YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

Gazze’ye Gitmeyeceğim

Bu haber 22 Temmuz 2014 - 12:55 'de eklendi ve 779 kez görüntülendi.

Asabiyete gelen Türk Milleti, Gazze vahşeti karsında buraya gitmek için sıraya giriyor; insanî ve dinî tepki buna derler, çok güzel ve yerinde. Sayın Alnıaçık’ın neden, “Gazze’ye Gideceğim” başlıklı yazısını tırnak içinde gösterdiğini çok iyi anlayamadım. Şükrü’yü de pek severim; lâkin dostum, ben “Gazze’ye Gitmeyeceğim”. Uğruna ömrümü verdiğim milletimizin bu sefer verdiği karara uymayacağım. Bu iş partiler üstü bir karar olduğu için partimin böyle bir kararı olursa ona da uymayacağım. Nasıl olsa üye değilim ve sıradan bir sempatizanım!

Azizim, şu “Siyonizm” gibi komplo teorilerinden de hiç hazzetmiyorum. Yok, ”Arzı Mevud”, yok “Vadedilmilş Topraklar”mış, yok “Ağlama Duvarı” imiş! Nedir bu safsatalar? Bin yıllardan beri gelen bu düşünceler, Türklerin 1000  yıllık hâkimiyeti sırasında tarih tatil mi edilmişti! Bu işler ne ile yapılır, insan ile! Farzedelim “Nil’den Fırat”a kadar  “Kasap Netanyahu“ teknoloji kullanarak bu toprakları ele geçirdi! Burada yaşayan milyonlarca insanı ne yapacakları bir tarafa, hangi insan hangi Yahudi ile dolduracaklar? Şu anda dünyada nüfus kaybeden iki ülke var: İsrail ve Ermenistan. İsrail’in 2012 nüfus tahmini 8 milyondur. Tamam, bu işe 15.000 kişi ile başladılar ve bu rakama geldiler. Peki, gelip de kaçanları ve hep tetikte durmadan sıkılıp ülkeyi terk eden insanları hiç düşündünüz mü?

Dünyada ne kadar Yahudi var? Kudüs İbrani Üniversitesi’nde, demograflar tarafından yürütülen araştırmaya göre,  2012 rakamlarına görev dünyada 13.750.000 Yahudi yaşamakta olup bunun %43’ü İsrail’de geri kalanlar da başta ABD olmak üzere, Avrupa-Rusya-Arap ülkelerinde yaşamaktadır. Yahudilerin bugünkü dünya nüfusunun ancak %0,02’ni oluşturdukları hesaplanmıştır. İbrani Üniversitesi çalışmasında dünyanın neresinde ne kadar Yahudi yaşadığı da tek tek sıralanmıştır.

Şimdi el-insaf be kardeşim! İşi, bu derece abartıp insanlara korku salmanın ne âlemi var? Yok efendim diaspora çok güçlüymüş de, çok parası varmış da! İnsan olmadıktan sonra para ile ne yapacaksın? İlk olarak İsrail tarafından civciv çıkartmak için makineler imal edildiğini biliyoruz; fakat insanı artıracak böyle bir makine kimsenin elinde yok.

Ortada bir akıl meselesi var; işte bunu atlamamak lâzımdır. Tarih boyunca Yahudiler, ancak Araplar karşısında kendilerini ispat edebilmişlerdir. Bugün bu konuda biraz daha akıllı oldukları söylenebilir. Ama kime karşı, başta Araplar ve Arap’tan ziyade Arap geçinen “Ümmi” kafalara! Ben şahsen dünyada sağlam bir demografik yapısı olan Türklerin bu adamlardan korkacaklarını ve hele hele bu işi kompleks meselesi yapacaklarını sanmıyorum! Türk devletlerindeki kafaların değişmemesi ve milli istikamette şarj edilmemesi bizi bu küsurat insanlar karşısında moralsiz bırakamaz! Fert seviyesinde kahramanlık gösterilerinin de işin çok üzerinde hiçbir Türk ferdinin Yahudi’den korkacağına inanmam.

Araplar Afganistan, Suriye, Irak’ta muhayyel “Hilâfet” ilân ediyorlar; neden Gazze’yi görmüyor ve duymuyorlar! Bizim potansiyel Cumhurbaşkanı adayımız “Mehdi” Hazretleri, dün yine Esad’ın kafasını kopardı; hâlbuki adamın takati varken Yahudi’ye kafa tutuyordu! Şimdi ne yapsın, Sünni İslâm Dünyası, ABD vazgeçtiği halde bir an evvel gitmesini istiyor! Yani Araplar, akılsızsa ve yüz yıl önce seni de arkadan vurmuşsa bu protestoların da fazla anlamı yoktur! Borazanı öttüren iktidarın da, eh işte adet yerini bulsun kabilinden işler ve seçilmek için kuru kabadayılıktır.

Şimdi gelelim Şükrü’ye; neden Gazze’ye gitmem? Çünkü aynı coğrafyada Suriye-Irak-İran Türkmenleri kan ağlıyor, duyan hisseden kaç Müslüman var? İranlı bir Türkmen yazıyor, ”Biz bu Fars Emperyalizmi ve İslâm boyalı inkârcılığı yüzünden dinden soğuduk”. Irak ve Suriye’de durum farklı mı? İnsan haklarının olmadığı, “Hoş geldin köktendincilik” veya “Siyasi Ümmetçilik”! Doğu Türkistan’da tam bir jenoside tabi tutulan Uygurlar Müslüman değil mi? Afganistan’da ezilen ve Tacikleştirilen Özbekler Türk değil mi? Şöyle en azından benim devletim bunları ortaya koymalı ve hiçbir güçten korkmadan haykırmalıdır! Partim de öyle yapmalıdır!

Yoksa ne kadar içimiz yansa da ben “Gazze’ye Gitmeyeceğim” o kadar!

Ali BADEMCİ
Ali BADEMCİalibademci@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.