DOLAR
8,4565
EURO
10,2691
ALTIN
503,28
BIST
1.441
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Parçalı Bulutlu
24°C
İstanbul
24°C
Parçalı Bulutlu
Salı Gök Gürültülü
24°C
Çarşamba Parçalı Bulutlu
27°C
Perşembe Gök Gürültülü
20°C
Cuma Gök Gürültülü
19°C
CEMAL KURNAZ HOCA’DA YUNUS SEVGİSİ Halim Kaya Cemal Hocayı hiçbir kitabını okumamakla birlikte yıllardır tanır, uzaktan uzağa da sever kendime yakın hissederdim. Herhalde Türk milletine verdiği değer beni kendisine cezbediyordu. Nitekim ilk okuduğum kitabı da “Türk Olmak” kitabı oldu. Bu kitabı okuyunca yazdığım ve Ülkü Yaz sitesinde yayınlanan kitap analiz...
TÜRKÇE BAKIŞ Gazi KARABULUT Dünya, coğrafyamız ve ülkemiz oldukça zor günler geçiriyor. Bir yandan küresel bir salgın ile mücadele edilmeye çalışılırken öte yandan küresel güçler küresel saldırılarını piyonları aracılığıyla devam ettiriyor.   Dünyayı kendi emperyal çıkarları doğrultusunda şekillendirmek isteyen küresel güçler, bölgemizde bu küresel güçlere bir şekilde stratejik işbirliği içinde olan...
KARACAOĞLAN Asena Kınacı MORAL Karacaoğlan edebiyatçılar, dilciler ve halk bilimciler tarafından bir kişiden çok konar-göçer Oğuzlar -Türkmenler- arasında bir şiir söyleme, türkü icra etme tarzı olarak değerlendirilmektedir. Bu yönüyle onlara göre Türk Dünyasında değişik zaman ve mekânlarda yaşamış Karacaoğlan adıyla ve üslubuyla bu geleneğin kurallarına göre şiir söyleyen pek çok...
YUNUS EMRE’YLE HASBİHAL – 8 Ahmet URFALI      Yunus’un öğretisinde insanın bir diğerine olan sevgisi, birleştirici ve bütünleştirici bir işlev yüklenirken; hümanizm öğretisinde insanın kendini öne çıkarma, kimseye benzememe, her türlü bağdan kurtulma ve tam anlamıyla bireysel olma hedefi birbiriyle çelişir. Burada ‘ben merkezli’ bir yapı karşımıza çıkarken; Yunus’ta Allah aşkıyla...

Aklınızı başınıza alın, kamu çalışanlarını sınamayın

Aklınızı başınıza alın, kamu çalışanlarını sınamayın
26.06.2014
0
A+
A-

Türk Eğitim-Sen TBMM’de görüşmeleri devam eden Torba yasa içerisine “memurların iş güvencelerini ellerinden alacak maddeler eklenmesine” tepki olarak TBMM Dikmen kapısı önünde geniş katılımlı bir eylem gerçekleştirdi. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Türkiye Kamu-Sen olarak iş bırakma eylemi dahil her türlü eylemi göze aldıklarının altını çizerek, “Bu maceradan vazgeçin, yanlışlardan, insan hakları gaspından vazgeçin, insanları ötekileştirmeyin” dedi.

Memurdan ciplak eylem

Türk Eğitim-Sen TBMM’de görüşmeleri devam eden Torba yasa içerisine “memurların iş güvencelerini ellerinden alacak maddeler eklenmesine” TBMM Dikmen kapısı önünde tepki gösterdi.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Koncuk, burada yaptığı konuşmada, son yıllarda Türkiye’de bir sarı sendikanın palazlandırılarak memurların bu sendikaya üye olmaya zorlandığını belirtti. Kamu görevlilerinin birçoğunun olan bitenin farkında olmadığını vurgulayan Koncuk, “Bakın Türkiye’de kamu çalışanlarına yönelik ekonomik ve sosyal bir çok yaptırım uygulanıyor. Kamu çalışanı adı ortadan kaldırılmak isteniyor ama maalesef bunun farkında olmayan yüzbinlerce kamu görevlisi var. Kimin değirmenine su taşıdığını bilmeyen, bindiği dalı kesen, devlet memurlarının iş güvencesi ellerinden alınmak istenirken, iktidarın yandaşlığını yapmaktan başka hiçbir özelliği olmayan sarı sendikalara öbek öbek destek verenler var” ifadelerini kullandı.

 

-“BUNUN ADI DİKTATÖRLÜK”-

 

Koncuk konuşmasında, Türkiye’de memur sayısının fazla denilerek kamuoyunun aldatıldığının altını çizerek, “AB ortalamasının yarısı kadar memur var ülkemizde. AB seviyesinde hizmet oluşturabilmek için Türkiye’de üç milyon memura daha ihtiyaç vardır, bunu söyleyen kimse yok. Kamu görevlilerinin adını tarihe gömmek ve iş güvencemizi elimizden almak istiyorlar” dedi.

TBMM’de görüşülen Torba yasayı sert biçimde eleştiren Koncuk,”Bu kanunla idarenin mutlak hakimiyeti söz konusudur. Türkiye Hukuk devleti ilkelerinden hızla uzaklaşıyor, Türkiye’de yargı kararları idare karşısında tamamen işlevsiz hale getirilmek isteniyor. Bu bir şekilde ifade edilir, bunun adı diktatörlüktür, otokratik yönetim şeklidir” şeklinde konuştu.

 

-“BU MACERADAN VAZGEÇİN”-

 

“İktidarı yanlış yapmadan önce uyarıyoruz, Türkiye Kamu-Sen olarak iş bırakma eylemi dahil her türlü eylemi göze aldık, bu maceradan vazgeçin, yanlışlardan, insan hakları gaspından vazgeçin, insanları ötekileştirmeyin” diye konuşan İsmail Koncuk, şöyle devam etti:

“Türkiye 90 yıllık demokrasi mücadelesini, halkın egemenliği mücadelesini birilerinin iktidar hırsı sebebiyle kaybetmek üzeredir. Bu milletin geleceği birilerinin iktidar hırsından çok daha önemlidir. Sel gider kum kalır. Biz bu ülkeyi yüzbinlerce şehit verip, birileri babasının çiftliği gibi kullansın diye kurmadık. Çanakkale de 253 bin şehit verdik, Atatürk ve silah arkadaşları, aziz şehitlerimizin mücadelesiyle bağımsız ve insanlarımızın güven içinde yaşayacağı bir cumhuriyet kuruldu. Bu devleti kimseye yem etmeyiz, bunu böyle bilsinler.

 

Yüzbinlerce insan bedel ödedi bu aziz millet için, aynı bedeli ödemek için bir dakika dahi geri durmayız, aklınızı başınıza alın, kamu çalışanlarıyla uğraşmayın, milleti kamplara bölmeyin, siyasi anlayışlarına göre kategorize etmeyin. Bu milletin her bir ferdinin kökeni, mezhebi, meşrebi ne olursa olsun, saygı görmeye değer insanlardır. İktidarı yanlış yapmadan önce uyarıyoruz, Türkiye Kamu-Sen olarak iş bırakma eylemi dahil her türlü eylemi göze aldık, bu maceradan vazgeçin, yanlışlardan, insan hakları gaspından vazgeçin, insanları ötekileştirmeyin.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.