DOLAR
8,4565
EURO
10,2691
ALTIN
503,28
BIST
1.441
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Parçalı Bulutlu
24°C
İstanbul
24°C
Parçalı Bulutlu
Salı Gök Gürültülü
24°C
Çarşamba Parçalı Bulutlu
27°C
Perşembe Gök Gürültülü
20°C
Cuma Gök Gürültülü
19°C
CEMAL KURNAZ HOCA’DA YUNUS SEVGİSİ Halim Kaya Cemal Hocayı hiçbir kitabını okumamakla birlikte yıllardır tanır, uzaktan uzağa da sever kendime yakın hissederdim. Herhalde Türk milletine verdiği değer beni kendisine cezbediyordu. Nitekim ilk okuduğum kitabı da “Türk Olmak” kitabı oldu. Bu kitabı okuyunca yazdığım ve Ülkü Yaz sitesinde yayınlanan kitap analiz...
TÜRKÇE BAKIŞ Gazi KARABULUT Dünya, coğrafyamız ve ülkemiz oldukça zor günler geçiriyor. Bir yandan küresel bir salgın ile mücadele edilmeye çalışılırken öte yandan küresel güçler küresel saldırılarını piyonları aracılığıyla devam ettiriyor.   Dünyayı kendi emperyal çıkarları doğrultusunda şekillendirmek isteyen küresel güçler, bölgemizde bu küresel güçlere bir şekilde stratejik işbirliği içinde olan...
KARACAOĞLAN Asena Kınacı MORAL Karacaoğlan edebiyatçılar, dilciler ve halk bilimciler tarafından bir kişiden çok konar-göçer Oğuzlar -Türkmenler- arasında bir şiir söyleme, türkü icra etme tarzı olarak değerlendirilmektedir. Bu yönüyle onlara göre Türk Dünyasında değişik zaman ve mekânlarda yaşamış Karacaoğlan adıyla ve üslubuyla bu geleneğin kurallarına göre şiir söyleyen pek çok...
YUNUS EMRE’YLE HASBİHAL – 8 Ahmet URFALI      Yunus’un öğretisinde insanın bir diğerine olan sevgisi, birleştirici ve bütünleştirici bir işlev yüklenirken; hümanizm öğretisinde insanın kendini öne çıkarma, kimseye benzememe, her türlü bağdan kurtulma ve tam anlamıyla bireysel olma hedefi birbiriyle çelişir. Burada ‘ben merkezli’ bir yapı karşımıza çıkarken; Yunus’ta Allah aşkıyla...

MHP’den Cüneyt Özdemir’e uyarı

MHP’den Cüneyt Özdemir’e uyarı
12.06.2014
0
A+
A-
MHP Genel Başkan Yardımcısı  Semih Yalçın,  “5N 1K programının yapımcısı Cüneyt Özdemir’in MHP düşmanlığını ve ön yargılarını iyi biliyoruz. Suçlamalar, karalamalar ve tarafgir saldırılarla MHP’yi kamu vicdanında mahkžm etmek için çırpınışlarını yakından takip ediyoruz. İhanet silahına mermi taşıyan programını şiddetle protesto ediyor ve kendisini uyarıyoruz” dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı  Gaziantep Milletvekili  Prof. Dr. E. Semih Yalçın, “Diyarbakır’daki bir asker” üste bulunan Türk bayrağının alçakça saldırıyla gönderden indirilmesi karşısında milletçe gösterilen haklı tepki ve feveran, bazı çevrelerde korku ve telaşa yol açmıştır. Özellikle bölücü terör örgütünün siyasi kanadını temsil edenler, bayrak saldırısını bir çocuğun ahmakça hareketi gibi göstererek sıradanlaştırmaya, masumiyete büründürmeye çabalamaktadır. Bazı medya baykuşlarıyla bir kısım havuz medyası mensubu da bu menfur saldırıyı tertip edenleri kınamak, telin etmek yerine bayrağın indirilmesine tepki gösterilmesini ve bu kutsal ata mirasına sahip çıkılmasını eleştirmektedir.
Bayrak bir milletin şerefidir, namusudur. Ona el ve dil uzatmak onursuzluk, namussuzluktur. Bayrak hassasiyeti ise bayrak üzerinden siyaset yapmak değildir. Bayrak, Türk milletinin kutsalıdır ve siyasetler üstü bir değerdir. Bayrağa sahip çıkılmasını tenkit edenler, bayrak ve millet sevgisinden nasibini almamış, kendini bu toprakların sahiplerinden farklı gören bölücü saldırganlar kadar sorumludur. Bu alçakça saldırıyı masum ve basit bir hareketmiş gibi göstermeye çalışmak, en az PKK militanlarının saldırıları kadar büyük suçtur. Bugüne kadar bölücülüğün, ayrımcılığın sırtını sıvazlayarak onlara hoşgörü gösterenler, aslında onlarla aynı tıynetten ve aynı niyettendir” açıklaması yaptı.
Yalçın, “PKK militanlarının böylesine cüretk‰rca saldırılarda bulunabilmesinin ve bayrak düşmanlığını bu dereceye vardırabilmesinin başlıca mesulleri, medyada yuvalanan gizli PKK sempatizanlarıdır. Aşırı solun bataklığına bulaşmış bir takım bölücülük heveslilerinin yaptığı televizyon programlarında; milletimizin mukaddeslerine saldırı ve milliyetçilik düşmanlığı demokrasinin bir gereği, ihanet de hainler için yasal bir hakmış gibi gösterilmiştir. Bölücüler güruhu yıllardır onların gösterdiği hoşgörü ve yaptıkları propaganda sayesinde cesaret bulmuştur.
” BİR İKİ GAZETECİ TASLAĞI  YUVALANDIKLARI YERDEN MEDYA BAYKUŞLUĞUNU SÜRDÜRMEKTEDİR ” 
Terör örgütü PKK’nın militanları göstere göstere bayrağımızı indirmekte, güvenlik güçlerimize saldırmakta, kamu mallarını yakıp yıkmaktadır. ” Ben senin egemenliğini tanımıyorum. ” Anlamına gelen bu eylemlere rağmen, bazı medya baykuşları çıkıp ” Bunlar provokatörlerin, ajanların işidir veya çocuktur ” diyerek asıl hedefi gizlemektedir.
Bölücülük sempatizanı birtakım yazar ve gazeteciler, Türk bayrağına yapılan saldırı sonrasında milletimizin gösterdiği şiddetli refleksi kırmak için kolları sıvamışlardır. Bu yüzden de ihanet karşısında mill” direnişi temsil eden Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’ye ve Ülkücü camiaya saldırılmaktadır.
MHP ve milliyetçilik aleyhtarlığını meslek ve uğraş h‰line getirmiş havuz medyasındaki bazı gazetecilerin yanında, hala ideolojik saplantı ve ön yargılarından kurtulamamış bir iki gazeteci taslağı da yuvalandıkları yerden medya baykuşluğunu sürdürmektedir” dedi.
 “CÜNEYT ÖZDEMİR VE ONUN TIYNETİNDEKİLERİN AMACI BELLİDİR” 
Yalçın, şunları söyledi: “Doğan Medya grubuna ait bir televizyonda yıllardır süren 5 N 1 K programında, hainlerin bayrak saldırısını kınamak yerine MHP’nin bayrağa sahip çıkan ve Türk milletinin hissiyatına tercüman olan tutumu eleştirilmiştir. Programda ihanetin sırtı sıvazlanmış, halkın hassasiyetleri kınanarak mill” vicdan sorumsuz ve hayasızca kanatılmıştır.
Programı hazırlayıp sunan Cüneyt Özdemir, yıllardan beri gazetecilik mesleğinin arkasına sakladığı sapık ve modası geçmiş ideolojik eğilimlerinin paralelinde yayın yapmaktadır Programın adına ve haberciliğin kurallarına uymayan bir yayın politikası takip etmektedir. Özdemir, ideolojik ön yargılarıyla gazetecilik etiğini birbirine karıştırmakla kalmamakta, halkın doğru bilgilendirilmesi görevini de tarafgirliği yüzünden yapmamaktadır. İlk programından bu yana yayın akışını sürekli Türk milletinin kutsallarını yerme ve aşağılama üzerine kurgulamaktadır. Bugüne kadar ortaya koyduğu performanstan anlaşıldığı üzere, kendisinin kutsal bildiğimiz değerlere en küçük saygısı yoktur. Muhsin Kızılkaya gibi ne kadar ayrılıkçı ve bölücü tip varsa konuğu ve yol arkadaşıdır.
Cüneyt Özdemir ve onun tıynetindekilerin amacı bellidir. Bunlar Türk milletinin değerleriyle derdi olan çevrelerin hesabına çalışmakta, bölücülerin tetikçiliğini yapmaktadır. Özdemir’in, PKK’nın ve bilumum bölücülerin sözcülüğüne soyunması bundandır. Son programında ilk sözü HDP Eş Genel Başkanına vermesi; bölücü çevrelere olan yakınlığını, sempati ve temayülünü ele vermektedir.
Programına çıkardığı yazar taslağı Muhsin Kızılkaya da yayın kurgusu paralelinde konuşarak bayrağımıza saldıranları değil, saldırıya tepki gösterenleri eleştirmiştir. Üstelik ” Türk bayrağı değil, Türkiye bayrağı. ” diyerek programın maksadına uygun bir görüş ortaya atmıştır. Bu iddia öteden beri Türk milletini yok sayan, Türk egemenliğini girmezden gelen bölücü çevrelerin savunageldiği bir fikirdir. 5 N 1 K böylece tarafını ve amacını bir kez daha belli etmiş, bayrağa saldıran hainler güruhunun değirmenine su taşımıştır.
Söz konusu televizyon programı yıllardır içinde bulunduğu grubun kuyusunu kazmaktadır. MHP düşmanlığı histerisiyle yaşayan Cüneyt Özdemir’in, gazetelerinden birinde ” Türkiye Türklerindir. ” ibaresi yazılı olan Sayın Aydın Doğan’ın sahibi bulunduğu medya grubunda şimdiye kadar tutunabilmesi de hayret vericidir. Özdemir, geçimini buradan sağlamakta ama sakat bir anlayışın ürünü olan programıyla velinimeti durumundaki medya grubuna zarar vermektedir.
5N 1K programının yapımcısı Cüneyt Özdemir’in MHP düşmanlığını ve ön yargılarını iyi biliyoruz. Suçlamalar, karalamalar ve tarafgir saldırılarla MHP’yi kamu vicdanında mahkžm etmek için çırpınışlarını yakından takip ediyoruz. İhanet silahına mermi taşıyan programını şiddetle protesto ediyor ve kendisini uyarıyoruz.”
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.