MHP’Lİ VURAL: ERDOĞAN MALVARLIĞI BİLDİRİMİNİ GÜNCELLEMEYİ UNUTMUŞ

Bu haber 04 Temmuz 2014 - 21:54 'de eklendi ve 721 kez görüntülendi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın mal beyanına ilişkin, “Zamları sık sık güncelleyen Başbakan herhalde malvarlığı bildirimini güncellemeyi unutmuş. Başbakan’ın bir evi bile yokmuş. Keşke TOKİ ile yaptığı evlerden birine girse de gerçekten bir ev sahibi olsa. Onun için belki bu seçim kampanyasında bir de Başbakan’ın bir evi olsun kampanyası başlatabilirler” dedi.

-“BAŞBAKAN’A BİR EV KAMPANYASI”-

Vural, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı adayı Başbakan’ın mal beyanına değinerek şöyle dedi:

“Zamları sık sık güncelleyen Başbakan herhalde malvarlığı bildirimini güncellemeyi unutmuş. Malına mal katanlar malvarlığı bildiriminde mallarını sıfırlamışlar. Bu sıfırlanan dolarlar nereye gitti. Başbakan’ın bir evi bile yokmuş. Keşke TOKİ ile yaptığı evlerden birine girse de gerçekten bir ev sahibi olsa. Millet de evsiz Başbakan’a yardım eder. Başbakan’ın bir evi bile yok, mağduriyet içerisinde, ne kadar da kira ödüyordur Allah bilir. Onun için belki bu seçim kampanyasında bir de Başbakan’ın bir evi olsun kampanyası başlatabilirler. Başbakan’a bir ev kampanyası.”

-” YÜZÜKLERİN EFENDİSİ OLMUŞ”-

Başbakan’ın belediye bakanlığı dönemindeki bir fotoğrafı gösteren Vural, “Erdoğan’ın malvarlığı belediye başkanlığına başladığında, “işte bütün servetim bu yüzük, İstanbul’a hizmete hazırım’. Bu yüzüklere nelere kadir, yüzüklerin efendisi olmuş. Acaba malvarlığı kaç yüzük eder? Evi bile yok. Öyle bir sihirli yüzük ki, yüzük deyip geçmeyin yani bu yüzük bir kere öyle bir noktaya geliyor ki yüzüklerin efendisi yapıyor, gemiciklerin kaptanı yapıyor, milyar dolarların sahibi haline getiriyor, Allah herkese böyle bir yüzük nasip etsin” dedi.

Başbakan Erdoğan’ı sert sözlerle eleştiren Vural, “Recep Tayyip Erdoğan tayyiban rejimi istiyor, işte bu tayyibanizim ideolojisidir, millete tepeden bakan, otoriter, diktacı, milleti düşman kamplara ayıran, etnik kimlik ve mezheplere göre ayıran bir zihniyettir. Cumhurbaşkanının siyaset üstü olması ne demektir diye soruyor bir de. Anlatayım sana. Cumhurbaşkanının siyaset üstü demek partici bir Cumhurbaşkanı olmaz demektir” dedi.

-“EKMELEDDİN BEY’İN İSMİNDEN NİYE RAHATSIZ OLDUN?”-

“Bir tek sen mi aday olabilirsin?” sorusunu yönelten Vural, “Asıl sorulması gereken Ekmeleddin Bey’in isminden niye rahatsız oldun? Dinin olgunlaştırdığı kişi demek olan bu isimden niye rahatsız oluyorsun?” diye sordu.

Başbakan Erdoğan’ın seçim logosuna değinen Vural, şunları kaydetti:

“Ben merak ediyorum, burada Obama’nın 2008 yılında yaptığı kampanya da bu “O’ Obama ismi de, bu “O’ ne yani? Orçun mu bu? Bununla ben sana bağlıyım mesajı vermek istiyorsun. Ben ABD’ye bağlıyım. ABD-İsrail yapımı BOP’a bağlıyım mesajı vermek istiyorsun. Orçun değil ise Başbakan’ın bir başka ismi, iki ihtimal var. Ya ben sıfırladığım paraları ihya etmek için cumhurbaşkanına talibim ya da milyar dolarları sıfırlamak için geliyorum. Bu yol da daha önce yolsuzluk yaptığını ifade eden bir yol. Bu aynı zamanda şunu gösteriyor kırmızı ve Mavi, bunun karışımı mordur, bundan sonraki dönemde Cumhurbaşkanı olamayacağı için yargı önünde morarmış bir Erdoğan”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al