IŞİD’in Türkiye’yi doğrudan rahatsız edecek bir oldu bitti meydana getirdiğini söyledi.

Bu haber 14 Haziran 2014 - 1:18 'de eklendi ve 580 kez görüntülendi.

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, IŞİD’in Türkiye’yi doğrudan rahatsız edecek bir oldu bitti meydana getirdiğini söyledi. 

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, “İktidardan, IŞİD’in elindeki bütün rehinelerin kurtarılması için en akılcı ve en sonuç alıcı stratejileri devreye sokmasını talep ediyoruz” dedi. 

IŞİD’in gökten inmediğini; bölgenin, jeopolitik, dini, ekonomik ve siyasi şartlarının ürünü olduğunu belirten Yeniçeri, “Göz göre kendi düşmanını, canavarını besleyen ülke haline gelmişiz. İktidarın bundan haberi yok. İktidarları besledikleri canavarları yer” dedi. 

Amerika’nın, bir zamanlar destek verdiği El Kaide’nin dönüp kendisini vurduğunu ifade eden Yeniçeri, IŞİD’in 80 kadar Türk vatandaşını rehin olarak tuttuğunu söyledi. 

Yeniçeri, “Herkesin, siyasi soğukkanlılığını muhafaza etmesi gerekir. Şu an itibariyle acil durum, Türk rehinelerin hiçbirinin burnu kanamadan kurtarılmasıdır. Bu Türkiye yönünden milli ve stratejik bir sorundur. Barbar bir örgüt olan IŞİD’in elindeki bütün rehinelerin sağ salim olarak kurtarılması ve evlerine dönmeleri için her şeyin yapılacağına inanıyor ve bunu hükümet yetkililerinden bekliyoruz. İktidardan bu konuda en akılcı ve en sonuç alıcı stratejileri devreye sokmasını da talep ediyoruz” diye konuştu. 

Ne Şam ne de Bağdat yönetimiyle ortak hareket etme ve sonuç alma imkanının şu an için olmadığını da savunan Yeniçeri, NATO’nun de “bize düşen rol görmüyoruz” diyerek topu taca attığını dile getirdi. 

Yeniçeri, bir soru üzerine, şunları söyledi: 

“Türkiye, bilerek ve isteyerek IŞİD gibi barbar bir örgüte yardım etmemiştir, etmez. Hükümeti sıkıntıya sokacak tavır içine giremeyiz ama bu yardımlar yapılırken dosta yardım yapıyoruz diye aslında gönderdiğiniz yardımlar, giriş çıkış izinleri, başkalarına gitmiş olabilir. Bunun öyle bir şey olduğu görülüyor. 

Bir IŞİD mensubunun tedavi edildiğine yönelik görüntüler de var ama bu resim Türkiye’nin yardım ettiği anlamına gelmemektedir. Yaralı bir insanı tedavi etmek insani özelliği olan her kişinin görevidir. Bunların ne olduğunu hükümet de bilmeyebilir. Yaralı bir insanı IŞİD mensubu diye tedaviden mahrum halde tutmak doğru olmaz.” 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al