YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

Bir de kırmızı telefon bağlayın

Bu haber 24 Ekim 2014 - 17:33 'de eklendi ve 535 kez görüntülendi.

MHP Grup Başkanvekili Prof.Dr. Yusuf Halaçoğlu “Teröristbaşına sekretarya sağlanmaktadır. Sağlanacak sekretaryaya Kandil’den de bir üyenin verilmesi söz konusu edilmektedir. Yani bir de kırmızı telefon bağlarsanız çok daha rahat konuşma imk‰nı bulabilirsiniz ve müzakere imk‰nı bulabilirsiniz”  dedi.

 

MHP Grup Başkanvekili Prof.Dr. Yusuf Halaçoğlu, “elektronik ticaretin düzenlenmesi hakkındaki kanun tasarısı” hakkında TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada hükümete uyarılarını sürdürdü.

Halaçoğlu, “Tabii ki e-ticaret son derece önemli. Neredeyse, bugün, ciro olarak normal ticaret alanından çok daha fazla bir alan kazanmış durumda. Dolayısıyla, buna bu derece önem verilmesi çok önemli. Biz buna zaten parti olarak karşı çıkmıyoruz, hatta bunu destekliyoruz, onu özellikle belirtmek istiyorum.

 

Ancak, tabii, elektronik ortamın bu derece geliştiği bir durumda ” hacker “lara çok dikkat etmek lazım ve bunların kontrolünü de yapmak lazım. Diğer taraftan da, elektronik olarak haberleşmeyi de çok iyi bir biçimde organize etmek gerektiğini düşünüyorum.

 

Şimdi, mesela, Sayın Cumhurbaşkanı ile Başbakan arasındaki konuşmaların da bir sürü tutarsızlıklar içerisinde olduğunu görüyoruz. Bunlar arasında da iyi bir elektronik sistem kurulmasında fayda var diye düşünüyorum. Çünkü Sayın Cumhurbaşkanı şöyle söylüyor, ” PYD’ye verilmiş her destek PKK’ya verilmiş demektir ” diyor. Doğrudur, PKK da, PYD  de aynı örgütün uzantılarıdır ve terör örgütleridir.

Ama bunu söylerken bir taraftan Obama’yla yaptığı görüşmede diyor ki: ” Peşmergenin Kobani’ye gitmesini ben teklif ettim. ” diyor ama Obama da hemen arkasından yalanlıyor, ” Ben. ” diyor. ” Kim doğru söylüyor? ” diye baktığınızda şöyle düşünebilirsiniz: Şimdi, eğer PYD’ye destek vermek PKK’ya destek vermekse -ki bunu söyleyen Sayın Cumhurbaşkanı- o takdirde, peşmergenin oraya gönderilmesi de PYD’ye destek vermek demektir, yani PKK’ya destek vermek demektir. Dolayısıyla, Obama’nın doğru söylediğini düşünüyorum. Dolayısıyla, bu gibi konuların da gündeme gelmesinde ben bir yarar görüyorum” dedi.

 

TEHLİKE BÜYÜK

Halaçoğlu, “Kobani meselesinin ABD için neden bu kadar stratejik önem taşıdığını bir türlü bilmediğini söylüyor Sayın Cumhurbaşkanı. Ama bunu bilmiyorsanız ne PKK’yla masaya oturabilirsiniz ne de strateji belirleyebilirsiniz ne de bu bölgelerle ilgili dış politika yürütebilirsiniz. O takdirde orada oturmamanız gerekir. Dolayısıyla, PKK’nın ne yapmak istediği, PYD’nin ne yapmak istediği aslında bugün ortaya çıktı, bir devlet kurma kararı aldılar.

Haliyle, Kuzey Irak ve Kuzey Suriye’de meydana gelecek -aynı Kuzey Irak’taki gibi- bir otonom devlet veya yönetim Türkiye için son derece büyük bir tehlike teşkil edecektir. Dolayısıyla, her iki bölgede kurulmuş olan bu şekildeki bölgeler muhakkak Türkiye’yi etkileyecektir. Nitekim bunun yolları açılmıştır ve teröristbaşına sekretarya sağlanmaktadır. Sağlanacak sekretaryaya Kandil’den de bir üyenin verilmesi söz konusu edilmektedir. Yani bir de kırmızı telefon bağlarsanız çok daha rahat konuşma imk‰nı bulabilirsiniz ve müzakere imk‰nı bulabilirsiniz” diye konuştu.

 

 “HÜKÜMETİ UYARIYORUM” 

Halaçoğlu, “Diğer taraftan, Sayın Başbakan Davutoğlu ” Bu güneydoğu politikasında ince bir satranç oyunu oynuyoruz. ” diyor. Şimdi, kalesi düşmüş, atı oyundan çıkmış, veziri ortadan kalkmış bir satranç oyunu oynuyorsunuz piyonlarla. Haliyle, böyle bir ortamda satranç oyununu kaybetmemeniz mümkün değil, kaybedeceğiniz sonucu ortaya çıkıyor.

Ben tekrar Hükžmeti uyarıyorum: Anayasa’nın 92’nci maddesi çok açık ve nettir ve ” Türkiye Cumhuriyeti’nin silahlı kuvvetlerinin veya başka silahlı kuvvetlerin Türkiye’ye gelmesi, bulunması ” diyor, ” Türkiye üzerinden başka ülkeye gönderilmesi ” demiyor. Bu, anayasal suçtur. Buna dikkat etmenizi tekrar öneriyorum ve bir anayasal suç işlediğinizi söylüyorum ve Türkiye’nin gelecekteki en büyük tehlikelerinden birisinin de bu vesileyle meydana geleceğini ifade ediyorum.

Gerçekten, şimdi, efendim, ” Peşmergeyi PYD istemiyor. ” denmesine rağmen aslında Türkiye’de açık ve seçik bir şantajla Hükžmeti kontrol altına almaya çalışan bir PKK vardır ve çözüm sürecinin de bununla birlikte işe yaramayacağını özellikle belirtiyorum ve Şırnak’ta daha bugün bir binbaşı ” Trafik kazası geçirdi ” adı altında PKK tarafından kurşunlanmış olduğu h‰lde birtakım yanlış ifadelerle bunların üstü örtülmeye çalışılıyor. Buna da dikkat edilmesini diliyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.