Aklınızı başınıza alın, kamu çalışanlarını sınamayın

Bu haber 26 Haziran 2014 - 17:51 'de eklendi ve 698 kez görüntülendi.

Türk Eğitim-Sen TBMM’de görüşmeleri devam eden Torba yasa içerisine “memurların iş güvencelerini ellerinden alacak maddeler eklenmesine” tepki olarak TBMM Dikmen kapısı önünde geniş katılımlı bir eylem gerçekleştirdi. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Türkiye Kamu-Sen olarak iş bırakma eylemi dahil her türlü eylemi göze aldıklarının altını çizerek, “Bu maceradan vazgeçin, yanlışlardan, insan hakları gaspından vazgeçin, insanları ötekileştirmeyin” dedi.

Memurdan ciplak eylem

Türk Eğitim-Sen TBMM’de görüşmeleri devam eden Torba yasa içerisine “memurların iş güvencelerini ellerinden alacak maddeler eklenmesine” TBMM Dikmen kapısı önünde tepki gösterdi.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Koncuk, burada yaptığı konuşmada, son yıllarda Türkiye’de bir sarı sendikanın palazlandırılarak memurların bu sendikaya üye olmaya zorlandığını belirtti. Kamu görevlilerinin birçoğunun olan bitenin farkında olmadığını vurgulayan Koncuk, “Bakın Türkiye’de kamu çalışanlarına yönelik ekonomik ve sosyal bir çok yaptırım uygulanıyor. Kamu çalışanı adı ortadan kaldırılmak isteniyor ama maalesef bunun farkında olmayan yüzbinlerce kamu görevlisi var. Kimin değirmenine su taşıdığını bilmeyen, bindiği dalı kesen, devlet memurlarının iş güvencesi ellerinden alınmak istenirken, iktidarın yandaşlığını yapmaktan başka hiçbir özelliği olmayan sarı sendikalara öbek öbek destek verenler var” ifadelerini kullandı.

 

-“BUNUN ADI DİKTATÖRLÜK”-

 

Koncuk konuşmasında, Türkiye’de memur sayısının fazla denilerek kamuoyunun aldatıldığının altını çizerek, “AB ortalamasının yarısı kadar memur var ülkemizde. AB seviyesinde hizmet oluşturabilmek için Türkiye’de üç milyon memura daha ihtiyaç vardır, bunu söyleyen kimse yok. Kamu görevlilerinin adını tarihe gömmek ve iş güvencemizi elimizden almak istiyorlar” dedi.

TBMM’de görüşülen Torba yasayı sert biçimde eleştiren Koncuk,”Bu kanunla idarenin mutlak hakimiyeti söz konusudur. Türkiye Hukuk devleti ilkelerinden hızla uzaklaşıyor, Türkiye’de yargı kararları idare karşısında tamamen işlevsiz hale getirilmek isteniyor. Bu bir şekilde ifade edilir, bunun adı diktatörlüktür, otokratik yönetim şeklidir” şeklinde konuştu.

 

-“BU MACERADAN VAZGEÇİN”-

 

“İktidarı yanlış yapmadan önce uyarıyoruz, Türkiye Kamu-Sen olarak iş bırakma eylemi dahil her türlü eylemi göze aldık, bu maceradan vazgeçin, yanlışlardan, insan hakları gaspından vazgeçin, insanları ötekileştirmeyin” diye konuşan İsmail Koncuk, şöyle devam etti:

“Türkiye 90 yıllık demokrasi mücadelesini, halkın egemenliği mücadelesini birilerinin iktidar hırsı sebebiyle kaybetmek üzeredir. Bu milletin geleceği birilerinin iktidar hırsından çok daha önemlidir. Sel gider kum kalır. Biz bu ülkeyi yüzbinlerce şehit verip, birileri babasının çiftliği gibi kullansın diye kurmadık. Çanakkale de 253 bin şehit verdik, Atatürk ve silah arkadaşları, aziz şehitlerimizin mücadelesiyle bağımsız ve insanlarımızın güven içinde yaşayacağı bir cumhuriyet kuruldu. Bu devleti kimseye yem etmeyiz, bunu böyle bilsinler.

 

Yüzbinlerce insan bedel ödedi bu aziz millet için, aynı bedeli ödemek için bir dakika dahi geri durmayız, aklınızı başınıza alın, kamu çalışanlarıyla uğraşmayın, milleti kamplara bölmeyin, siyasi anlayışlarına göre kategorize etmeyin. Bu milletin her bir ferdinin kökeni, mezhebi, meşrebi ne olursa olsun, saygı görmeye değer insanlardır. İktidarı yanlış yapmadan önce uyarıyoruz, Türkiye Kamu-Sen olarak iş bırakma eylemi dahil her türlü eylemi göze aldık, bu maceradan vazgeçin, yanlışlardan, insan hakları gaspından vazgeçin, insanları ötekileştirmeyin.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al