Erdoğan’ın sicili bozuk

Bu haber 10 Mayıs 2014 - 16:19 'de eklendi ve 614 kez görüntülendi.

HaberRes_35200

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, milletin arzu ettiği cumhurbaşkanı profilinin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a uymadığını belirterek, “Bu anlamda Sayın Başbakan’ın Cumhurbaşkanı olma hedefi ” ham hayal’den ibarettir. Çünkü milliyetçiliği, muhafazakarlığı, laiklik anlayışı ve hukuka saygısı tartışmalıdır. Bu niteliklerin her birinde Sayın Başbakan’ın sicili bozuktur ” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, yazılı açıklamasında AKP sözcülerinin Başbakan Erdoğan’ı seçimlere üç ay kala, ” cumhurbaşkanı ” ilan ederek toplumda bir algı oluşturmaya çalıştıklarını söyledi. Celal Adan, AKP’lilerin, cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda yürüttükleri algı operasyonlarının, halkın tercihlerini manipüle etmeye yönelik boyutlara ulaştığına dikkat çekti.

Başbakan Erdoğan’ın, cumhurbaşkanı olma hedefini bir hayal olduğunu dile getiren MHP Genel Başkan Yardımcısı şöyle dedi:
Çünkü milliyetçiliği, muhafazakarlığı, laiklik anlayışı ve hukuka saygısı tartışmalıdır. Bu niteliklerin her birinde Sayın Başbakan’ın sicili bozuktur. Sayın Başbakan her zaman olduğu gibi bütün stratejisini kutuplaşma ve gerginlik üzerine kurmuştur. Kendi siyasi ve kişisel ikbali için bir kez daha Türkiye’yi germekte, kutuplaştırmaktadır. Kendisinin ve AKP’nin karşı karşıya olduğu yolsuzluk iddialarından hesap vermeden kurtulmanın yolunu Cumhurbaşkanı olmakta görmektedir.

Milletin arzu ettiği cumhurbaşkanı profilinin, Başbakan Erdoğan’a uymadığını belirten Adan, “Milletimizin arzu ettiği Cumhurbaşkanı profili asla Sayın Başbakan değildir. Türkiye’yi uzlaştırması, barıştırması, milli idealler etrafında birleştirmesi, bayrağımızı temsil etmesi gereken bu makama uymayacak yegane kişi Sayın Erdoğan’dır” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments