YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

BAHÇELİ: FETHULLAH GÜLEN GEL TÜRKİYE’YE BUNLARLA YÜZLEŞ

Bu haber 07 Ağustos 2014 - 22:37 'de eklendi ve 833 kez görüntülendi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, Kırşehir’in Kaman İlçesi Kurancılı Beldesi’nde MHP’li belediyeyi ziyaret etti.

Kırşehir ve Nevşehir’in ilçelerini dolaşan MHP lideri Devlet Bahçeli, Kırşehir’in Kaman İlçesi Kurancılı Beldesi’nde MHP’li belediyeyi ziyaret etti. Burada balkondan vatandaşlara kitap eden Bahçeli, “Buradan Kurancılı’dan, Fethullah Gülen’e sesleniyorum. Gel Türkiye’ye bunlarla yüzleş. Gel 10 yıldır bunlarla paylaştıklarını, yaptıklarını anlat. Ama, Fethullah Gülen gelirse inan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kaçacak yer arar. Bunlar herkese operasyon düzenliyor. Askere, polise,hakim ve savcılara. Dalgalar bir türlü bitmiyor. Bu dalgalar hep böyle olacak sanmayın. Bir gün olur bu dalgalar sizin de kapınızı çalar” dedi. Bahçeli, daha sonra Kırşehir- Ankara yolundaki Mavikent tesislerinde ögle yemeği yiyip, Çiçekdağı ilçesine geçti.

SANDIKTA ERDOĞAN’A DERSİNİ VERİN

Devlet Bahçeli, Kırşehir’in Çiçekdağı ilçesinde Belediye Başkanı İsmail Deniz’i makamında ziyaret ettikten sonra Belediye önünde vatandaşlara yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanlığı seçiminde, ortak adayları Ekmeleddin İhsanoğlu’na oy vermelerini istedi.

Bahçeli konuşmasında, “Devlet olanaklarıyla Cumhurbaşkanlığı seçimi kampanyası yürüten Başbakan adaletsiz davranmaktadır. Bu seçim adaletsizdir. Biz ortak akılla Ekmeleddin İhsanoğlu beyi aday göstedik. Sandığa lütfen gidiniz, Recep Tayyip Erdoğan’a dersini veriniz” dedi.

Bahçeli, daha sonra Çiçekdağı ilçesinin Köseli beldesinin MHP’li Belediye Başkanı Bekir Yılmaz’ı ziyaret ettikten sonra burada da, ”Yeter Recep Ağa, Başbakanlıktan ötesine gitme. Hem kendini hem de milletin başını belaya sokma” dedi.

Kırşehir’in ilçelerindeki son ziyaretini Mucur’a yapan Bahçeli, ilçenin MHP’li Belediye Başkanı Ali Şahin’i makamında ziyaret ettikten sonra balkondan partililere ve vatandaşlara hitaben kısa bir konuşma yaptı. Cumhurbaşkanlığı seçiminin hafife alınmaması gerektiğini söyledi.

BAHÇELİ’YE EKMELEDDİN İHSANOĞLU İÇİN KAZANMA SÖZÜ

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Çiçekdağı ilçesinde Belediye Başkanı İsmail Deniz’den söz aldı.

Çiçekdağı İlçe Belediye Başkanı İsmail Deniz yaptığı açıklamada, “Gayret gösterdik, çalıştık ve kazandık. Verdiğimiz sözü 30 Mart seçimlerinde bizlere karşı yapılan kirli siyasete rağmen yerine getirdik. Gayret edip kazanan Milliyetçi Hareket Partisi olmuştur. 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de Ekmeleddin İhsanoğlu’nun kazanması yönünde aynı gayretler sarf edilmektedir. Emeklerini esirgemeden çalışan kardeşlerimizin hepsine teşekkür ederiz” dedi.
Bahçeli alınan sözün ardından belediye meydanında halka hitap etti. Bahçeli yaptığı balkon konuşmasında, “11. Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül beyefendinin 28 Ağustos 2014 günü 7 yıllık süresi tamamlanmaktadır. Yasaya göre süre bitimi ile 2 ay öncesinden yeni seçilecek cumhurbaşkanının seçim süreci başlatılıyor ve şu anda milletimizin huzuruna 3 aday cumhurbaşkanı adayı olarak çıkmış ve faaliyetlerini sürdürmektedirler. MHP olarak çok açık ve net ifadeler kullandık. Bu görüşlerimizi dün nasıl savunmuşsak bugün de aynı şekilde savunuyoruz. Cumhurbaşkanlığı seçimi önemli bir seçimdir. Siyasi partiler olarak olaya yaklaşmamız doğru olabilir ama yeterli değildir. Bu partiler üstü bir meseledir. Cumhurbaşkanı, Anayasamıza göre devletin başıdır. Devletin başı adil, dürüst, ilkeli olmalıdır. Milletimizi bütünüyle kucaklamalıdır, etnik temelli bir ayrımcılığın, mezhep temelli bir farklılaşmanın peşinde koşmamalıdır. Bu ülkede yaşayan her insanımızın Cumhurbaşkanı olarak kendisini görmeli ve çalışmalarını ona göre sürdürmelidir. Mutlaka sandığa giderek gerekli dersi veriniz” ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Bu kadar ülkede terörle, yolsuzlukla mücadele vermiş emniyet mensupları, silahlı kuvvetler kıyım kıyım doğranırken, e mübarek insan, Pensilvanya ile Türkiye arası 11 saattir, gel bir Türkiye’ye, ‘yüzleşmeye geldim’ de” dedi.

Çiçekdağı Belediye Başkanı İsmail Deniz’i ziyaretinde davul zurnayla karşılanan Bahçeli, belediye binası önünde vatandaşlara hitap ederek, Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu için oy istedi.

Bahçeli, daha sonra Mucur Belediye Başkanı Ali Şahin’i ziyaret etti.

Bahçeli, burada halka hitaben yaptığı konuşmada, “Sabahtan akşama kadar televizyonlarda Recep Tayyip Erdoğan’ı dinlemekten başka iş yaptınız mı? Şimdi devletin televizyonu var mıdır? Evet, vardır. Adı nedir? TRT ama adil davranmıyor, şurayı şereflendiren insanlarımızın vergilerinden besleniyor, genel müdür olarak saltanat sürüyor, TRT haber müdürleri olarak toplumda kendilerine farklı hava verdiriyor. Allah’tan korkmazlar, 500 saat Recep Tayyip Erdoğan söylenir mi? Diğer iki partinin birisi 3 saat, öbürü 7 saat, adalet bu mudur” değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmasına ezan okunurken ara veren Bahçeli, güneş altında kendisini dinleyen vatandaşları gölgeye geçmeleri konusunda uyardı.

– “Paralel” devlet tartışmaları

Bahçeli, ülkenin sosyal barış bozukluğuna sürüklendiğini öne sürerek, bir nesil geçse dahi barışın sağlanmasının oldukça zor olacağını savundu.

“Sayın Başbakan, bu kadar konuşma yapıyorsun, dünyada her şey bu paralel devlet tarafından yapıldıysa, bu paralel devlet her şeyi yapıyorsa, seni hala başbakan tuttuğuna göre ‘aranızda gizli anlaşma var’ demektir” ifadesini kullanan Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Paralel devlet zırvasıyla hakaretler üzerine hakaretler yağdırılıyor. ‘Pensilvanya’ diyor. Pensilyanya’da kimi kastediyorsan bir ara çağırdın ama gelip gelmeyeceğinden de şüphen vardı. Bir defa söyledin ama bir daha tekrarlayamadın. Şimdiden sesleniyorum, bu kadar hakarete dayanılabilinir mi, bu kadar adaletsizliğe dayanılabilinir mi? Bu kadar ülkede terörle, yoksuzlukla mücadele vermiş emniyet mensupları, silahlı kuvvetler kıyım kıyım doğranırken, e mübarek insan, Pensilvanya ile Türkiye arası 11 saattir, gel bir Türkiye’ye, ‘yüzleşmeye geldim’ de. ’10 yıldan beri iktidarında seninle beraberdik, şimdi ne oldu da bana hakaret ediyorsun, haydi anlat bakalım’ de. İnanıyorum ki Fethullah Gülen Beyefendi’nin Türkiye’ye gelişi ‘Ankara’da haydi yüzleşmeye geldim, bana inanan insanlara zulümden vazgeç, hesabı bana sor, ben de 2003’ten beri seninle ne yaptığımı anlatayım, sen ne yaptığını anlat, sonra da bu millet ikimiz hakkında karar versin.’

Eğer Esenboğa Havaalanı’na ineceği saati duyduğu andan itibaren zaten başbakanlığının yarısı havada, yarısı havaalanında geçen Recep Tayyip Erdoğan, kaçacak delik arar. Şimdi orada gelmesi mümkün olmadığına inandığı, rahatsız olduğunu da zaman zaman söylediği kişi adına atıyor, tutuyor.”

Bahçeli, ne yapılsa paralel devletin yaptığının söylendiğini vurgulayarak, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Peki, evdeki 1 milyar dolar, paralel devletin ise ayakkabı kutularındaki paralel devlete ait ise seninle beraber havuzu dolduran bu haramzade iş adamları paralel devletin adamları ise önce ya bunların alayını götür adalete teslim et, sonra da evinde çıkmışsa oğluna de ki ‘oğlum, Bilal oğlan bu paralel devletin parasıdır, sıfırlayacağın yerde kalk bunları iade et.’ Bunları demiyor. Ampul, 2008 yılından bu yana pır pır ediyor, sönmek üzere, öyleyse bunun sığınağı cumhurbaşkanlığı olmamalıdır.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.