YOZGATLILAR DERNEKLER VE FEDERASYONLARINDAN İHSANOĞLU’NA DESTEK AÇIKLAMASI

YOZGATLILAR Dernekler ve Federasyonlarından İhsanoğlu’na destek açıklamasında, “Saygıdeğer Vatansever Yozgatlılar; her biriniz birer Ekmeleddin İhsanoğlu olduğunuzu unutmayınız. Tertemiz, hür vicdanınızın sesini dinleyerek kendi öz evladınıza sahip çıkınız” denildi.

Yapılan yazılı açıklama şöyle; “Bizler, Ankara’da kurulmuş olan Yozgatlılar dernek vakıf ve federasyonlarının başkan ve yöneticileri olarak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Cumhurbaşkanı Adayı Prof.Dr Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek verdiğimizi açıklamak amacıyla bir araya gelmiş bulunmaktayız. Bilindiği üzere Ankara, dışarıdan çok fazla göç alan şehirlerimizden biridir. Yozgatlılar olarak bizler de Ankara’ya göç eden iller arasında nüfus bakımından ilk sıralarda yer almaktayız. Hemşehri birlik ve beraberliğinin sağlanması, kültürel değerlerinin yaşatılması gayesiyle kurulan Yozgatlı dernekler ve vakıfların başkan ve yöneticileri olarak 10 Ağustos’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde, demokrat kişiliği, engin hoş görüsü, dünya çapındaki temsil kabiliyeti ve bilim adamlığı ile tanınan Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu hemşehrimizi desteklediğimizi tüm kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz. Çünkü inanıyoruz ki; Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı, doğrulara kulak verecek, ülkemizin iç ve dış politikalarındaki vahim yanlışları görebilecek ve bu yanlışların nasıl düzeltileceğinin reçetesini verebilecek, dış güçlerin Türkiye’yi küstahça tehdit etmelerine karşı milletin hissiyatına tercüman olabilecek, milletin sesi olmayı şeref ve namus borcu olarak bilecek biri olmalıdır. Ülkemizin kurumlarına, kuruluşlarına, değerlerine, insanlarına, hiçbir kişiye -aileye – zümreye değil, milletin tüm fertlerine sahip çıkacak biri olmalıdır. Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu, bu vasıfların hepsine sahip, saygın bir hemşehrimizdir. Bu nedenle kendisine Yozgatlılar olarak desteğimiz tamdır. Bizler, Yozgatlılar Birlik ve Dayanışma Vakfı, Demokrat Yozgatlılar Dernekler Federasyonu, Yozgatlılar Derneği Genel Başkanlığı ve bu üst kuruluşlara bağlı ilçe ve köy dernek başkanları olarak sizlerin aracılığıyla tüm hemşehrilerimize de seslenmek istiyoruz: Ey! Saygıdeğer Vatansever Yozgatlılar; her biriniz birer Ekmeleddin İhsanoğlu olduğunuzu unutmayınız. Tertemiz, hür vicdanınızın sesini dinleyerek kendi öz evladınıza sahip çıkınız.”

YORUM ALANI

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.