GÖKTÜRKLER ÜZERİNE

Celil Altınbilek

BİR ZAMANLAR KIBRIS…

Atilla ÇİLİNGİR

Hiç kimse bizi dipsiz kuyuya çekemeyecektir

Bu haber 09 Ekim 2014 - 17:43 'de eklendi ve 608 kez görüntülendi.

MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, “Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak aklın, uzlaşmanın, kucaklaşmanın ve milli çıkarların yanındayız” dedi. İstanbul’da yaşanan olaylarla ilgili açıklama yapan Karataş, “Hiç kimse bizi dipsiz kuyuya çekemeyecektir. Üzerimizde plan yapanlara sabırla, demokratik mücadeleyle, olgunlukla, hukuki ve meşru yollarla karşı çıkmaya devam edeceğiz. Herkesin bilmesi gereken bir gerçek vardır. O gerçekte, Türk Milliyetçileri’nin cesareti sokaklara indirilerek sınanamaz. Cesaretimizin sınanma yeri sokaklar değildir” diye uyardı.

 

İstanbul’da yaşanan elim olaylarla ilgili MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, “Ayn el Arap bahanesiyle Türkiye’mizde yaşanan son günlerdeki olaylar gösteriyor ki terörle müzakere olmaz mücadele olur. Güçlü devletler her daim mücadelelerin sonucunda terörü bitirmişlerdir. Müzakere süreci bunları o kadar şımartmış ki Türk ordusuyla birlikte İŞİD terör örgütünü bitirmek adına birliktelik talebinde bulunabiliyorlar.

Terör örgütünün Ayn el Arap ile  ilgili yapmış olduğu eylemler, talan ve tahriplere rağmen Türkiye’de yaşayan Kürt vatandaşlarımızın duruşu ve tavrından dolayı PKK terör örgütü gerçek manada amacına ve emeline ulaşamamıştır. Türkiye Cumhuriyeti devleti sınırlarında yaşayan tüm vatandaşlarımız bilmelidirler ki Kürt vatandaşlarımız ile PKK’yı ayırt etmek gerekmektedir.

 

PKK Türkiye’de yapmış olduğu olaylarla öncelikle Kürt vatandaşlarımızın nefretini kazanmıştır. Demokratik hak talebi olanlar hastane, ambulans, okul yakar mı?  Bunların hepsi birer kışkırtıcı eylem planıdır. Türkiye’de yaşayan Kürt vatandaşlarımızın 1000 yıllık tarihi birlikteliğimizin farkında olarak kimliklerini kullanan terör örgütü PKK’ya karşı en sert biçimde tavır almalarını umuyoruz.

Sosyal medyada vatandaşı galeyana getirecek çok fazla provakatif hesap ve sitelerden yayın yapılmaktadır.

Türk Milliyeçileri bu süreçte hisleri ve duyguları ile değil akılları ve mantıkları ile hareket etmesi gerektiğini bilmelidirler. Teröre verilen tavizler asayişsizliği tırmandırdı. Ayn el Arap’ı  kılıf yapan eli kanlı terör örgütü, şiddet yarışına girmiştir. Devlet-hükümet buna izin vermemelidir. Milleti bölmek ve düşman kamplara ayırmak için ellerini ovuşturan mihraklar zıvanadan çıkmıştır. İstanbul’da huzur bozma suikasti yapma niyetiyle ortalığı ateşe verenlerin derdi Ayn el Arap değildir. Bunların meselesi ve tüm amacı; vatandaşlarımızı korkutmak, sindirmek ve terörün hain taleplerine razı etmektir.  Şuanda birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz dönemdeyiz.

 

Çok acil sükunet temin edilmelidir. Asayiş kısa sürede sağlanmalıdır. Suç ve suçlular etkisiz hale getirilmelidir. Devlet-millet dayanışması bugünlerde daha da tesirini göstermelidir. Güvenlik güçleri; vandalları, toplumsal barış ve insanlık katillerini adaletin önüne çıkarmalıdır. Başka Türkiye, başka İstanbul yoktur.

Herkes kışkırtmalara karşı uyanık ve dikkatli olmalıdır. MHP asla sokakta, sonu belirsiz ve felaket olan bir çatışmanın içerisinde olmayacaktır. Aklı selim egemen olmalıdır. Sağduyu öne geçmelidir. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak aklın, uzlaşmanın, kucaklaşmanın ve milli çıkarların yanındayız.

Hiç kimse bizi dipsiz kuyuya çekemeyecektir. Üzerimizde plan yapanlara sabırla, demokratik mücadeleyle, olgunlukla, hukuki ve meşru yollarla karşı çıkmaya devam edeceğiz. Türkiye bu badireyi atlatmalıdır. Bu kısır döngü kırılmalıdır. Türk Milleti eşkiyaya teslim olmaz, olamaz! Tehdit, şiddet, barbarlık öyle bir silahtır ki, en sonunda döner sahibini vurur.

Herkesin bilmesi gereken bir gerçek vardır. O gerçekte, Türk Milliyetçileri’nin cesareti sokaklara indirilerek sınanamaz. Cesaretimizin sınanma yeri sokaklar değildir.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.