DOLAR
8,6206
EURO
10,3685
ALTIN
504,06
BIST
1.431
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
24°C
İstanbul
24°C
Gök Gürültülü
Cuma Gök Gürültülü
26°C
Cumartesi Gök Gürültülü
27°C
Pazar Gök Gürültülü
26°C
Pazartesi Gök Gürültülü
26°C
Kurallar çiğnenmek için değil uyulmak içindir Toplumlar huzur içinde yaşadıkları zaman mutlu olurlar. Mutlu olunması toplumdaki olumsuz söz, davranış ve eylemlerin hiç olmaması veya az olması sonucunu getirir. İnsan bireydir ama toplumda yaşamaya elverişli sosyal bir varlıktır. Birey yalnız yaşadığı zaman değil insanlar arasında yaşadığı sürece mutlu olan canlıdır. Yaratan...
Bosnalı Bir Kahraman          İ S M E T  H O C A Ahmet  B.KARABACAK         Kısa bir süre önce Bosna Kasabı denen bir cani Avrupa mahkemesi tarafından ömür boyu hapse mahkûm edildi. Bu hüküm yüzlerce masum kişiyi  ne geri getirir, ne de acıları  yok eder. Binlerce Bosnalı kadının ve kızın tecavüze...
Bir meselden çıkan ibret! Harun KILIÇ Adamın biri gitmiş Nasreddin Hoca’ya “Yahu hocam bizim ev pek dar, sığamıyoruz bir türlü, ama büyük eve de paramız yetmiyor, ne yapayım?” diye sormuş. Hoca bu abuk soru karşısında ne desin, kafasını karıştırmış biraz, düşünür gibi yapmış sonra da “Senin tavukların vardı değil mi?”...
Yumurta tavuk, tavuk yumurta hikâyesi Fuat YILMAZER Yaptıklarının farkındalar mı bilemem ama ülkemiz çok sıkıntılı döneme giriyor. İktidar bloğu da, muhalefet bloğu da sevgisizlik, ayrışma, kutuplaştırma politikalarını bilerek isteyerek sürdürüyor. Halk ekonomik anlamda perişan, sosyal ve siyasal anlamda hoşnutsuz, iktidar buna çözüm yolu üretmek, çare bulmak için çalışmak yerine futboldaki...

VURAL: ERDOĞAN’IN İMZASININ YANINDA TERÖRİST BAŞININ DA İMZASI VARDIR

VURAL: ERDOĞAN’IN İMZASININ YANINDA TERÖRİST BAŞININ DA İMZASI VARDIR
26.06.2014
0
A+
A-

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, çözüm sürecine yönelik yasa tasarısı için “Erdoğan’ın imzasının yanında terörist başının da imzası vardır” iddiasını dile getirdi.

Vural, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, çözüm sürecine yönelik sunulan Terörün Sona Erdirilmesi ve Toplumsal Bütünleşmenin Güçlendirilmesine Dair Kanun Tasarısı’nı eleştirdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olmak için “her şeyi yapabilecek tıynette” olduğunu öne süren Vural, “Çözüm süreci” adı altında ülkenin çözülme ve bölünmenin kıyısına geldiğini savundu. Vural, “AKP-PKK eliyle ülkeyi bölecek yasalar çıkarılmakta, kardeşliğimiz dinamitlenmektedir” diye konuştu.

Vural, tasarı için “paçavra” ifadesini kullanarak, şunları söyledi:

“PKK terör örgütünün taleplerinin yerine getirilmesi amacıyla hazırlanmıştır. Burada Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasının yanında terörist başının da imzası vardır. Kendi iradesini terör örgütüne rehin vermiştir. Terör örgütünün dayatmalarıyla bu kanun tasarısı gelmiştir. Bırakın bakanlıkları, istifa edin. Bu, İmralı’nın onayıyla, kirli pazarlıklarla Erdoğan-Öcalan eş başkanlığındaki sürecin neticesinde gelmiştir. Bakanlar Kurulu’nda imzaya açılmadan önce İmralı’ya paraf için gönderdiniz.

Bu kanun tasarısı, hükümetin terör örgütüne teslimiyet tasarısıdır. Erdoğan zaten iradesini teslim etmişti, şimdi Türk milletinin egemenliğini temsil eden milletvekillerinin iradesini kılıf yaparak kirli, pis, ahlaksız pazarlıklarını meşrulaştırmak istiyor. Bu belge aynı zamanda hükümetin bugüne kadar suç işlediğini ortaya koyuyor. Ucu açık, ‘PKK’nın her isteğini yerine getireceğim’ taahhüdünden başka anlam taşımıyor. Hükümet terör örgütünü meşru muhatap kabul etmiştir. ‘PKK ile görüşen şerefsizdir’ demişlerdi. Erdoğan, şeref ve haysiyetini kaybettiğini imzasıyla ortaya koymuştur.”

Vural, tasarıda terör örgütüne af ve iş taahhüdü olduğunu da savunarak, “Milletin birliğini, bütünlüğünü korumak için canlarını veren şehitlerimize, ailelerine iş imkanı gibi terör örgütü mensuplarına da iş taahhüdü veriyor” dedi.

Tasarıda çözümün ne olacağına ilişkin hiçbir şey olmadığının altını çizen Vural, “Terör örgütüne ‘senin her istediğini yapacağım’ demektir. Tasarı, AKP-PKK yapımı terörist başına özgürlük, Kürdistan’a özerklik ve statü taahhüdünün çerçevesini oluşturmaktadır. Ey Cemil Çiçek, bu yasa teklifini iade et. Nasıl fezlekeleri iade ediyorsan, ‘terör örgütünün dayatmasıyla, arzusuyla TBMM’ye bir yasa teklifi getirilemez’ de. Görelim seni haydi” diye konuştu.

Başbakan Erdoğan’ın, Kandil’deki terör örgütü yöneticisi Murat Karayılan’ın “Bir iki hafta içinde yasa çıkmazsa çatışma başlar” tehdidinden korkarak tasarıya imza attığını iddia eden Vural, “Milletin helal oyları, bu adımları atanlara haram olsun” dedi.

Oktay Vural, tasarının nihai hedefinin “terörist başını İmralı’dan çıkartmak, terör örgütünü siyasallaştırmak, doğu ve güneydoğuda KCK devleti kurmak, Erdoğan’ı terör örgütü ele başı Öcalan’ın desteğiyle Cumhurbaşkanı yapmak olduğunu” öne sürdü.

Tasarının Oslo protokolüne taahhüt olduğunu da savunan Vural, “AKP kılavuzları ve Erdoğan, PKK’nın emir eri gibi çalışmaktadır. AKP hükümeti terör örgütünün sekreteryası konumuna gelmiştir” diye konuştu.

-“Bu paçavra seni kurtarmaz”

Çözümün ne olduğunun millete anlatılması gerektiğini dile getiren Vural, şöyle devam etti:

“Bunun neresinde terör örgütünün silah bırakması var? Silahla ulaşamadığı amaçlarını silahsız yerine getirmek amacıyla hazırlanmış yasadır. Çözümün ne olduğunu niye millete anlatmıyorsunuz? Çözüm, ucu açık bir süreçte Türkiye’yi milli devletten uzaklaştırmak, milleti etnik kimliklerine göre bölmek suretiyle devletin üniter yapısını bozarak, PKK-KCK yapılanmasıyla büyük Kürdistan’ı oluşturmaktır. Teröristlerin 30 yıldır bölemediği ülke, Erdoğan’ın siyasi ikbali ve ideolojisi uğruna ayrışma ve bölünme aşamasına getirilmekte, bu da sözde çözüm olarak millete yutturulmak istenmektedir.

Bu tasarı, milli iradeye ihanet edenlerin korunduğu tasarıdır. Bu tasarıya imza atanlar Anayasal suç işlemektedirler. Bu yasaları ne kadar getirirseniz getirin bölünmenin ve ihanetin hiçbir meşruiyeti yoktur ve kabul edilmeyecektir. ‘Bu yasa kapsamında verilen görevleri yerine getirenlerin hukuki, idari ve cezai sorumluluğu olmaz’ deniyorsa, bunun ilham kaynağı Kenan Evren’dir. Kenan Evren de geçici 15. maddeyle 12 Eylül döneminde yaptıklarından sorumluluğu doğmayacağını getirmişti. 34 yıl sonra mahkum oldu. Bu paçavra seni kurtarmaz. Bilerek suç işlediklerini itiraf ediyorlar. Parmak çoğunluğuyla bunu geçirmen bir şey ifade etmez. Bunun hesabı sorulur. İşte Kenan Evren’e soruldu. ‘Sorumluluğum doğmasın’ diyerek, yükü milletvekillerinin sırtına atıyorsun.”

Oktay Vural, Diyarbakır’dan gelen, çocukları kaçırılan annelerin bugün MHP grubunu ziyaret ettiğini de anlatarak, annelerin, “çocuklarım kaçırıldı, bu nasıl çözüm süreci” diye sorduğunu aktardı. Vural, “Anaların gözyaşlarını PKK’ya verdiğin taahhüt için kullanıyorsun” diye konuştu.

Musul’daki Türkiye başkonsolosluğuna baskın düzenlenerek Türk vatandaşlarının rehin alınmasına da değinen Vural, “IŞİD ile de bir masa kurduğu ihtimal dahilindedir. IŞİD’in elinde esir tutulan vatandaşlar üzerinden yeni sahte kahramanlıklar yapmak için oyun içinde oyun oynanmadığını kim söyleyebilir? Böyle bir şey yoksa neyi bekliyorsun?” dedi.

– “Açığa imza atmışlar”

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın, AK Parti’nin adayının büyük ihtimalle Başbakan Erdoğan olduğunu açıkladığını anımsatan Vural, “Bu açıklama bana şarkı hatırlattı; ‘ben senin cumhurbaşkanı olabilme ihtimalini sevdim’. Post kavgası derin. Bir an önce gönderme peşindeler” diye konuştu.

AK Parti’nin cumhurbaşkanı adayı için milletvekillerinden imza toplamaya başladığını da anlatan Vural, “Açığa imza atmışlar. Peki adayınız kim? Böyle bir adaylık iradesi meşru mu?” diye sordu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.