Karakaya: Milletimiz Demokrasi maskesi ile Türk milli kimliğini yok etme numaralarını görmelidir

Bu haber 19 Mayıs 2014 - 23:16 'de eklendi ve 553 kez görüntülendi.

Mevlüt Karakaya: “Soma’da hayatlarını kaybeden tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, yaralılara acil şifalar diliyor, yakınlarına da sabır niyaz ediyorum”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Karakaya, mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ülkü arkadaşlarının 19 Mayıs 1919’da Anadolu’ya denizden tek çıkış noktası olan Samsun’a gelmesinin, şanlı Türk tarihinin geçmiş ve geleceğine dair derin anlamlar ifade eden, uzun soluklu bir yürüyüşün başındaki “ilk adım” olduğunu belirtti.

Karakaya’nın mesajı u şekilde:

Tüm umutların tükendiği bir anda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ülkü arkadaşları 19 Mayıs 1919’da Anadolu’ya denizden tek çıkış noktası olan Samsun’a geldi. Bu geliş, şanlı Türk tarihinin geçmiş ve geleceğine dair derin anlamlar ifade eden, uzun soluklu bir yürüyüşün başındaki ‘ilk adım’dı.

Bundan tam 95 yıl önce fevkalade zor şartlar altında atılan bu adım; aziz vatanımızı işgal ve istilaya yeltenenlere karşı duruşun ilk adımıydı. Bitkin ve çaresiz duruma düşürülmüş bir milletin dirilişinin, şahlanışının ilk adımıydı. İşgallerle haysiyeti zedelenmiş bir milletin onur mücadelesinin ilk adımıydı. ‘Ya istiklal Ya ölüm’ diyerek, teslimiyetçiliği ret etmenin ilk adımıydı.

Atılan bu ilk adım; 94 yıllık bir meclisin, 91 yıllık bir Cumhuriyet rejiminin, 69 yıllık çok partili siyasi bir yaşam tecrübesinin, 76 milyon nüfusun, dünyanın 16. büyük ekonomisinin sahibi, bölgesinde ve dünyada güç olabilecek kapasiteye sahip bir milli devleti bu millete kazandırmıştır.

Bu kazanımlar kolay olmamıştır. Her bir kazanımın bedeli fazlası ile bu millet tarafından ödenmiştir. Yeri gelmiş canlar verilmiş, yeri gelmiş açlığa sefalete razı olunmuştur.

Bu milletin üzerinde hesabı-kitabı olanlar, tarihin hiçbir döneminde eksik olmamıştır. Bazen sinmişler, ama asla vazgeçmemişlerdir.

Türk Milletinin hiçbir ferdi ilk adımın felsefesine aykırı olan dönüşüm ve değişimleri görmezden gelmemelidir:

  • Bu topraklarda 36 etnik grup yaşıyor diyerek, Türk milletini etnik topluluklar koleksiyonu haline getirme sahtekârlığını görmezden gelmemelidir!
  • Demokrasi maskesi ile Türk milli kimliğini yok etme numaralarını görmezden gelmemelidir!
  • Etnik mensubiyetten arî ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ özdeyişinden rahatsız olanların çarpık zihniyetini görmezden gelmemelidir!
  • Habur’daki terörist karşılama törenleriyle gelinen noktaları, Oslo’da verilen sözlerle yok edilen onurları, akil insan komedileriyle akıllarla alay edilmesini görmezden gelmemelidir!
  • 17/25’lerle bu milleti soyup soğana çevirenleri, milletten çaldıkları milyonları koyacak yer bulamayanları görmezden gelmemelidir!
  • Vatan hainlerine statü üzerine statü kazandırıp, vatan evlatlarını zindanlarda çürütenleri görmezden gelmemelidir!

Bu vesileyle, Soma’da hayatlarını kaybeden tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, yaralılara acil şifalar diliyor, yakınlarına da sabır niyaz ediyorum. Buruk geçen 19 Mayıs “Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı”nı kutluyor, Türk Milletinde farkındalık oluşturmasını dileyerek, saygılarımı sunuyorum.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments