Ülkü Ocakları Bugün ‘Bayrak Yürüyüşü’ Yapacak

Bu haber 09 Haziran 2014 - 19:19 'de eklendi ve 967 kez görüntülendi.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Kılavuz’dan ‘Bayrağa Saygı Yürüyüşü’ne çağrı

ISTANBUL SAAT 21:00 IL OCAK BINASI ÖNÜ MECIDIYEKÖY -TAKSIM MEYDANI

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Diyarbakır Lice’de Türk bayrağının indirilmesi sebebiyle tüm il ve ilçe temsilcilikleri tarafından bugün eşzamanlı olarak ‘Bayrağa Saygı Yürüyüşü’ düzenleneceğini belirterek, “Bayrağımıza yapılan hakaret telin edilecek ve Türk milliyetçilerinin bayrağa olan hassasiyeti dosta düşmana gösterilecektir. Aziz milletimizi, bayrağa sahip çıkmak için bayrağını yanına alarak, bizimle birlikte ses vermeye davet ediyoruz.” dedi.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Olcay Kılavuz, siyasi iktidarın bölücülerle yürüttüğü müzakerenin, terörü durdurmadığı gibi teröristleri daha çok şımarttığı, son hadiselerden sonra herkesin malumu olduğuna işaret ederek, “Bölgede Türk devletinin etkisi gitgide azalırken, bölücülerin faaliyeti ise her geçen gün yoğunluk kazanmaktadır. Böyle giderse önümüzdeki günlerde çok daha vahim gelişmelerin yaşanabileceği anlaşılmaktadır. Bölücü örgüt mensupları gayet rahat bir şekilde yol ve kimlik kontrolü yapmaktadır. Dağda, tepede örgüt paçavraları dalgalanmaktadır. Diyarbakır-Bingöl kara yolu günlerdir kapalıdır. Askerin ve polisin müdahalesi biber gazı sıkmaktan öteye geçememektedir. Devletin varlığının ortada olmaması hasebiyle bölücüler bölgeyi kontrolleri altına almış vaziyettedir.” ifadelerini kullandı.

 

BARDAĞI TAŞIRAN SON DAMLA

“Bardağı taşıran son damla ise bir grup teröristin 2. Hava Kuvveti Komutanlığı’na bağlı bir askeri alana girerek, Türk bayrağını indirmesi olmuştur.” diyen Kılavuz, şöyle devam etti: “Yüksek güvenlikli bir alan olan 2. Hava Kuvvet Komutanlığı’nda bu hadisenin meydana gelmiş olması da olayın vahametini artırmaktadır. Böylesi bir ihmal ve acziyet asla kabul edilemez. Bayrak, Türk milleti için her şeyden kutsal olan ve uğruna milyonlarca şehit verilen bir değerdir. Bayrağımız, bağımsızlığımızın simgesi olmanın yanı sıra bizim şerefimiz ve namusumuzdur. Bu şerefe ve namusa leke düşürmek hiç kimsenin hakkı ve haddi değildir. Bayrağa uzanan o elleri kırmayan ve bu duruma sessiz kalan siyasi iktidar, aynı zamanda kendi şerefine ve namusuna da gölge düşürmüştür.”

 

“TÜRKİYE BİR TÜRK YURDU OLARAK VARLIĞINI SÜRDÜRECEK”

 

Türk milletine seslenen Kılavuz, “Yıllarca milli ve dini duygularını istismar ederek senden oy alan siyasi iktidar, din ve devlet düşmanı bölücülerle aynı yolun yolcusu olarak ilerlemektedir. Atalarımızın uğruna kanını sebil ettiği bayrağımız, hükümetin göstermiş olduğu zaafiyetten dolayı öz yurdumuzda hain ellerce indirilmektedir. Bu ihanet sürecine tepkisiz kalma ve oy vermiş olduğun iktidardan bunun hesabını sor!” dedi.

 

Ülkü Ocakları Genel Başkanı, Türk milliyetçilerinin, yaşanan bu ihanet sürecini en kısa zamanda hesabını sormak üzere tek tek not ettiğine işaret ederek, “Bu zillete sessiz kalan herkes, günü geldiğinde yüce milletimizin önünde hesap verecektir. Bayrağımıza el uzatan şerefsizler ve indirilmesine müsaade edenler elbette bunun bedelini ödemekten kaçamayacaktır. Buradan herkese açıkça beyan etmek istiyoruz; Türk’ün bayrağına uzanacak eli kırarız. Türk’ün vatanına dikilecek gözü çıkarırız. Türk’ün şerefine uzanacak dilleri koparırız. Hiç kimse Türk milliyetçilerini aşmadan, Türkiye üzerinde hesap yapabileceğini sanmasın. Bizim canımız tende olduğu müddetçe Türkiye bir Türk yurdu olarak varlığını sürdürecektir. Türkiye’de hainler olduğu müddetçe bozkurtların mücadelesi bitmeyecektir.” değerlendirmesini yaptı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al