DOLAR
8,7150
EURO
10,3638
ALTIN
497,65
BIST
1.394
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
26°C
İstanbul
26°C
Gök Gürültülü
Cumartesi Gök Gürültülü
24°C
Pazar Gök Gürültülü
25°C
Pazartesi Gök Gürültülü
26°C
Salı Parçalı Bulutlu
26°C
Kurallar çiğnenmek için değil uyulmak içindir Toplumlar huzur içinde yaşadıkları zaman mutlu olurlar. Mutlu olunması toplumdaki olumsuz söz, davranış ve eylemlerin hiç olmaması veya az olması sonucunu getirir. İnsan bireydir ama toplumda yaşamaya elverişli sosyal bir varlıktır. Birey yalnız yaşadığı zaman değil insanlar arasında yaşadığı sürece mutlu olan canlıdır. Yaratan...
Bosnalı Bir Kahraman          İ S M E T  H O C A Ahmet  B.KARABACAK         Kısa bir süre önce Bosna Kasabı denen bir cani Avrupa mahkemesi tarafından ömür boyu hapse mahkûm edildi. Bu hüküm yüzlerce masum kişiyi  ne geri getirir, ne de acıları  yok eder. Binlerce Bosnalı kadının ve kızın tecavüze...
Bir meselden çıkan ibret! Harun KILIÇ Adamın biri gitmiş Nasreddin Hoca’ya “Yahu hocam bizim ev pek dar, sığamıyoruz bir türlü, ama büyük eve de paramız yetmiyor, ne yapayım?” diye sormuş. Hoca bu abuk soru karşısında ne desin, kafasını karıştırmış biraz, düşünür gibi yapmış sonra da “Senin tavukların vardı değil mi?”...
Yumurta tavuk, tavuk yumurta hikâyesi Fuat YILMAZER Yaptıklarının farkındalar mı bilemem ama ülkemiz çok sıkıntılı döneme giriyor. İktidar bloğu da, muhalefet bloğu da sevgisizlik, ayrışma, kutuplaştırma politikalarını bilerek isteyerek sürdürüyor. Halk ekonomik anlamda perişan, sosyal ve siyasal anlamda hoşnutsuz, iktidar buna çözüm yolu üretmek, çare bulmak için çalışmak yerine futboldaki...

TBMM’de Engin Alan protestosu

TBMM’de Engin Alan protestosu
30.04.2014
0
A+
A-

tbmmde-engin-alan-protestosu2f5d80adecd746d178f6

Yeniçeri :”Giydiğim bu kıyafetle bir milletvekilinin Meclis yerine hapishanede tutulmasını protesto ediyorum”

TBMM’yi doğrudan ilgilendiren ve çözmesi gereken tutuklu milletvekili sorununu, TBMM yasal bir düzenlemeyle çözmediğini ifade eden MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Meclis Genel Kurulunda üstünde tutuklu MHP Milletvekili Engin Alan’ın resminin olduğu önlüğü giyerek meclis yönetiminin Alan’a karşı duyarsızlığını protesto etti.

Özcan Yeniçeri TBMM Genel Kurulunda gündem dışı yaptığı konuşmada, Bazı milletvekilleri için tutukluluk sorununun AYM’ye taşındığını ve AYM’nin verdiği kararla bu sorunu belli ölçüde çözdüğünü kaydederek şöyle konuştu :

“İçinizden birisi Engin Alan…Bu meclisin şerefli bir üyesi…Şu anda Sincan ceza evinde tutukludur. O milletvekilliği yapsın diye millet tarafından seçilmiştir. O üç yılı aşkın süredir tutukludur. Onun özgürlüğü için önce TBMM Başkanlığının sonra da her TBMM’nin her milletvekilinin yapması gereken bir şeyler olmalıdır.

Giydiğim bu kıyafetle bir milletvekilinin Meclis yerine hapishanede tutulmasını protesto ediyorum.

TBMM’yi doğrudan ilgilendiren ve çözmesi gereken tutuklu milletvekili sorununu, TBMM yasal bir düzenlemeyle çözmemiştir.

Bazı milletvekilleri için tutukluluk sorunu AYM’ye taşınmış ve AYM verdiği kararla bu sorunu belli ölçüde çözülmüştür.

AYM Başkanı, bir süre önce siyaset kurumunun daha doğrusu iktidarın üzerine düşen görevi yapmadığını, TBMM’nin yasal düzenlemelerle çözmesi gereken tutuklu milletvekillerinin Anayasa Mahkemesinin verdiği kararla ancak tahliye olabildiğini söylemiştir.

AYM, Engin Alan’ın başvurusunu ise henüz sonuçlandırmamıştır. TBMM Başkanlığı, hükümlü olduğu iddiasıyla Engin Alan’ın TBMM’ye gelmesi için adım atmamıştır. Ancak hükümlü olan başka bir milletvekili yasama faaliyetine devam etmektedir. Bunun adına cifte standart denir.

AYM CEVAP VERMEDİ

AYM başvuruya cevap vermeyerek, TBMM Başkanlığı ise çifte standart uygulayarak Engin Alan’ın hapishanede kalmasına göz yummuştur. Yapılması gereken yapılmalı, atılması gereken adımlar atılmalı Engin Alan TBMM’ye gelmesi sağlanmalıdır. Ona temsil yetkisi veren millet bu meclisten bunu beklemektedir.

AKP MİT MÜSTEŞARI İÇİN 3 GÜNDE YASA ÇIKARTTI

AKP, MİT Müsteşarı için üç gün içinde TBMM’den yasa çıkartmıştır. Buna karşın yıllarca içeride yatan milli iradenin temsilcisi olan milletvekilleri için ise iktidar kılını dahi kıpırdatmamıştır. Erdoğan iktidarının, bürokrat için gösterdiği hassasiyeti milli iradenin temsilcileri olan milletvekilleri için göstermemiştir.

Bugün halen MHP Milletvekili Engin Alan, iktidarın sorumsuzluğu ve intikam hissi ile hareket etmesi yüzünden cezaevindedir. Bunun çözülmesi için iktidar hiçbir adım atmamıştır ve atmamaktadır.
Milli irade hapishanede tutulurken olanı biteni avuçlarını ovuşturarak seyreden AKP iktidarının yetkilileri aynı zamanda şu açıklamaları yapıyorlardı.

AKP’li Akdoğan’a göre yargıdaki paralel yapı, ”Kendi ülkesinin milli ordusuna, kumpas” kurmuştur. Başbakan Erdoğan ise “Sahte ihbar mektuplarıyla, yasadışı dinlemelerle, sahte delillerle tasarlanmış ve ayarlanmış bir kısım yargı mensuplarıyla insanların nasıl mahkum edildiklerini bugün çok daha belirgin şekilde görebiliyoruz” demiştir.

ZULME RIZA ZULÜMDÜR

Ey AKP,Ey Erdoğan, Eğer bu sözler size aitse, bu durumda siz bile bile ayarlanmış yargı mensupları ve sahte delillerle mahkum edilmiş insanların zulüm görmesine rıza göstermiş durumdasınız demektir. Zulme rıza zulümdür.

Buradan kumpastan söz edip kumpası bozmak için hiçbir adım atmayan AKP yetkililerine sesleniyorum.

Engin Alan’ı yargılayan mahkeme nasıl bir mahkemedir?

Paralel Yargının mahkemesidir mi?

Yoksa Türkiye Cumhuriyetinin mahkemesi midir? Bunun cevabını istiyorum!

AYM, yapılan başvuru sonucunda Engin Alan hariç bütün milletvekilleri “yasama faaliyetini yapamıyor” gerekçesiyle tahliye etti.

Bu bağlamda hapishaneden KCK’lılar çıktı,

PKK’lılar çıktı,

Mafya çıktı,

Rüşvetçiler çıktı.

Yolsuzlar çıktı.

Milletvekili Engin Alan ise hapistedir.

Ey AYM Engin Alan’ın tahliye kararı vermesi için daha neyi bekliyorsun?

Ey TBMM Başkanı Engin Alan’ın tahliye edilmesi için atman gereken adımı neden atmıyorsun?

Ey Milletvekilleri sizin sizden birinin hapishanede tutulmasını görmezlikten nasıl gelirsiniz.

Bunun neresinde adalet, bunun neresinde hukuk ve bunun neresinde vicdan vardır?

Kıbrıs’ta Erenköy savunmasının kahraman komutanı Engin Alan,

Bebek katilini terör yapamaz hale getirerek İmralı’ya tıkan Engin Alan,

Hocalı Katliamları yeniden yaşanmasın diye Azerbaycan Ordusunu örgütleyen Engin Alan,

Milletin iradesiyle seçilmiş olan Engin Alan,

Ey Engin Alan

Eğmediğin ve eğilmeyen başını dik tut!

Milletin iradesi zulmü ve karanlığı yenecektir!

Türk Millet seni selamlamaktadır.

Ben de buradan seni selamlıyorum!”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.