Kemalettin Yılmaz: 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

Bu haber 22 Nisan 2014 - 17:43 'de eklendi ve 722 kez görüntülendi.

yazir86723b325

Kemalettin Yılmaz. “23 Nisan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı ve dolayısıyla da halkın yönetime tam anlamıyla hâkim oluşunun ilk günü olmasıyla ulusal egemenliğimiz adına büyük önem taşımaktadır.”

Milliyetçi Hareket Partisi Afyon Milletvekili Kemalettin Yılmaz, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” münasebetiyle bir basın bildirisi yayınladı. Bildiri şu şekilde:

23 Nisan 1920 Büyük Millet Meclisi’nin açılış günü olmasının yanı sıra geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarakta kutlanmaktadır.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı adından da anlaşılacağı üzereye Ulusal mücadelede başarıya ulaşılmasıyla Türk Milletinin Egemenliğinin ilan edilmesi ve aynı zamanda Türk Milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı tarihtir. 23 Nisan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı ve dolayısıyla da halkın yönetime tam anlamıyla hâkim oluşunun ilk günü olmasıyla ulusal egemenliğimiz adına büyük önem taşımaktadır.

Bizlere kazandırdığı Cumhuriyet ve İstiklalimizi gelecek kuşaklara emanet eden büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu ulusal bayramımızı çocuklara armağan ederek çocuklara verdiği değeri ve duyduğu güveni göstermiş ve daha da güzel bir anlam katmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle yarın büyükleri geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutluyor ve aynı zamanda TBMM’nin açılışının 94. yıldönümün aziz Türk Milletine ve Ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum.

Ruhsar Demirel: Çocuklar Koltuklarda Oturmak Değil, Korkularından Kurtulmak İstiyor
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, “Peki biz 23 Nisan’ları bayram gibi mi yaşıyoruz, yaşatıyoruz?” diye sordu.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, “Peki biz 23 Nisan’ları bayram gibi mi yaşıyoruz, yaşatıyoruz?” diye sordu. ‘Beton duvarların içinde, sınav, kurs, bilgisayar-tablet arasında geçen kıstırılmış hayatlarıyla ‘İnsanlık zincirinin ebediyet halkası’ olmak için uğraşan çocuklarımız ise ‘koltuklarda oturmak’ değil ‘korkularından kurtulmak’ istiyorlar.” dedi.
Ruhsar Demirel: Çocuklar Koltuklarda Oturmak Değil, Korkularından Kurtulmak İstiyor
23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı nedeniyle yazılı açıklama yapan Ruhsar Demirel’in yazılı açıklaması şu şekilde:

Bayram; toplumsal uzlaşmanın yaşanması adına bireysel acıların olmaması için çabaların dile geldiği, ortak mutluluk zemininin var edilmesi için gayretlerin ifade edildiği ortak sevinç günleridir.

Peki biz 23 Nisan’ları bayram gibi mi yaşıyoruz/yaşatıyoruz?

Acı bilançolarıyla kamplaşmaların keskinleştiği, yapmak zorunda olduklarımızla övünerek yapmadıklarımızın üstünün örtülmeye çalışıldığı, yaraların iyileşmesi yerine kanatılmasına çabalandığı, “sen”, “onlar” diyerek kendimizi özne yaptığımız övünmeler-ithamlar arasında çocukların belirlenmiş koltuklarda oturarak, öğretilmiş rollerini çizilmiş alanlarında oynadığı günler olarak yaşıyoruz/ yaşatıyoruz.

Beton duvarların içinde, sınav, kurs, bilgisayar/tablet arasında geçen kıstırılmış hayatlarıyla  “İnsanlık zincirinin ebediyet halkası” olmak için uğraşan çocuklarımız ise “koltuklarda oturmak” değil “korkularından kurtulmak” istiyorlar.

Bayramımız olsun; yaşama dair her güzelliği ile.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al