ERDOĞAN’A GÖRÜLMEMİŞ PROTESTO

Bu haber 14 Mayıs 2014 - 22:00 'de eklendi ve 1.165 kez görüntülendi.

rte-soma-14052014

Başbakan Erdoğan’ın açıklamaları Soma halkını sokağa döktü.

Başbakan Erdoğan, Soma Belediyesi çıkışında, kendisini bekleyen vatandaşlara seslendi. Erdoğan konuşurken 100 metre uzakta bir gencin protesto sloganları attığı duyuldu.

SADECE SLOGAN ATAN GENCE GÖZALTI

Başbakan’ın korumaları bu gence müdahale edip gözaltına aldı. Bunu gören başka bir genç de polislere tepki gösterince, belediyeye yaklaşık 200 metre uzaklıktaki grup da protestolara katıldı. Polisin sert tepkisine vatandaşlar da tepki gösterdi. Bu esnada “Hükümet istifa”, “Başbakan istifa” sloganları atıldı.

POLİS: BU ÜLKENİN HUZURUNU BOZMAK İSTİYORLAR

Polisin eylemin yasal olmadığı yönünde yaptığı açıklamalara ıslıklarla yanıt verildi. Protestoda Erdoğan aleyhine sloganlar atıldı. Polis “Bu ülkenin birliğini, huzurunu bozmak istiyorlar” diye konuştukça, halk ıslıklarla protesto etti.

BAŞBAKANIN KORUMALARI GAZETECİ VE YURTTAŞLARI TARTAKLADI

Konuşmasını bitirip aracına binen Başbakan Erdoğan protestocuların bulunduğu yerde durup aracından indi. Ancak bu sırada ‘Başbakan istifa’ diye bağıranlar oldu. Bunun üzerine yakın korumalarıyla Özel Harekat polisleri protestoculara ve olayları görüntüleyen gazetecilere müdahale etti, tartakladı.

ERDOĞAN İŞYERİNE SIĞINDI

Proteto sırsında göstericiler İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya da tepki gösterip üzerine doğru yürüdü. Başbakan Erdoğan bu sırada bir işyerine girip kısa süre kaldıktan sonra ayrıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Soma’da protesto edildi. Protestocu vatandaşlarla konuşmak isteyen Başbakan protestoların artması üzerine bir markete girerek bir süre orada kaldı. Korumaların Başbakan’ın makam aracındaki 0002 numaralı plakayı alarak aracın içine verdikleri görüldü.

BAŞBAKANIN ARAÇLARI YUMRUKLANDI

17:04‘te Manisa Soma’da Başbakan’ın konvoyunun geçisi esnasında, gruplar araçları yumrukladı.

17.18: Başbakan Soma’da, kendisine tepki gösterdiği gerekçesiyle, yakınını kaybeden vatandaşı azarlıyor.

17.25: Halk alandaki barikatları yıktı.

TEPKİ AKP İLÇE BİNASINA YÖNELDİ

Soma’da canlarını kaybeden halk çok öfkeli. Erdoğan’ın ölümler için kader dediği açıklamanın ardından başlayan eylemler AKP ilçe binasına yöneldi.

soma akp binası

 17.40: Somalılar AKP ilçe binasını bu hale getirdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al