OLCAY KILAVUZ MANİSA’DAYDI !

Bu haber 10 Mayıs 2014 - 12:31 'de eklendi ve 963 kez görüntülendi.

15790_1

Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Olcay Kılavuz, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya’yı askeri birliğine teslim etmek üzere Manisa’ya gitti.

Öğle saatlerinde Manisa’ya ulaşan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz önce Manisa Ülkü Ocakları’nı ziyaret ederek geçmiş dönemlerde ocak başkanlığı yapmış Ülküdaşlarımızla kısa bir sohbette bulundu. Sohbet sonrasında ocak yönetimi ile değerlendirmelerde bulunan Genel Başkanımız ardından Celal Bayar Üniversitesinde öğretim gören Ülküdaşlarımızla bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda :
“Ülkücü gençliğin ilk vazifesi eğitimini layıkıyla tamamlamaktır. Ocaklı gençlerimiz ilim tahsil ettiği alanda sadece kendisine verilen bilgiyle yetinmemeli, araştırmacı bir zihniyetle hareket ederek kendini geliştirmelidir. Çatısı altında buluştuğumuz Ülkü Ocakları adından da anlaşılacağı üzere bir eğitim ve kültür vakfıdır. Dolayısıyla kendisini Ülkü Ocakları’na bağlı hisseden her kardeşimiz öncelikle nitelik bir birey olma yolunda kendini geliştirmelidir. Bu donanıma kavuşmak, bilgi birikimini artırmanın yolu da eğitimden geçer. Kısacası hem ülkemizin hem de hareketimizin geleceği için eğitimli, ilmi ve ahlaki anlamda kendini geliştirmiş bireyler olmalıyız. Onun dışında sokakların karanlığından uzak durmalı üniversitelerdeki kavga ve kaos ortamına prim verebilecek davranışlardan kaçınmalıyız. Nitekim Başbuğumuz Alparslan Türkeş de “Bir fikre, bir ideolojiye, kendisinden daha üstün bir fikirle karşı çıkılır. Karşı fikir kaba kuvvetle ezilemez.” diyerek bu noktada bizlere yol gösterici olmuştur. Ülkücüler sağlam karakterli, bilgili, Türklük şuuru ve İslam bilinciyle benliğini oturtmuş bireyler olmalıdır. Liderimiz Devlet Bahçeli beyin temellerini attığı 2023 Lider Ülke Türkiye Ülküsüne ulaşmamız ancak bu şekilde mümkün olacaktır. Öte yandan bu sayede çevrenize örnek olabilir, çevrenizdeki vatandaşlarımızı da bu kutlu yol da beraber mücadele etmeye ikna edebilirsiniz.
Şehitler kervanı davamızın, kutlu ocağımızın, Ülkücülüğümüzün en önemli özelliği inandığımız gibi yaşamamızdır. Yaşamımız boyunca devlet ve milletimizin bekası için söylediklerimizi sadece sözde bırakmayarak,  canla başla çalışarak eyleme geçirebilmemizdir. Ülkücü yalana ve riyaya sapmadan, menfaatini düşünmeden yalnızca vatanı ve milleti için yaşayan, hayatını Türk İslam Ülküsüne göre programlayan bireydir. Ülkücü Kürşat’ın cesaretini, Sultan Alparslan’ın inancını, Fatih Sultan Mehmet’in kararlılığını, Mevlana’nın ilmini ve Ahmet Yesevi’nin imanını benliğinde buluşturan kişidir. Bunun için Ülkücünün sorumluluğu ağır yolu çetindir. Kısacası Ülkücülük beşikten mezara adam kalabilme mücadelesidir. Her ülkücünün bu doğrultuda kendisini düzenlemesi gerekmektedir. Bunun dışında alınacak hiçbir örnek, tutulacak hiçbir yol gayemize hizmet etmeyecektir. Dedi.
Genel Başkanımız Toplantı sonrasında Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e de hayırlı olsun ziyaretlerinde bulunmak üzere Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne gitti. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz’un ziyaretlerinden memnun kaldığını açıklayarak kendilerine teşekkür etti.

Büyükşehir Belediyesi ziyaretinin ardından Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Ozan Kaya’yı  birliğine teslim etmek üzere Manisa Askeri birliği’ne geldi.
Hayırlı teskereler  temenni eden Genel Başkanımız Olcay Kılavuz,  Ozan Kaya ile vedalaşarak askeri birliğine teslim ettikten sonra kentten ayrıldı.HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al