MHP’DEN ÇOK SERT TEPKİ

Bu haber 09 Haziran 2014 - 22:31 'de eklendi ve 676 kez görüntülendi.

MHP Genel Sekreteri İsmet BÜYÜKATAMAN, Diyarbakır’daki olaylarda PKK sempatizanı bir grup terör yanlısının bayrağımızı indirmesine ilişkin twitter hesabı üzerinden açıklama yaptı.

Büyükataman’ın twiterleri;

Diyarbakır’daki olaylarda PKK sempatizanı bir grupterör yanlısı 2. Hava Kuvveti Komutanlığı’ndaki Türk bayrağını indirmiştir.

Türk bayrağı; millî birlik ve beraberliği temsil eden kutsal bir simgedir. Türkiye’nin ve Türk milletinin egemenlik ve bağımsızlığının sembolüdür. Bayrağımızdaki hilal milletimizi şereflendiren İslam’ı, yıldız milletimizin şanlı mevcudiyetini, kırmızı vatan için canlarını feda eden, kanlarını seve seve akıtan şehitlerimizi, beyaz ise milletimizin temizliğini ve namusunu temsil etmektedir.

Şairin büyük bir imanla dile getirdiği “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.” mısralarındaki büyük gayeyi ve anlamı idrakten yoksun bayraksızların, vatan sevgisinin imandan olduğundan habersiz imansızların, bayrağın namusuna sahip çıkamayan acizlerin bu şuuru anlamasını beklemiyoruz.

Ancak bayrak düşmanı, şeref yoksunları meydanın boş olmadığını bilmelidir. Türkiye’yi bölüp parçalamak isteyen mihraklara karşı, bayrak nöbetinin MHP’de olduğunu, bu uğurda milletimizin her ferdinin kanlarını ve canlarını feda etmeye hazır bulunduğunu bir kere daha ilan ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti, sınırları cetvelle değil kanla çizilen bir devlettir. Herkes aklını başına alsın, bu devleti, bu milleti bedeli ne olursa olsun böldürmeyeceğiz, bayrağı indirtmeyeceğiz.

Milliyetçi Hareket, bu sapık zihniyetle ilk defa karşılaşmıyor ve ilk defa mücadele etmiyor. Bugün maskesi değişen hainlere karşı geçmişte cevabımızı şu sözlerle zaten vermiştik:

“Bayrak sızlar, bayrak sızlar,

Yere düşse bayrak sızlar,

Kıymetini nerden bilsin

Yersiz, yurtsuz, bayraksızlar!”

Çünkü bayrak bağımsızlığımızın sembolüdür. Çünkü bayrak şerefimizin, namusumuzun simgesidir. Çünkü Al Yıldızlı Al Bayrak Türk milletinin eksilmeyecek milli serveti, manevi serveri ve göklerdeki görkemidir. Bayrak; şehidimizin son yolculuğundaki örtüsüdür. Kız kardeşimizin gelinliği, mavi göklerin kızıl ve beyaz süsüdür. Gölgesi hepimizin üstündedir ve hepimize yetecektir. Hatırası ve emaneti hepimizledir.

Bayrağı korumak, kollamak ve dalgalandırmak her birimizin mukayesesi olmayacak vazifesidir.

Türk bayrağı bugün varsa, bu elbette ecdadımızın muhteşem mücadeleleri sayesindedir.

Bir vatana sahipsek, bir milletin mensuplarıysak, bu şüphesiz binlerce yıllık alın terinin, binlerce yıllık emeğin ihtirama layık sonucudur.

Binlerce yıl evvel kalkan şanlı bayrak, AKP döneminde hain ellerce indirilmeye çalışılmaktadır. O şehidimizin kanına, o milletimizin namusuna el uzatanın elini keser, buna seyirci kalanın gözünü oyarız.

Artık yeter, Türk vatanı sevdalılarını bekliyor ve bu bayrak dalgalanmak için Milliyetçi-Ülkücü bir rüzgâr bekliyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments