Türk gençliğine kurultay çağrısı

Bu haber 22 Nisan 2014 - 17:19 'de eklendi ve 767 kez görüntülendi.

HaberRes_34862

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, 3 Mayıs Milliyetçiler Günü’nde II. Türk Gençlik Çalıştayı ve II. Türk Gençlik Kurultayı düzenlediklerini belirterek, “3 Mayıs Milliyetçiler Günü’nde Ankara Arena’da, Türklüğün sahipsiz olmadığını göstermek ve dünyaya Türk’çe bir cevap vermek adına Türk Gençliğini bizimle birlikte ses vermeye davet ediyoruz” dedi.

 

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, “Kurultay kültürümüzün içerisinde barındırdığı kadim bir gelenektir” dedi. 3 Mayıs Milliyetçiler Günü II. Türk Gençlik Çalıştayı ve Kurultayı hakkında yazılı basın açıklaması yapan Kılavuz şunları kaydetti:

“Önemli devlet meselelerinin ele alındığı, kritik kararların verildiği bir meclis sıfatını haiz olan kurultaylar; demokrasi kültürünün ve istişare mekanizmasının da en eski örneklerindendir. Kurultay sahip olduğu bu stratejik öneminin yanı sıra; birlik, beraberlik ve dayanışma kültürünün de toplumsal zemine yansıması açısından ayrı bir yere sahiptir.

 

Türkiye’nin içerisinde bulunduğu bu zorlu günlerde, Türk gençliğinin umut ve heyecanını diri tutmak; gençliğin ve ülkemizin sorunlarıyla ilgili görüş ve düşüncelerimizi milletimizle paylaşmak amacıyla; Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak, 2 Mayıs’ta Türk Gençlik Çalıştayı, 3 Mayıs’ta ise Türk Gençlik Kurultayı düzenleme kararını aldık.

 

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıl 8-9 Şubat tarihinde Türk Gençlik Çalıştayı ve Türk Gençlik Kurultayının ilkini gerçekleştirmiştik. Bu yıl ise Türk Gençlik Çalıştayı ile Türk Gençlik Kurultayının 2. si düzenlenecektir. Geçtiğimiz yıl partimizin 44. Yılında gerçekleştirilen etkinliğimiz, bu yılda Türk Milliyetçileri için son derece önemli ve anlamlı bir tarihte düzenlenecektir. 3 Mayıs Milliyetçiler Gününde gerçekleşecek olan kurultayımız, 3 Mayıs ruhunun ebed-müddet yaşatılacağının da bir ilanı olacaktır.

 

Programımız 2 Mayıs’ta Türk Gençlik Çalıştayı ile başlayacaktır. Çalıştaya, Türkiye’nin tüm illerinden; Avrupa’da yaşayan soydaşlarımızdan ve Türk Dünyasının her bir köşesinden gelen 200 ülküdaşımız katılacaktır. Lisans, Yüksek- Lisans ve Doktora yapmakta olan 200 ülküdaşımız; 4 farklı oturumda, 4 farklı konu başlığıyla ilgili atölye çalışması yürütecektir. Bu çalışmalar uzman moderatörler tarafından yönlendirilecek, raportörler tarafından kayıt altına alınacaktır. Atölye çalışmalarının bitmesinin ardından tebliğlerin sunumuna geçilecektir.

 

Çalıştayımızın çerçevesi 4 ana başlık üzerinden oluşacaktır. Bu başlıklar:

-Gençlik, Milli Kimlik ve Değerler

– Gençlik, Bağımsızlık, Modernleşme ve Demokrasi

– Türk Gençliğinin Sosyo- Ekonomik Meseleleri

– Küreselleşme, Emperyalizm ve Milliyetçilik olarak belirlenmiştir.

Çalıştayın sonuç bildirgesi 3 Mayıs’ta düzenlenecek Türk Gençlik Kurultayında kamuoyuyla paylaşılacaktır.

 

3 Mayıs Cumartesi günü sabah saat 08.00?de Başbuğumuzun kabri başında toplanılacak, burada okunan duaların ardından Anıtkabir’e doğru ” Türk Gençlik Yürüyüşü ” gerçekleştirilecektir. Anıtkabir’de mozaleye çelenk koyulmasının ardından programın yapılacağı Ankara Arena’ya doğru tekrar yürüyüşe geçilecektir.

 

Programımız Saat 11.00 ‘de başlayacak, konserler ve halk oyunları ekibinin gösterileri ile devam edecektir. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in de ” onur konuğu ” olarak teşrif edeceği programımıza katılımlarınız bizleri onurlandıracaktır.

 

3 Mayıs Milliyetçiler Gününde Ankara Arena’da, Türklüğün sahipsiz olmadığını göstermek ve dünyaya Türk’çe bir cevap vermek adına Türk Gençliğini bizimle birlikte ses vermeye davet ediyoruz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al