplantıda yerel seçimler, cumhurbaşkanlığı seçimleri ve 2015 genel seçimleri masaya yatırıldı. Edinilen bilgiye göre Bahçeli toplantıda seçim takvimi nedeniyle dar bölge sistemine geçilerek, genel seçimlerde uygulanmasının artık çok zor olduğunu, bu sistemin ise MHP’ye çok zarar vereceğini düşünmediğini ifade etti. Bahçeli, 30 Mart’taki oy oranıyla MHP’nin 96 milletvekili çıkarabileceğini, dar bölge sistemine geçilirsesayının 87’ye düşeceğini anlattı.

İKTİDAR PARTİSİ DE VEKİL KAYBEDER 
Bahçeli, “Ancak sistem değişirse sadece biz değil, iktidar partisi de etkilenir. AKP’nin çıkaracağı milletvekili sayısı da aşağı düşüyor” diye konuştu. Bahçeli, “Önümüzü kesmek için her türlü senaryo deneniyor. Ancak biz her türlü formüle, senaryoya açığız. Önümüz kesilemeyecek. Günü geldiğinde de kendi önerimizi getireceğiz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al