ÜlkücüMilliyetçiTürkçüTürkeşÜlkü OcaklarıdövizakpchpmhpAhmet b.karabacak
DOLAR
15,8769
EURO
16,8435
ALTIN
942,56
BIST
2.372,35
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Parçalı Bulutlu
22°C
İstanbul
22°C
Parçalı Bulutlu
Pazar Parçalı Bulutlu
22°C
Pazartesi Az Bulutlu
22°C
Salı Az Bulutlu
23°C
Çarşamba Açık
24°C

Ülkü Ocakları Türk Gençliği’ni Ankara’da Buluşturuyor

Ülkü Ocakları Türk Gençliği’ni Ankara’da Buluşturuyor

HaberRes_35028

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Türk gençliğini 3 Mayıs’ta Türkiye’nin sahipsiz olmadığını; Türk milletinin teslim alınamayacağını, Türk devletinin mağlup edilemeyeceğini göstermek adına Ankara Arena’da buluşmaya davet etti.

RÖPORTAJ: İSMAİL ÖZDEMİR

3 Mayıs Milliyetçiler Günü ve Gençlik Kurultayı hakkında gazetemiz Ortadoğu’ya önemli açıklamalar yapan Kılavuz, “Kurultayımız, gençliğimizin sorunlarıyla ilgili görüş ve önerilerimizi paylaşacağımız; milletimizin ve ülkemizin asla yalnız olmadığını haykıracağımız bir içeriğe sahiptir. Ülkücü gençliğin şartlar ne kadar zorlu, düşman ne kadar kavi olursa olsun; inandığı değerler uğrunda göstereceği kutlu irade 3 Mayıs’ta Ankara Arena’da görülecektir. Programımızın şeref konuğu olan Saygı değer Liderimiz Devlet Bahçeli Bey’de Türk gençliğine ve Türk milletine çok önemli mesajlar verecektir” dedi.

 

Ülkü Ocakları Genel Merkezi ilkini geride bıraktığımız yıl gerçekleştirdiği Türk Gençlik Kurultayı’nın bu yıl ikincisini düzenliyor. 03 Mayıs 2014 Cumartesi günü Ankara’da düzenlenecek olan ve ülkemizin yanı sıra diğer pek çok ülkeden de Türk Gençliğinin katılım sağlayacağı kurultay öncesinde Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sayın Olcay Kılavuz gazetemizin sorularını yanıtladı.

 

-Sayın Genel Başkan, öncelikle böylesine yoğun bir dönem içerisinde bizlere vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz. İlkini geride bıraktığımız yıl gerçekleştirdiğiniz Türk Gençlik Kurultayı’nın bu yıl ikincisini düzenliyorsunuz. Bu Kurultay hakkındaki değerlendirmelerinizi alabilirmiyiz?

 

Görüşlerimizi iletme fırsatı verdiğiniz için ben sizlere teşekkür ediyorum. Sizin de belirttiğiniz gibi Türk Gençlik Kurultayının geçtiğimiz yıl ilki gerçekleşmişti. Partimizin 44. yılında gerçekleştirdiğimiz ilk kurultayımız, bu yılda yine anlamlı bir güne denk gelmektedir. 3 Mayıs Milliyetçiler Gününde gerçekleştireceğimiz kurultayımızın; Türk milliyetçilerinin birlik ve beraberliğinin artmasına, gençlerimizin heyecan ve inancının dirilmesine vesile olacağını umut ediyoruz.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ, ONUR KONUĞU 

Kurultayımız, gençliğimizin sorunlarıyla ilgili görüş ve önerilerimizi paylaşacağımız; milletimizin ve ülkemizin asla yalnız olmadığını haykıracağımız bir içeriğe sahiptir. Ülkücü gençliğin şartlar ne kadar zorlu, düşman ne kadar kavi olursa olsun; inandığı değerler uğrunda göstereceği kutlu irade 3 Mayıs’ta Ankara Arena’da görülecektir. Programımızın şeref konuğu olan Saygı değer Liderimiz Devlet Bahçeli Bey’de Türk gençliğine ve Türk milletine çok önemli mesajlar verecektir. Ülküdaşlarımız, kurultayımızın muhteşem bir atmosferde geçmesi için yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir. Allah’ın izni, ülküdaşlarımızın da gayretleriyle 3 Mayıs bozkurtların silkinişine de ev sahipliği yapacaktır. Kurultayımız, Türk gençliğinin düzenlediği en büyük ve kapsamlı organizasyon olarak tarihe geçecektir. Bu vesileyle bütün dava arkadaşlarımı 3 Mayıs’ta Ankara Arena’da bizimle birlikte olmaya davet ediyorum.

 

-Türk Gençlik Kurultayı bünyesinde düzenlenecek olan çalıştay burada dikkat çekiyor. Çalıştay bünyesinde belirlenen konuların seçiminde neleri göz önünde bulundurdunuz?

Kurultayımızdan bir gün önce, illerimizden, Avrupa’dan ve Türk ülkelerinden gelecek delegelerin katılımıyla II. Türk Gençlik Çalıştayı düzenlenecektir. Türk gençliğinin sorunlarını tespit etmek ve bu sorunlara dair çözümönerilerimizi paylaşmak adına düzenlediğimiz çalıştayımız aynı zamanda bilimsel bir içeriğe de sahiptir.  Çalıştayımıza 160 delege, 40 müşahit, 4 moderatör ve 4 raportör katılacaktır. Çalıştayımızda tartışılacak olan konular, Türk gençliğinin içinde bulunduğu temel problemler bağlamında seçilmiştir. Çalıştayımızda ele alınacak başlıklar: Türk Gençliğinin Sosyo-Ekonomik Sorunları; Gençlik, Milli Kimlik ve Değerler; Küreselleşme, Emperyalizm ve Milliyetçilik; Gençlik, Bağımsızlık ve Modernleşme olarak belirlenmiştir. Her başlık için bir oturum düzenlenecek, her oturumda 40 delege bulunacaktır. Bu oturumlarda tartışılan sorunlar ve getirilen çözüm önerileri tebliğ haline dönüştürülerek sunulacaktır. Çalıştayın sonuç bildirgesi ise 3 Mayıs’ta gerçekleşecek olan kurultayımızda kamuoyuna duyurulacaktır.

 

DÜNYANIN DÖRT BİR TARAFINDAN KATILIM VAR

-Sayın Genel Başkan, Türk Gençlik Kurultayı’nı anlamlı kılan bir başka konunun sadece Türkiye’den değil, dünyadaki diğer Türk coğrafyalarından da katılımın olacağı şeklinde göze çarpıyor. Acaba hangi ülkelerden katılımlar olacak?

 

Yurtdışında yaşayan soydaşlarımızla, ülkücü gençliğin tanışması ve kaynaşmasını sağlamak amacıyla bu yıl Türk dünyasının çeşitli köşeleri ve Avrupa’da yaşayan soydaşlarımızı da programımıza davet ettik. Avrupa Türklüğünü temsilen programa Almanya, Avusturya, Fransa, Danimarka, Belçika, Hollanda’dan gelen genç arkadaşlarımız katılacaklardır. Balkanlar’dan Makedonya ve Kosova’dan temsilciler hazır bulunacaktır. Bununla birlikte Kırım’dan, Güney Azerbaycan’dan, Doğu Türkistan’dan, Irak ve Suriye’den misafirlerimiz gelecektir. Bağımsız Türk Cumhuriyetlerini temsilen Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan, Türkmenistan, Özbekistan ve Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden de katılımlar olacaktır.

 

ÜLKÜ OCAKLARI HER YERDE

-Bu anlamda Ülkü Ocakları olarak dünyada Türklüğün var olduğu coğrafyalarda yaşanan hadiseleri nasıl değerlendiriyorsunuz?

 

Ülkü Ocakları sadece Türkiye sınırları içerisinde çalışma yürüten ve bu çerçevede hareket eden bir kurum değil, dünya Türklüğünün sorunlarıyla da çok yakından ilgilenen ve onlara yönelik olarak sorumluluklar üstlenen köklü bir kurumdur. Geçmişte olduğu gibi bugünde soydaşlarımızın neşesiyle neşelenmeye, dertleriyle dertlenmeye devam etmekteyiz. Bugün özellikle Doğu Türkistan’da yaşayan soydaşlarımız komünist Çin yönetiminin baskısı altında hayatlarını idame ettirmeye çalışmaktadır. Uygur Türklerinin maruz kaldığı şiddet ve asimilasyona ne yazık ki tüm dünya gözlerini yummaktadır. Ülkü Ocakları Doğu Türkistan’da yaşayan soydaşlarımızın seslerini duyurabilmek için birçok kez protesto gösterileri düzenlemiş, bu konuyla ilgili konferanslar ve yayınlar yapmıştır. Öte yandan Irak ve Suriye’de Türkmenlere yönelen saldırılar her geçen gün artmaktadır. Binlerce yıldır o topraklarda bulunan soydaşlarımız göç etmeye, sindirilmeye ve asimile olmaya zorlanmaktadır. Keza Kırım Türklüğü’nün şuanda yaşadığı sıkıntılarda malumunuz olduğu üzere gündemde. Buradaki meseleleri de yakından takip ediyoruz. Ülkü Ocakları olarak soydaşlarımızın meselelerini çok yakından takip ediyor ve imkânlarımız çerçevesinde onlara yardım etmeye çalışıyoruz. Bizim Türk dünyasında yaşanan meseleler karşısında tek bir bakış açımız vardır. O da milletimizin menfaatlerinin her şeyin üzerinde olduğudur. Cennetmekân Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in de ifade ettiği gibi ” Dünyanın neresinde bir Türk varsa, orası bizim ilgi alanımızdadır.” Ülkü Ocakları Türk dünyasında yaşanan tüm gelişmeleri çok yakından takip etmekte ve düzenlediği çeşitli faaliyetlerle tavrını ortaya koymaktadır.

 

TÜRKİYE’NİN SAHİPSİZ OLMADIĞINI GÖSTERECEĞİZ

-Bu keyifli sohbet için çok teşekkür ederiz. Son olarak Türk Gençliği’ne ve gazetemizin okuyucularına vermek istediğiniz bir mesaj var mı?

3 Mayıs’ta gerçekleştireceğimiz program, Türk milliyetçilerinin dünyaya vereceği Türk’çe yanıtları içinde barındırmaktadır. Türk gençliğini 3 Mayıs’ta Türkiye’nin sahipsiz olmadığını; Türk milletinin teslim alınamayacağını, Türk devletinin mağlup edilemeyeceğini göstermek adına Ankara Arena’da olmaya davet ediyorum. Birliğin rahmet, ayrılığın azap getireceğini hatırlatıyor ve Türk gençliğini Ülkü Ocakları çatısında milli bir tavır koymaya çağırıyorum. Görüşlerimizi paylaşma fırsatı sunduğunuz için size ve Ortadoğu Gazetesine teşekkürlerimi sunuyorum.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.