DOLAR
8,3558
EURO
10,2117
ALTIN
501,95
BIST
1.460
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
24°C
İstanbul
24°C
Gök Gürültülü
Çarşamba Parçalı Bulutlu
25°C
Perşembe Parçalı Bulutlu
24°C
Cuma Gök Gürültülü
20°C
Cumartesi Gök Gürültülü
22°C
 Yahudi’den Daha Yahudi Arap Liderleri Kadir KESKİN Osmanlı döneminde İstanbul’da kalender meşrep olarak yaşayan ve beş altı dil bilen  Filozof lakabıyla  anılan    Rıza Tevfik   varmış. Bu Filozof Rıza  Tevfik bir Ramazan günü elindeki tütünü tüttürerek İstiklal caddesinden Taksim’e doğru  çıkarken   zaptiyeler  yakalar : “ Sen Müselman değil...
“Nice medh ideyim âb u havâsın  Dinle, nedir dâsitânı Yozgad’ın  Tadanlar mest olur zevk u sefâsın  Âli yüksekdir mekânı Yozgad’ın”                                         Yozgatlı Hüznî Baba  BOZOK YAYLASI’NDA  Kemal ÇOPUROĞLU Zamânın ve mekânın taş...
KIRIM EY KIRIM! Efendi BARUTÇU Kırım Türklerinin 77 yıl önce Sovyetler Birliği’nin kanlı lideri Josef Stalin’in kararı ile vatanlarından bir gecede toparlanarak tren vagonlarıyla Türkistan’ın muhtelif bölgelerine sürgün edilmesi sonucu yaşanan acılar hala sürüyor. KIRIM SÜRGÜNÜ Çarlık Rusyası döneminde Çariçe 2. Katerina’nın Kırım Türklerini yok etme politikası takip eden yıllarda...
Biden ve Bidencıler neler diyorlar Fuat YILMAZER Ermenilerin “Yalan Rüzgârı” dizisi haline gelen, 1915 Tehcir olayını “soykırım” kabul ettirme çabaları her geçen sürede başarılı olmayı sürdürüyor. Biden’ın soykırım kelimesini kullanmasının yakıları da devam ediyor. Yankılarının devam etmesi, konuşulması iyiye işarettir. Sorgulayan, araştıran, konuşanların çoğalması sevindirici gelişmeler. Ayrıca fazla konuşulması, tartışılması...

Celal Adan Cumhurbaşkanlığı Seçim Açıklaması !

Celal Adan Cumhurbaşkanlığı Seçim Açıklaması !
10.05.2014
0
A+
A-

15792_1

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – İstanbul Milletvekili Celal ADAN “Cumhurbaşkanlığı seçimleri” ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine üç ay kala ‘AKP kaynaklı’ yürütülen algı operasyonları, halkın tercihlerini manipüle etmeye yönelik boyutlara ulaşmıştır. AKP’nin kalemşorları ise Sayın Başbakan’ı şimdiden Cumhurbaşkanı ilan etme yarışında birbiriyle yarışmaktadırlar.
AKP sözcüleri ise rol kapma yarışındadırlar. Asgari siyasi nezaket kurallarının dışında yaptıkları değerlendirmeler bizim açımızdan kayda değer nitelikte asla değildir. AKP sözcülerinin, Genel Başkanımız Sayın Devlet BAHÇELİ’nin iyi niyetli ve sorumluluk sahibi değerlendirmelerine yönelik sözleri; kıymeti kendinden menkul kafaların ciddiyetten uzak sözlerinden ibarettir. Anlaşılan odur ki; Sayın BAHÇELİ’nin değerlendirmeleri AKP yönetiminde panik yaratmıştır.

Sayın Genel Başkanımız Devlet BAHÇELİ’nin dile getirdiği proje milli bir projedir. Dolayısıyla MHP tabanının ve Türkiye’nin kahir ekseriyetinin beklentilerine tercüman olunmuştur. Aklı başında ve Türkiye’nin geleceğini düşünen hiç kimse bu değerlendirmelere itiraz edemez. Elbette Türkiye’nin yeni Cumhurbaşkanı milliyetçi, muhafazakâr, laik ve hukukun üstünlüğüne saygılı bir şahsiyet olacaktır.
Bu anlamda Sayın Başbakan’ın Cumhurbaşkanı olma hedefi ‘ham hayal’den ibarettir. Çünkü milliyetçiliği, muhafazakârlığı, laiklik anlayışı ve hukuka saygısı tartışmalıdır. Bu niteliklerin her birinde Sayın Başbakan’ın sicili bozuktur.
Sayın Başbakan her zaman olduğu gibi bütün stratejisini kutuplaşma ve gerginlik üzerine kurmuştur. Kendi siyasi ve kişisel ikbali için bir kez daha Türkiye’yi germekte, kutuplaştırmaktadır. Kendisinin ve AKP’nin karşı karşıya olduğu yolsuzluk iddialarından hesap vermeden kurtulmanın yolunu Cumhurbaşkanı olmakta görmektedir.
Fakat bu defa kazın ayağı öyle değildir. AKP’nin evdeki hesabı çarşıya uymayacaktır. Kâğıt üzerinde yapılan ve milletimizin vicdan ve irfanını ıskalayan hesaplar tutmayacaktır. Bu süreçte Çankaya’yı tapulu arazileriymiş gibi görenler, tapunun yegane sahibinin millet olduğunu seçimlerde ibretlik bir biçimde göreceklerdir.
Milletimizin arzu ettiği Cumhurbaşkanı profili asla Sayın Başbakan değildir. Türkiye’yi uzlaştırması, barıştırması, milli idealler etrafında birleştirmesi, bayrağımızı temsil etmesi gereken bu makama uymayacak yegane kişi Sayın Erdoğan’dır.
Milliyetçi Hareket Partisi, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin çerçevesini çizdiği yeni Cumhurbaşkanı profilini milletimize anlatmaya, milli bir mutabakat aramaya devam edecektir. Zira önerdiğimiz çatı; Türkiye’nin birlik, bütünlük ve huzur çatısıdır. Milletine ve devletine sadakat ile bağlı herkese bu çatının altında yer vardır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.