YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

‘Kandil’de teröristler sayenizde yıllardır yan gelip yatmıyor mu?

Bu haber 30 Eylül 2014 - 13:48 'de eklendi ve 580 kez görüntülendi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, IŞID ve PKK terörüne ilişkin Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın sarf ettikleri sözleri ve değerlendirmelerini hayretle izlemeye devam ettiklerini belirterek, “Kandil’dekileri ‘yan gelip yatmakla’ suçlamak neyin nesi? Kandildeki teröristler sizin sayenizde yıllardır, hiç rahatsız edilmeden yan gelip yatmıyor mu?

Dünyaya yalvarmak yerine, koskoca Türk milletinin vicdanına ve derin irfanına sığın. Şu saatten sonra Suriye sınırından veya başka bir yerden Türkiye topraklarına sızacak, milletimizin canını acıtacak her türlü eylemin vebali AKP iktidarının boynunadır” dedi.

 

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Celal Adan, IŞID ve PKK terörüne ilişkin Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın sarf ettikleri sözleri ve değerlendirmelerini hayretle izlemeye devam ettiklerini söyledi. Adan, cumhurbaşkanı ve hükümeti, “Topuzuyla oynadığın kantar gün gelir seni de tartar” diye uyardı.

 

Gündeme ilişkin yazılı değerlendirme yapan MHP’li Adan, “Sayın Cumhurbaşkanı’nın PKK terörüne karşılık ‘dünyaya sitem eden, dünyayı yardıma ve hatta ayaklanmaya çağıran’ sözleri, neresinden tutsanız elinizde kalacak türdendir. ‘Çözüm süreci’ adı altında yıllardır askerimizi hareket edemez hale getiren, sınırlarımızı ve şehir merkezlerimizi teröristlerin oyun alanına çeviren, İmralı ile masaya oturan, teröriste alabildiğince müsamaha gösterip milliyetçiliği ayaklar altına alan bu zihniyetin şimdi dünyayı yardıma çağırması; terör karşısındaki teslimiyetin açık bir kanıtıdır. Yardıma çağırdığın dünya sana sormaz mı; ‘aynı masada oturup pazarlık yaptığın adamları hangi akılla bize şikayet ediyorsun?’ AKP iktidarı ve onun başındakiler ne yazık ki terörist karşısında bir kez daha teslim olmuşlardır.” ifadelerine yer verdi.

 

“AKP’NİN MÜZAKERE ÇABALARININ GELDİĞİ NOKTA BELLİDİR”

 

Uzun yıllardır devam eden terörden AKP iktidarının ne yazık ki gerekli dersi çıkaramadığına vurgu yapan Adan, şöyle dedi: “Mesele gayet nettir: Teröristle müzakere edilmez, mücadele edilir. AKP’nin müzakere çabalarının geldiği nokta bellidir: PKK yakıp yıkmaya, okulları ateşe vermeye, bayraklarımızı indirmeye, Atatürk heykellerini yakmaya, askerlerimizi şehit etmeye, yol kesip haraç toplamaya, büyük şehirlerimizde terör estirmeye devam etmektedir. Soruyoruz; çözüm süreci dediğiniz ucube neyi değiştirmiştir?

Türkiye bu süreçten ne kazanmıştır? IŞİD terörü gelip kapımıza dayanınca, bu kaos ortamında sınırlarımız teröristlerin oyun bahçesine dönünce mi aklınız başınıza geldi? Yıllardır terörist başından medet uman siz değil miydiniz? Kandildekileri ‘yan gelip yatmakla’ suçlamak neyin nesi? Kandildeki teröristler sizin sayenizde yıllardır, hiç rahatsız edilmeden yan gelip yatmıyor mu?”

Celal Adan, bu konuda AKP iktidarına en güzel cevabı ataların verdiğine işaret ederek “Topuzuyla oynadığın kantar gün gelir seni de tartar. Yıllardır şımarttığın, göz yumduğun terör örgütüne ve onun yandaşlarına gül atmaya devam edersen; onlar da seni taşlamaya devam eder.” cümlesini sarf etti.

 

“EY AKP, MİLLETİMİZİN VİCDANINI KANATMAYA SON VER”

 

AKP yöneticilerine seslenen Adan, “Artık terörle müzakerenin bir işe yaramayacağını anla ve kendine gel. Milletimizin vicdanını kanatmaya son ver. Dünyaya yalvarmak yerine, koskoca Türk milletinin vicdanına ve derin irfanına sığın. Şu saatten sonra Suriye sınırından veya başka bir yerden Türkiye topraklarına sızacak, milletimizin canını acıtacak her türlü eylemin vebali AKP iktidarının boynunadır. Kendi sınırını kevgire çeviren, teröristlerin geçiş noktası haline getiren AKP iktidarının, terörle müzakeresinin bedelini Türk milletine ödetmeye gücü yetmeyecektir.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.